TIME.mk - Спорт http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Tue, 20 Mar 2018 05:53:08 +0000 600 Роналдо испрати порака преку Инстаграм: Доста со лажните вести! (Фото) | Спортски http://time.mk/c/a9f00a97ac/ronaldo-isprati-poraka-preku-instagram-dosta-so-laznite-vesti-foto.html Роналдо испрати порака преку Инстаграм: Доста со лажните вести! (Фото) - Спортски - 23:40 19/03 Mon, 19 Mar 2018 22:40:36 +0000 Спортски - 23:40 19/03
„Eл Мундо“ денес објави дека се уште се води истрага против Кристиано Роналдо поради затајувањето данок во висина од 14.7 милиони евра. Роналдо повторно игра одлични и е најдобриот поединец во Мадрид, токму ваквата форма на Португалецот беше она што ...
МКД: Роналдо понудил да плати за да не лежи затвор
Дерби: Сколари откри која е земјата за која Роналдо посебно го прашувал како се живее!
Спортски: Во Мадрид предупредуваат на маните кои Јувентус може да ги искористи
68 поврзани вести »
]]>
Спорт
На Островот убедени – еден од овие петмина ќе го наследи Венгер | Спортски http://time.mk/c/83c63a4d12/na-ostrovot-ubedeni-eden-od-ovie-petmina-ke-go-nasledi-venger.html На Островот убедени – еден од овие петмина ќе го наследи Венгер - Спортски - 22:48 19/03 Mon, 19 Mar 2018 21:48:25 +0000 Спортски - 22:48 19/03
Се погласни се шпекулациите дека Арсен Венгер го напушта Арсенал на крајот од сезоната. Букмејкерите на Островот се убедени дека еден од овие петмина ќе го наследи Венгер на клупата на „топчиите“.
SportMedia: Анри е прв пик за наследник на Венгер, во трка се и Анчелоти и Симеоне
Дерби: Сколс: Лук Шо може да биде најдобар лев бек, но само под еден услов
Спортклуб: Пет кандидати за нов тренер на Арсенал: Анчелоти и Чоло не се изненадување, но останатите тројца…
30 поврзани вести »
]]>
Спорт
ПСЖ го освои Лига Купот на Франција, лесно победен Тулуз во финалето | Gol.mk http://time.mk/c/5e4885891c/psz-go-osvoi-liga-kupot-na-francija-lesno-pobeden-tuluz-vo-finaleto.html ПСЖ го освои Лига Купот на Франција, лесно победен Тулуз во финалето - Gol.mk - 00:23 20/03 Mon, 19 Mar 2018 23:23:01 +0000 Gol.mk - 00:23 20/03
ПСЖ е победник на францускиот ракометен Лига Купот на Франција, откако во финалето го совлада Тулуз со 40-30. Никола Карабатиќ со осум, Микел Хансен со шест и Лука Карабатиќ со пет гола беа најефикасни поединци за победничкиот тим на Сердарушиќ.
Дерби: Верати се пожали за нееднаков критериум од судиите и за пример го даде последниот испад на Меси
Макфакс: ТОП – кога Лео Меси се лути на судиите и играчите
Спортклуб: Верати сега жали: Бев бесен, згрешив што така реагирав, но она што го прави Меси…
24 поврзани вести »
]]>
Спорт
УЕФА: Скендербег со 53 спорни меча, Динамо З. во ЛШ по местенка | Нова ТВ http://time.mk/c/8b64bbd252/uefa-skenderbeg-so-53-sporni-meca-dinamo-z-vo-ls-po-mestenka.html УЕФА: Скендербег со 53 спорни меча, Динамо З. во ЛШ по местенка - Нова ТВ - 00:49 20/03 Mon, 19 Mar 2018 23:49:07 +0000 Нова ТВ - 00:49 20/03
Тимот на Скендербег пред еден месец ја доби највисоката казна во фудбалската историја игра поради лажирање на резултати. Сега, пак, излегоа во јавност документи со шокантна содржина за матните игри на шесткратниот првак на Албанија.
SportMedia: Опасна игра - Скендербег го влече Динамо во вртлогот на наместени натпревари
Спортски: Објавени официјални документи – Динамо со наместен натпревар се пласирал во ЛШ! (Фото+Видео)
TopSport: Детали од УЕФА: Скендербег го наместил поразот од Динамо Загреб
10 поврзани вести »
]]>
Спорт
Розберг објасни што треба да направат ривалите за да го победат Хамилтон | Дерби http://time.mk/c/50c429a9b8/rozberg-objasni-sto-treba-da-napravat-rivalite-za-da-go-pobedat-hamilton.html Розберг објасни што треба да направат ривалите за да го победат Хамилтон - Дерби - 22:48 19/03 Mon, 19 Mar 2018 21:48:13 +0000 Дерби - 22:48 19/03
Формула 1 екипите се подготвуваат за стартот на новата сезона во шампионатот, а во него Луис Хамилтон ќе се обиде да ја одбрани титулата освоена минатата година. Нико Розберг е последниот Ф1 возач кој успеа да го победи Хамилтон во битката за ...
