TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24Фудбал

Шалке жали, Баерн е среќен: Горецка од лето на Алианц Арена

24Фудбал - пред: 46 мин

Она што се најавуваше со месеци конечно и официјално е потврдено, талентираниот Леон Горецка од јули ќе биде нов играч на најтофејниот германски клуб 22 годишниот фудбалер од средниот ред ги одработува последните шест месеци од договорот со Шалке.

9 поврзани вести »

Од Вардар му се заблагодарија на Николов и му посакаа среќа во новиот клуб

24Фудбал - пред: 3 часа

Македонскиот првак му посака среќа на веќе поранешниот свој фудбалер кој замина во Унгарија. 26 годишниот македонски репрезентативец и доскорашен член на Вардар, Бобан Николов својата кариера ја продолжува во унгарски Видеотон, откако преговорите ...

14 поврзани вести »

Ла Секста: Манчестер јунајтед го активирал планот да го врати Роналдо, Мурињо добил зелено светло од клубот за овој ...

24Фудбал - пред: 4 часа

Кристиано Роналдо и Жозе Мурињо можат повторно да соработуваат, овој пат во Манчестер јунајтед. Манчестер јунајтед го активирал нивниот голем план за враќање на Кристиано Роналдо во тимот, пренесува шпанскиот тв канал „Ла Секста“.

45 поврзани вести »

Италијанците кои го измамија Гатузо да рече „Форца Интер“, сега го „наместија“ Мурињо! (ФОТО)

24Фудбал - пред: 4 часа

Португалскиот стратег „насанкан“... Веројатно се сеќавате на двајцата италијански презентери кои го „наместија“ Џенаро Гатузо да изговори Форца Интер на кинески (а тој мислеше дека изговара Форца Милан), а откако му открија што кажал, и двајцата ...

Она кога ќе го импресионирате Роналдињо... (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 4 часа

Бразилецот ги следеше мајсториите со фудбалската топка. Роналдињо се повлече од активното играње фудбал а веста за тоа ја пренесе неговиот брат. Интересно видео кружи низ социјалните мрежи на кое извесен Марсело кој се бави со фристајл фудбал, ги ...

Трабзонспор се распрашува за Јаховиќ

24Фудбал - пред: 13 часа

Еден од најдобрите напаѓачи во турскиот шампионат е најбараниот фудбалер во тамошната Суперлига. И натаму трае сагата околу нашиот искусен напаѓач Адис Јаховиќ кој игра во животна форма во дресот на турскиот суперлигаш Гезтепе.

Евертон подготвува бомба за крај на зимскиот преоден рок, пристигнува најголемата желба на Алардајс?

24Фудбал - пред: 13 часа

Вистинска бомба се најавува како трансфер во тимот од Гудисон Парк. По трансферите на Ченк Тосун и Тео Волкот, екипата на Евертон во значителна мера се засили во офанзивата, токму тоа беше најболната точка на тимот од „Гудисон Парк“ откако си замина ...

2 поврзани вести »

Николов промовиран во нов фудбалер на унгарски Видеотон: Среќен сум поради преселбата во овој клуб

24Фудбал - пред: 13 часа

Македонскиот репрезентативец продолжува во шампионатот на Унгарија. 23 годишниот Бобан Николов својата кариера ја продолжува во унгарски Видеотон, се остварија најавите за трансферот на нашиот репрезентативец кој на промоцијата го истакна своето ...

14 поврзани вести »

Адебајор објасни од каде потекнува неговата омраза кон Арсенал

24Фудбал - пред: 14 часа

Интернационалецот од Того не го заборава начинот на кој замина од Арсенал. 33 годишниот Емануел Адебајор моментално настапува за турскиот суперлигаш Истанбул Башакшехир, со кој сезонава може да го освои тамошниот шампионат.

4 поврзани вести »

Феноменалниот гол на Асенсио за момент ги спаси Зидан и Реал Мадрид од нов срам (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 14 часа

Марко Асенсио со мајсторски гол донесе каква таква победа на Реал Мадрид. Шпанскиот и европски првак Реал Мадрид е во голема криза, Кралевите во самата завршница дојдоа до минимален триумф против Леганес на гостински терен, па со една нога се во ...

