TIME.mk - Тенис http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Wed, 21 Feb 2018 15:21:30 +0000 600 Роџер Федерер го презеде првото место на АТП листата | ЗаЗабава http://time.mk/c/6ae2e8b251/rodzer-federer-go-prezede-prvoto-mesto-na-atp-listata.html Роџер Федерер го презеде првото место на АТП листата - ЗаЗабава - 14:56 21/02 Wed, 21 Feb 2018 13:56:53 +0000 ЗаЗабава - 14:56 21/02
Роџер Федерер од денеска го презеде првото место на АТП листата. Со своите 36 години, стана највозрасниот тенисер кој стигнал на првото место на листата. Тој веќе 303 недели е број еден во светот, а поминаа 14 години од моментот кога за првпат се ...
Дерби: Ноле е се поблиску до враќање на терените (Фото)
Екипа: Ѓоковиќ најави брзо враќање на тениските терени
Екипа: Надал: Се откажувам од борбата за првото место
27 поврзани вести »
]]>
Тенис
Почнува судењето по тужбата на Јуџин Бушар против Тениската федерација на САД | Канал5 http://time.mk/c/686eeceabc/pocnuva-sudenjeto-po-tuzbata-na-judzin-busar-protiv-teniskata-federacija-na-sad.html Почнува судењето по тужбата на Јуџин Бушар против Тениската федерација на САД - Канал5 - 16:33 20/02 Tue, 20 Feb 2018 15:33:01 +0000 Канал5 - 16:33 20/02
Во Њујорк денеска ќе започне судскиот процес по тужбата на канадската тенисерка Јуџин Бушар против Тениската федерација на САД, откако пред две години на Ју Ес опен падна, при што ја удри главата и доби потрес на мозокот.
Слободен Печат: Почнува судењето по тужбата на Бушар против Тениската федерација на САД
Кумановски м.: Почнува судењето по тужбата на Јуџин Бушар против Тениската федерација на САД
Н.Македонија: Почнува судењето по тужбата на Јуџин Бушар против Тениската федерација на САД...
4 поврзани вести »
]]>
Тенис
Кевин Андерсон го освои турнирот во Њујорк | +инфо http://time.mk/c/7bbeb6cfd7/kevin-anderson-go-osvoi-turnirot-vo-njujork.html Кевин Андерсон го освои турнирот во Њујорк - +инфо - 19:56 19/02 Mon, 19 Feb 2018 18:56:36 +0000 +инфо - 19:56 19/02
Со оваа победа Андерсон ќе го преземе деветто место на АТП листата. Јужноафриканскиот тенисер Кевин Андерсон го освои АТП турнирот во Њујорк, откако во финалето го совлада Американецот Сем Квери со резултат 4:6, 6:3, 7:6 (7-1).
Канал5: Кевин Андерсон го освои турнирот во Њујорк
Кумановски м.: Кевин Андерсон го освои турнирот во Њујорк
]]>
Тенис
Траорното сведоштво на Серена: Бев скоро мртва.. | Спортклуб http://time.mk/r/NONE/abb56cf90f/traornoto-svedostvo-na-serena-bev-skoro-mrtva.html Траорното сведоштво на Серена: Бев скоро мртва.. - Спортклуб - 15:51 21/02 Wed, 21 Feb 2018 14:51:23 +0000 Спортклуб - 15:51 21/02
Најголемата тенисерка во историјата на „белиот спорт“, Серена Вилијамс, откри каква била нејзината драма која ја преживувала откако ја роди ќеркичката Алексис Олимпија, минатата година. „ Скоро и да бев мртва.
]]>
Тенис
Гофан го покажа повреденото око и се пофали дека има личен возач (Фото) | Дерби http://time.mk/r/NONE/7b51e4013a/gofan-go-pokaza-povredenoto-oko-i-se-pofali-deka-ima-licen-vozac-foto.html Гофан го покажа повреденото око и се пофали дека има личен возач (Фото) - Дерби - 19:11 19/02 Mon, 19 Feb 2018 18:11:40 +0000 Дерби - 19:11 19/02
Давид Гофан доживеа непријатен инцидент во полуфиналето на турнирот во Ротердам, каде несреќно го повреди окото и мораше да го предаде мечот на Григор Димитров. Белгиецот во меѓувреме го откажа и настапот во Марсеј, а денеска преку социјалните мрежи ...
]]>
Тенис