TIME.mk - Останато http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Thu, 18 Jan 2018 12:10:28 +0000 600 Миочиќ и Нгану на отворен тренинг пред борбата за титулата во тешка категорија (ВИДЕО) | IPON http://time.mk/c/57f10223f0/miocik-i-nganu-na-otvoren-trening-pred-borbata-za-titulata-vo-teska-kategorija-video.html Миочиќ и Нгану на отворен тренинг пред борбата за титулата во тешка категорија (ВИДЕО) - IPON - 09:55 18/01 Thu, 18 Jan 2018 08:55:15 +0000 IPON - 09:55 18/01
Се одржа отворениот тренинг за УФЦ 220 кој овој викенд ќе се одржи во Бостон. Во главната борба на вечерта Стипе Миочиќ ќе се обиде да го собори рекордот во тешка категорија на УФЦ и против Френсис Нгану по трет пат да ја одбрани шампионската титула.
IPON: Борците со големо мнозинство прогнозираат победа на Миочиќ (ВИДЕО)
IPON: Нгану: Прво ќе поминам преку Стипе, а потоа го сакам Ентони Џошуа!
IPON: Нгану за борбата со Миочиќ ќе заработи половина милион долари
4 поврзани вести »
]]>
Останато
Поветкин за загревање на Џошуа – Паркер | IPON http://time.mk/c/6228872672/povetkin-za-zagrevanje-na-dzosua-parker.html Поветкин за загревање на Џошуа – Паркер - IPON - 23:55 17/01 Wed, 17 Jan 2018 22:55:05 +0000 IPON - 23:55 17/01
Руската боксерска ѕвезда Александар Покетин, најверојатно, ќе биде загревање на мечот за обединувачкиот на светските титули во тешка категорија меѓу Џозеф Паркер и Ентони Џошуа на 31 март во Кардиф, Велс.
IPON: Џошуа за обвинувањата: Знам дека сум чист и затоа не наседнувам на провокации
IPON: Прво соочување на Џошуа и Паркер (ВИДЕО)
]]>
Останато
Директорот Каевски оствари билатерална средба со владина делегација од Хрватска | А1 On http://time.mk/c/14c047d4e9/direktorot-kaevski-ostvari-bilateralna-sredba-so-vladina-delegacija-od-hrvatska.html Директорот Каевски оствари билатерална средба со владина делегација од Хрватска - А1 On - 15:01 17/01 Wed, 17 Jan 2018 14:01:59 +0000 А1 On - 15:01 17/01
Денеска, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски во рамките на работната посета на Хрватска, оствари билатерална средба со хрватската владина делегација предводена од генералниот Државен секретар за спорт, Јаница Костелиќ.
Екипа: Директорот на АМС на средба со Јаница Костелиќ
Gol.mk: Директорот на АМС на работна средба со Јаница Костелиќ
Слободен Печат: Каевски на билатерална средба со хрватска делегација
5 поврзани вести »
]]>
Останато
Планински маратон „Водно-Матка“: ЕДНА ПЛАНИНА – ЕДЕН КАЊОН – МНОГУ АВАНТУРА | Екипа http://time.mk/c/57143d5405/planinski-maraton-vodno-matka-edna-planina-eden-kanjon-mnogu-avantura.html Планински маратон „Водно-Матка“: ЕДНА ПЛАНИНА – ЕДЕН КАЊОН – МНОГУ АВАНТУРА - Екипа - 14:27 17/01 Wed, 17 Jan 2018 13:27:03 +0000 Екипа - 14:27 17/01
Секоја планина си има своја долина, секоја река има свое езеро, нашето Водно ја има својата Матка. Нераскинлива природна архитектура и врска која е на само 10-тина минути од центарот на бучавата, можност за целодневно лесно пешачење или можеби уште ...
МКД: Започна раното пријавување за Прв до врв на Водно
Сакам да кажам: Во март прво издание на планинскиот маратон водно-матка
]]>
Останато
КФМ еден чекор назад во финансирањето за настапите во Премиер лигата во однос на лани | IPON http://time.mk/c/a1228118be/kfm-eden-cekor-nazad-vo-finansiranjeto-za-nastapite-vo-premier-ligata-vo-odnos-na-lani.html КФМ еден чекор назад во финансирањето за настапите во Премиер лигата во однос на лани - IPON - 20:34 16/01 Tue, 16 Jan 2018 19:34:22 +0000 IPON - 20:34 16/01
Македонската карате федерација (МКФ), однонсно Извршниот одбор, донесе одлука на 23 декември минатата година да ги финансира учесниците Карате 1 – Премиер лигата, Серија А, во Париз-Франција од 26 до 28 јануари, но со различен степен на покриеност.
