TIME.mk - Тенис http://time.mk/ TIME.mkhttp://time.mk/images/LOGO.pnghttp://time.mk/ mk Tue, 20 Feb 2018 03:21:57 +0000 600 Незаменливиот Федерер сруши неколку рекорди со првото место на АТП листата | Gol.mk http://time.mk/c/98877c6427/nezamenliviot-federer-srusi-nekolku-rekordi-so-prvoto-mesto-na-atp-listata.html Незаменливиот Федерер сруши неколку рекорди со првото место на АТП листата - Gol.mk - 21:59 19/02 Mon, 19 Feb 2018 20:59:02 +0000 Gol.mk - 21:59 19/02
Од денес најстариот носител на првата позиција на АТП листата, Роџер Федерер уште еднаш докажа дека е еден од најголемите спортисти на сите времиња. На 36-годишна возраст, тој успеа да се врати на врвот на машкиот тенис, каде за последен пат беше ...
Стандард: Кон кои рекорди цели феноменот Федерер?
+инфо: Агаси: Сакам да му помогнам на Ѓоковиќ, не ми требаат пари
Спортклуб: Работи за „семки“: Агаси откри колкава плата добива од Ѓоковиќ
62 поврзани вести »
]]>
Тенис
Кевин Андерсон го освои турнирот во Њујорк | +инфо http://time.mk/c/7bbeb6cfd7/kevin-anderson-go-osvoi-turnirot-vo-njujork.html Кевин Андерсон го освои турнирот во Њујорк - +инфо - 19:56 19/02 Mon, 19 Feb 2018 18:56:36 +0000 +инфо - 19:56 19/02
Со оваа победа Андерсон ќе го преземе деветто место на АТП листата. Јужноафриканскиот тенисер Кевин Андерсон го освои АТП турнирот во Њујорк, откако во финалето го совлада Американецот Сем Квери со резултат 4:6, 6:3, 7:6 (7-1).
Стандард: Кевин Андерсон триумфираше со титулата во Њујорк
Канал5: Кевин Андерсон го освои турнирот во Њујорк
Шеталиште: Андерсон го освои АТП турнирот во Њујорк
5 поврзани вести »
]]>
Тенис
Гофан го покажа повреденото око и се пофали дека има личен возач (Фото) | Дерби http://time.mk/r/NONE/7b51e4013a/gofan-go-pokaza-povredenoto-oko-i-se-pofali-deka-ima-licen-vozac-foto.html Гофан го покажа повреденото око и се пофали дека има личен возач (Фото) - Дерби - 19:11 19/02 Mon, 19 Feb 2018 18:11:40 +0000 Дерби - 19:11 19/02
Давид Гофан доживеа непријатен инцидент во полуфиналето на турнирот во Ротердам, каде несреќно го повреди окото и мораше да го предаде мечот на Григор Димитров. Белгиецот во меѓувреме го откажа и настапот во Марсеј, а денеска преку социјалните мрежи ...
]]>
Тенис