45 поврзани вести »

Лингард ги истрола фановите на Манчестер јунајтед, тие за момент помислија дека Санчез е на медицински прегледи во ...

24Фудбал - пред: 14 часа

Фановите на тимот од „Олд Трафорд“ за момент се порадуваа, но само за момент. Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Џеси Лингард на одличен начин се пошегува со фановите на тимот од „Олд Трафорд“ кои очајно се во исчекување на финализација на трансферот ...

70 поврзани вести »

Моментот кога Нејмар ги игнорираше скандирањата на фановите за Кавани да го изведе пеналот по што настанаа свирежите ...

24Фудбал - 18.01.2018

Публиката на „Паркот на принцовите“ во Париз го скандираше името на Уругваецот. Нејмар предизвика голем револт на трибините кај навивачите на ПСЖ откако синоќа не му дозволи на својот тимски соиграч Кавани да бие од пенал и да стане најдобриот ...

44 поврзани вести »

Македонија се искачи три места на ФИФА листата

24Фудбал - 18.01.2018

Ново подобрување на ранкингот на нашата најдобра фудбалска репрезентација на ФИФА листата. ФИФА ги објави новите рангирања на листата а со тоа нашата најдобра фудбалска репрезентација забележа ново искачување на истата, и тоа за три места погоре.

15 поврзани вести »

Венгер: Условите на Мхитарјан не се проблем, Санчез можеби ќе се пресели во Манчестер јунајтед, но, нема гаранции за ...

24Фудбал - 18.01.2018

Францускиот стратег истакна дека до трансфер на Санчез во Манчестер јунајтед може да дојде, а финансиските барања на Мхитарјан воопшто нема да бидат проблем за клубот. Арсен Венгер изјави дека преговорите помеѓу Манчестер јунајтед и Арсенал може да ...

70 поврзани вести »

Несторовски повеќе нема да биде осамен во нападот на Палермо

24Фудбал - 18.01.2018

Капитенот на Палермо го добива новајлијата во тимот како партнер во нападот. Според информациите кои ги пренесува „Џорнале ди Сицилија“, се вели дека стратегот од клупата на италијанскиот второлигаш Палермо, каде настапуваат Илија Несторовски и ...

Симоновски се пресели во Романија

24Фудбал - 18.01.2018

26 годишниот напаѓач Марко Симоновски кој има три настапи за нашата сениорска репрезентација, потпиша за романскиот прволигаш Сепси. Симоновски стана слободен агент на трансфер пазарот овој зимски јануарски преоден рок, откако месецов му истече ...

4 поврзани вести »

Турските медиуми пишуваат: Причината зошто Елмас не доби шанса од Кочаман против Истанбулспор (ФОТО)

24Фудбал - 18.01.2018

Се бараат причини зошто Елмас не доби минутажа на дуелот во турскиот Куп. Фенербахче по триумфот од 2-0 во првиот меч против Истанбулспор, беше со една нога во четвртфиналето од турскиот Куп.

2 поврзани вести »

Нејмар ги налути фановите на ПСЖ, ја зема топката да го изведе пеналот, на трибините грмеше од свирежи (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.01.2018

Големо негодување од трибините на „Паркот на принцовите“ во Париз. ПСЖ синоќа го декласираше Дижон на домашен терен совладувајќи го со високи и убедливи 8-0, а дури четири погодоци постигна Нејмар.

44 поврзани вести »

Бразилецот направи дар-мар: Нејмар тргна сам од половина терен, никој не успеа да го сопре... (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.01.2018

Бразилецот постигна четири погодоци против Дижон. ПСЖ немаше милост и пред своја публика го декласираше Дижон, совладувајќи го со високи и убедливи 8-0 во редовното коло од француската Лига 1.

44 поврзани вести »

Соиграчите на Санчез бараат Чилеанецот да си замине

24Фудбал - 18.01.2018

И натаму трае трансфер сагата со чилеанскиот офанзивец од редовите на Арсенал. Дел од медиумите на Островот пренесуваат дека Алексис Санчез е толку непожелен во составот на Топчиите, што дури и неговите соиграчи бараат неговиот статус брзо да биде ...

70 поврзани вести »