TIME.mk - Убавина / Стил / Мода http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Sat, 17 Mar 2018 04:15:55 +0000 600 Викенд хороскоп: Топ знаци на викендот – Стрелец и Девица | МакМода http://time.mk/c/8dbbf5840b/vikend-horoskop-top-znaci-na-vikendot-strelec-i-devica.html Викенд хороскоп: Топ знаци на викендот – Стрелец и Девица - МакМода - 20:06 16/03 Fri, 16 Mar 2018 19:06:02 +0000 МакМода - 20:06 16/03
Овните ќе бидат мрзеливи овој викенд, на Биковите ќе им се врати старата позната енергија, Близнаците кои се занимаваат со уметност – нека не го испуштаат овој суперкреативен период, додека Раковите, за жал, ќе мораат да почекаат подобри денови.
МакМода: Дневен хороскоп (петок): Топ знаци на денот Шкорпија и Лав
МакМода: Дневен хороскоп (четврток): Топ знаци на денот – Риби и Јарец
]]>
Убавина / Стил / Мода
Џенифер Лопез во фотосесија за „Харперс базар“ | Репортер http://time.mk/c/626984c78d/dzenifer-lopez-vo-fotosesija-za-harpers-bazar.html Џенифер Лопез во фотосесија за „Харперс базар“ - Репортер - 18:03 16/03 Fri, 16 Mar 2018 17:03:20 +0000 Репортер - 18:03 16/03
Популарната пејачка и актерка Џенифер Лопез се најде на насловната страница на априлското издание модното списание „Харперс базар“. Таа за потребите на модниот едиторијал на списанието позира во раскошни фустани од пролетните колекции на Оскар де ла ...
МакМода: Џенифер Лопез во фантастична фотосесија за Харперс Базар (ГАЛЕРИЈА)
Стандард: Џеј Ло не го притиска Еј Род за брак
Stylist: Џенифер Лопез ѝ пркоси на гравитацијата во фотосесијата на Harper’s Bazaar
9 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Кејт не е најдобрата пријателка на Меган од кралското семејство. Тоа е... | Exclusive.mk http://time.mk/c/a991239fbc/kejt-ne-e-najdobrata-prijatelka-na-megan-od-kralskoto-semejstvo-toa-e.html Кејт не е најдобрата пријателка на Меган од кралското семејство. Тоа е... - Exclusive.mk - 19:18 16/03 Fri, 16 Mar 2018 18:18:37 +0000 Exclusive.mk - 19:18 16/03
Меган Маркл (36) за два месеци ќе стане член на британското кралско семејство, а во краток период морала да се откаже од својата досегашна кариера и начин на живот. Низ процесот на прифаќање на бројни строги правила на монархијата, неа ја води ...
Стандард: Кралицата даде согласност за бракот на принцот Хари со Меган Маркл
Exclusive.mk: Луѓето забележаа нешто ЧУДНО на сликата од Прицот Хери и Меланија Трамп! (Фото)
Макфакс: Кралицата официјално го одобри бракот на принцот Хари и Меган Маркл
28 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Ставете мед на косата и ќе добиете совршени прамени | Женски магазин http://time.mk/c/0a0540970c/stavete-med-na-kosata-i-ke-dobiete-sovrseni-prameni.html Ставете мед на косата и ќе добиете совршени прамени - Женски магазин - 18:08 16/03 Fri, 16 Mar 2018 17:08:27 +0000 Женски магазин - 18:08 16/03
Медот е намирница која ќе направи неверојатни работи за нашата коса. Косата ќе ви биде посилна, погуста. А ако сакате со мед можете и успешно да ја осветлите. Потребно ви се: 3 лажици мед 2 лажици вода Направте микс и ставете на мократа коса.
Црнобело: Споделуваме искуства: „Какви промени ми се случија откако го чистам лицето со мед?“
Шеталиште: Третмани со мед и лимон за чистење и хидратација на лицето
]]>
Убавина / Стил / Мода
Донатела Версаче се откажа од крзното: Не сакам да убивам животни поради мода | Кајгана http://time.mk/c/58e7d4b86c/donatela-versace-se-otkaza-od-krznoto-ne-sakam-da-ubivam-zivotni-poradi-moda.html Донатела Версаче се откажа од крзното: Не сакам да убивам животни поради мода - Кајгана - 15:28 16/03 Fri, 16 Mar 2018 14:28:50 +0000 Кајгана - 15:28 16/03
Донатела Версаче најави дека повеќе нема да користи крзно во ниту еден свој дизајн кој го потпишува брендот Versace. Оваа модна куќа ги следи барањата на пазарот и чекорите на другите модни брендови како што се Gucci, Tom Ford, Michael Kors и ...