А1 On: Розберг: Кога Хамилтон го дава најдоброто не може да биде запрен од никого
Gol.mk: Хамилтон: Црвеното ми се допаѓа, но јас сум среќен во Мерцедес
Спортски: Фото: Одело од 128 милиони долари…
12 поврзани вести »
]]>
Спорт
Дел Пиеро: Дибала? Подобар сум во слободните удари, но тој е млад (Видео) | Спортски http://time.mk/c/d50c62594b/del-piero-dibala-podobar-sum-vo-slobodnite-udari-no-toj-e-mlad-video.html Дел Пиеро: Дибала? Подобар сум во слободните удари, но тој е млад (Видео) - Спортски - 23:29 19/03 Mon, 19 Mar 2018 22:29:28 +0000 Спортски - 23:29 19/03
Поранешниот капитен на Јувентус Алесандро Дел Пиеро во интервјува сајтот на УЕФА разговораше на неколку теми поврзани со Јувентус. Паоло Дибала е еден од лидерите на денешниот тим на Јувентус, а Дел Пиеро проговори за споредбата со Аргентинецот кога ...
СуперСпорт: Што ќе кажат навивачите на Јувентус? Дибала „фатен“ во тајна посета на Мадрид!
Спортклуб: (ФОТО) Шпанците се запалија: Дибала во Мадрид!
Спортски: Дибала зошто баш сега!? – Фотографија на Аргентинецот која предизвика „бура“ во медиумите
11 поврзани вести »
]]>
Спорт
Буфон е блиску до поставување нов рекорд | Спортклуб http://time.mk/c/8259f3e1c0/bufon-e-blisku-do-postavuvanje-nov-rekord.html Буфон е блиску до поставување нов рекорд - Спортклуб - 21:40 19/03 Mon, 19 Mar 2018 20:40:01 +0000 Спортклуб - 21:40 19/03
Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, би можел со полни 40 години да постави уникатен рекорд, по бројот на минути во кои ја сочувал својата мрежа. Јувентус во рпвите три месеци од оваа година, нема примена лигашки гол во Серија А, а ...
Спортски: Годините не му можат ништо: Буфон и на 40 години на чекор од нов рекорд!
А1 On: Фиорентина ја прекрсти својата база во „Давиде Астори“
Спортклуб: Капитенот си замина – но Фиорентина нема да го заборави – „виолите“ со нов одличен потег
36 поврзани вести »
]]>
Спорт
Мурињо има проблем: Дешамп ја откри тажната вистина за Погба | Спортклуб http://time.mk/c/d996b65998/murinjo-ima-problem-desamp-ja-otkri-taznata-vistina-za-pogba.html Мурињо има проблем: Дешамп ја откри тажната вистина за Погба - Спортклуб - 00:01 20/03 Mon, 19 Mar 2018 23:01:51 +0000 Спортклуб - 00:01 20/03
Пол Погба уште е најскап фудбалер во историјата на Манчестер Јунајтед, но далеку од тоа дека ги оправда средствата вложени во него. Можеби имаше несреќа да игра под водство на Мурињо, како што неодамна изјави Франк де Бур, но и тој самиот придонесе ...
СуперСпорт: Дешам: Погба не е среќен во Манчестер
TopSport: Дешам: Нормално дека Погба не е задоволен во Јунајтед
Макфакс: Дешам: Нормално дека Погба не е задоволен во Јунајтед
5 поврзани вести »
]]>
Спорт
Баерн Минхен не го пушта Левандовски во Реал Мадрид | Gol.mk http://time.mk/c/b7ac6b0d48/baern-minhen-ne-go-pusta-levandovski-vo-real-madrid.html Баерн Минхен не го пушта Левандовски во Реал Мадрид - Gol.mk - 22:54 19/03 Mon, 19 Mar 2018 21:54:45 +0000 Gol.mk - 22:54 19/03
Иако во последно време се шпекулира дека Роберт Левандовски веќе ги договорил личните услови со Реал Мадрид и дека од лето ќе се пресели на „Сантијаго Бернабеу“, сепак стигна демант од Баерн Минхен, во кој се вели дека нема намера да се откаже од ...
24Фудбал: Перез му се јавил на Румениге, Баерн донел одлука за Левандовски
Екипа: Одговор од Германија: Баерн Минхен нема да го пушти Левандовски во Реал Мадрид
Sport 1: Флорентино Перез попусто се надеваше, Левандовски не оди никаде!
13 поврзани вести »
]]>
Спорт
Кафу: Овој Милан го поседува карактерот на Гатузо | Спортски http://time.mk/c/223163cb30/kafu-ovoj-milan-go-poseduva-karakterot-na-gatuzo.html Кафу: Овој Милан го поседува карактерот на Гатузо - Спортски - 23:05 19/03 Mon, 19 Mar 2018 22:05:55 +0000 Спортски - 23:05 19/03
Легендарниот бразилски дефанзивец и поранешен играч на Милан, Кафу смета дека не е чудо што „росонерите“ покажуваат толкава доза на одлучност и мотив во последно време кога на клупата го имаат Џенаро Гатузо.
24Фудбал: Реакцијата на Гатузо кога не виде колку судијата го продолжи мечот со Киево (ВИДЕО)
Дерби: Рино шоу која ја изнасмеа Италија: Што се случува кога „лудиот“ Гатузо нема да види колку минути продолжи судијата…(Видео)
Оff.net: Гатузо ќе го тепаше помошникот поради невнимание
8 поврзани вести »
]]>
Спорт