Н.Македонија: Избрани најдобрите каратисти за 2017 година ...
IPON: Берат Јакупи и Јована Георгиева најдобри каратисти за 2017-та
]]>
Останато
Менаџерот на Ломаченко: Пакијао е стар, нема смисла да се бориме со него | IPON http://time.mk/c/a69f35a8aa/menadzerot-na-lomacenko-pakijao-e-star-nema-smisla-da-se-borime-so-nego.html Менаџерот на Ломаченко: Пакијао е стар, нема смисла да се бориме со него - IPON - 09:16 18/01 Thu, 18 Jan 2018 08:16:43 +0000 IPON - 09:16 18/01
Егис Климас, менаџерот на шампионот Всили Ломаченко, ги демантира гласините дека се подготвува средба меѓу Мани Пакијао (59-7-1, 38KO) и двократниот олимписки златен медалист. Реално, Боб Арум од Топ ранк пред време зборуваше за таква средба, но ...
IPON: Пакијао преговара за борба со Ломаченко
]]>
Останато
Нурмагомедов против Фергусон на УФЦ 223, Конор останува без појасот? | IPON http://time.mk/r/NONE/f9bfbc4923/nurmagomedov-protiv-ferguson-na-ufc-223-konor-ostanuva-bez-pojasot.html Нурмагомедов против Фергусон на УФЦ 223, Конор останува без појасот? - IPON - 21:39 17/01 Wed, 17 Jan 2018 20:39:53 +0000 IPON - 21:39 17/01
Се чини дека Тони Фергусон (23-3, 13-1 УФЦ) и Хабиб Нурмагомедов (25-0, 9-0 УФЦ) ќе се борат на УФЦ 223. Настанот се одржува на 7 април во Њујорк, а информацијата ја соопшти Дана Вајт. Претседателот на УФЦ и по последниот настан во Сент Луис рече ...
]]>
Останато
Џон Џонс го помина детекторот на лаги | IPON http://time.mk/r/NONE/817867deb2/dzon-dzons-go-pomina-detektorot-na-lagi.html Џон Џонс го помина детекторот на лаги - IPON - 09:58 17/01 Wed, 17 Jan 2018 08:58:32 +0000 IPON - 09:58 17/01
Џон Џонс беше на полиграф минатиот месец надевајќи се дека ќе докаже дека намерно не земал допинг пред реваншот со Даниел Кормиер. Изворите на УФЦ објавија дека поранешниот шампион го поминал „детекторот на лаги“.
]]>
Останато
Илија Младеновски – потпретседател на РБЛ: Македонија и Кро тим ќе се сретнат во Штип! | IPON http://time.mk/r/NONE/ccb3d3119b/ilija-mladenovski-potpretsedatel-na-rbl-makedonija-i-kro-tim-ke-se-sretnat-vo-stip.html Илија Младеновски – потпретседател на РБЛ: Македонија и Кро тим ќе се сретнат во Штип! - IPON - 09:20 17/01 Wed, 17 Jan 2018 08:20:17 +0000 IPON - 09:20 17/01
На состанокот на Регионалната боксерска лига завчера во Загреб Илија Младеновски, претседателот на Пинк Пантер, по втор пат е избран за потпретседател на Управниот одбор на РБЛ. „На 29 јануари ќе се одржи нова седница на УО во Белград, Србија, на ...
]]>
Останато
Џудо сезоната почнува од Тунис – одлична најава со руско видео (ВИДЕО) | IPON http://time.mk/r/NONE/f6e162ce1e/dzudo-sezonata-pocnuva-od-tunis-odlicna-najava-so-rusko-video-video.html Џудо сезоната почнува од Тунис – одлична најава со руско видео (ВИДЕО) - IPON - 10:17 17/01 Wed, 17 Jan 2018 09:17:17 +0000 IPON - 10:17 17/01
Џудо сезоната 2018 започнува во петок со „Џудо тунис 2018“ каде што олимписки и светски медалисти, како и нови џудисти ќе почнат ново поглавје за џудото. Еве еден одличен руски филм кој покажува како џудо спорт ги обликува животите на младите ...
]]>
Останато