А1 On: „Версаче”: Нема да убиваме животни заради модата
Точка: Донатела Версаче: "Не сакам да убивам животни за да создавам мода"
Сакам да кажам: „Версаче“ го исфрла крзното од своите колекции
13 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Пролетва ќе носиме долги и волуменозни мантили | Stylist http://time.mk/c/ae5175949f/proletva-ke-nosime-dolgi-i-volumenozni-mantili.html Пролетва ќе носиме долги и волуменозни мантили - Stylist - 12:57 16/03 Fri, 16 Mar 2018 11:57:29 +0000 Stylist - 12:57 16/03
Беж мантилот е класика, безвременско парче кое е инвестиција во сечиј гардеробер и се носи секоја пролет или есен. Но сезонава подгответе се ова класично модно парче да го видите во неочекувано долга верзија и со волуменозна форма.
Женски магазин: (ГАЛЕРИЈА) Топ комбинации за секој ден: Украдете наша идеја ако не знаете што да облечете
Шеталиште: Пролет 2018:Јакни кои задолжително треба да ги имате!
Женски магазин: Пет предлози за незаменлива модна комбинација
6 поврзани вести »
]]>
Убавина / Стил / Мода
Меланија Трамп во смарагдно-зелен коктел фустан во Белата куќа | Фемина http://time.mk/c/b6492d6518/melanija-tramp-vo-smaragdno-zelen-koktel-fustan-vo-belata-kuka.html Меланија Трамп во смарагдно-зелен коктел фустан во Белата куќа - Фемина - 16:06 16/03 Fri, 16 Mar 2018 15:06:04 +0000 Фемина - 16:06 16/03
По повод празникот Св. Патрик, Доналд и Меланија Трамп го примија ирскиот премиер Лео Варадкар во Белата куќа. Почитувајќи ја бојата која се сврзува со овој ирски празник, првата дама на САД избра фустан во смарагдно-зелена боја.
Женски магазин: (ФОТО) Згодната Меланија Трамп во елегантно издание магнет за погледи
]]>
Убавина / Стил / Мода
Најновиот моден тренд за пролет 2018 пристигна од блогерките | ЗаЗабава http://time.mk/c/cc47082f30/najnoviot-moden-trend-za-prolet-2018-pristigna-od-blogerkite.html Најновиот моден тренд за пролет 2018 пристигна од блогерките - ЗаЗабава - 17:26 16/03 Fri, 16 Mar 2018 16:26:23 +0000 ЗаЗабава - 17:26 16/03
На самиот крај на зимата, познатите модни блогери го претставија најновиот стилски трик за одбележување на пролетните месеци. Исто како и претходните сезони, слоевите се еден од трендовите за сезоната пролет 2018 година.
Скопје24: Најновиот моден тренд за пролет 2018 пристигна од блогерките
]]>
Убавина / Стил / Мода
Направи сам: Цветни апостолки за само 15-тина минути (Фото) | Exclusive.mk http://time.mk/r/NONE/4d5d0724c2/napravi-sam-cvetni-apostolki-za-samo-15-tina-minuti-foto.html Направи сам: Цветни апостолки за само 15-тина минути (Фото) - Exclusive.mk - 18:15 16/03 Fri, 16 Mar 2018 17:15:48 +0000 Exclusive.mk - 18:15 16/03
Потребен материјал: апостолки вештачко цвеќе супер лепак Постапка: Исечете ги стеблата на цвеќето така што ќе остане само цветот. Потоа со лепак почнете да ги лепите цветовите на ...
]]>
Убавина / Стил / Мода
Ема Стоун во својата прва прва кампања за „Луј Витон“ | Stylist http://time.mk/c/d69a63699e/ema-stoun-vo-svojata-prva-prva-kampanja-za-luj-viton.html Ема Стоун во својата прва прва кампања за „Луј Витон“ - Stylist - 09:46 16/03 Fri, 16 Mar 2018 08:46:46 +0000 Stylist - 09:46 16/03
Актерката Ема Стоун кон крајот на минатата година беше прогласена за нова амбасадорка на париската модна куќа „Луј Витон“, еве ја и првата кампања од соработката. Како дел од серијалот Spirit of Travel на куќата „Луј Витон“, и оваа кампања е ...
Среќа.mk: Ема Стоун е новото заштитно лице на луксузниот бренд Луис Витон
]]>
Убавина / Стил / Мода