TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24Фудбал

Бељерин со потег на социјалните мрежи што ги израдува фановите на Арсенал, Обамејанг доаѓа во Лондон? (ФОТО)

24Фудбал - 15.01.2018

Се погласни се шпекулациите дека Обамејанг ќе направи трансфер во Арсенал. Повеќе медиуми на Островот пренесоа дека има пресврт во случајот со Алексис Санчез, Манчестер Сити наводно се повлекол од трката за потписот на Чилеанецот, а сега главен ...

36 поврзани вести »

Пресврт во случајот со Санчез, Чилеанецот близу до трансфер во Манчестер јунајтед?

24Фудбал - 15.01.2018

Манчестер Сити крена раце од преговорите со офанзивецот на Арсенал. Алексис Санчез е на чекор до трансфер во Манчестер јунајтед, откако шефот на стручниот штаб на Сити, Пеп Гвардиола се откажал од трката за потписот на Чилеанецот.

55 поврзани вести »

Рајан Гигс нов селектор на Велс

24Фудбал - 15.01.2018

Легендата на Манчестер јунајтед ќе го презеде кормилото на Велс. Сениорската фудбалска репрезентација на Велс има нов селектор, и тоа Рајан Гигс, поранешниот фудбалер а воедно и легенда на Манчестер јунајтед.

27 поврзани вести »

Наинголан се сели во Кина за 50 милиони евра

24Фудбал - 15.01.2018

Се поизвесно е дека Белгиецот си заминува од Рим. Се чини дека италијанскиот калчолигаш Рома нема намера да го трпи недисциплинираното однесување на Белгиецот Раџа Наинголан, па се поизвесно е дека тој ќе си замине од Рим.

12 поврзани вести »

Адеми е најпопуларниот цимер во Динамо Загреб, кој и да бил со него...

24Фудбал - 15.01.2018

Интересен податок поврзан со нашиот репрезентативец. Капитенот на Динамо Загреб и македонски репрезентативец, 26 годишниот Аријан Адеми во интервјуто за „Спортске Новости“ откри еден мошне интересен податок поврзан со него.

3 поврзани вести »

Мајсторијата на Суарез „копија“ од онаа на Ето, асистентот ист... (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.01.2018

Преубавиот гол на Уругваецот е „репризно“ издание на мајсторијата на Камерунецот во финалето од Лигата на шампионите. Луис Суарез постигна преубав гол во победата на Барселона на гостувањето кај Реал Сосиедад со 2-4, асистент во неговиот гол беше ...

Реал Мадрид поблиску до зоната за испаѓање отколку до Барселона

24Фудбал - 15.01.2018

Неверојатна криза го тресе шпанскиот и европски првак. Реал Мадрид викендов забележа пораз пред своја публика од Виљареал кој со минимални 0-1 си замина од гостувањето на „Сантијаго Бернабеу“.

82 поврзани вести »

Ливерпул се договори со соиграчот на Ристовски од Спортинг, Мартинс, на потег е тимот од Лисабон

24Фудбал - 15.01.2018

Англискиот Премиерлигаш Ливерпул во Желсон Мартинс гледа замена за Филипе Кутињо. Ливерпул се договорил околу личните услови на 22 годишниот португалски офанзивец и член на Спортинг Лисабон, Желсон Мартинс, останува уште договорот помеѓу обата клуба ...

Кочаман со предупредување до Елмас

24Фудбал - 15.01.2018

Големата надеж на македонскиот фудбал доби предупредување од својот тренер во Фенербахче. Нашиот 18 годишен интернационалец од редовите на турскиот гигант од Истанбул, Елиф Елмас го импресионираше шефот на стручниот штаб на Фенербахче, Ајкут Кочаман ...

3 поврзани вести »

Челси и Арсенал во битка за Рикарлисон

24Фудбал - 15.01.2018

Фудбалерот на Ватфорд доста интересен за екипите од Лондон. Ватфорд игра солидна сезона во Премиерлигата откако со 26 бода се наоѓа на десеттото место на табелата. Вистински предводник на екипата на Марко Силва е 20 годишниот Бразилец Рикарлисон кој ...

Епско промашување на Ди Мариа (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.01.2018

Аргентинецот се избламира на мечот против Нант. Иако го постигна единствениот гол во победата на ПСЖ на гостувањето кај Нант, Анхел Ди Мариа имаше ситуација од мечот во Лига 1 со која се посрамоти.

31 поврзани вести »

Голманот на Реал Сосиедад не се помести од место, магија на Меси од слободен удар (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.01.2018

Аргентинецот со ремек дело од слободен удар ја потврди победата на Барселона. Лионел Меси учествуваше со еден гол во пресвртот на Барселона на гостувањето кај Реал Сосиедад, гостите иако имаа негатива од 2-0, на крајот славеа со 2-4.

82 поврзани вести »

На мечот Нант – ПСЖ: Судијата се „судри“ со фудбалер на домаќините, а потоа му додели црвен картон (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.01.2018

Неверојатна ситуација од мечот во Франција која крена голема прашина. Сигурно доста полемики ќе има во Франција по тоа што го направи судијата Тони Шапрон на мечот помеѓу Нант и ПСЖ (0-1) во самата завршница од мечот.

31 поврзани вести »

Потегот на Мбапе кој го стави во сенка голот на Ди Мариа за победа на ПСЖ против Нант (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.01.2018

Големиот талент на францускиот фудбал со одлична финта ги исфрли од игра своите противници. ПСЖ славеше минимално на гостувањето кај Нант во редовното коло од француската Лига 1, а единствениот гол за првопласираната екипа во Франција го постигна Ди ...

31 поврзани вести »

Мајсторијата на Суарез која вреди да се погледне неколку пати... (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.01.2018

Спектакуларен гол на уругвајскиот напаѓач од редовите на Барселона. Реал Сосиедад имаше предност и од 2-0 против големиот фаворит Барселона, но на крајот домаќините загубија со 2-4. Еден од предводниците на Каталонците беше Луис Суарез кој постигна ...

82 поврзани вести »

Реал Сосиедад пружи голем отпор против Барселона, но фаворитот со пресврт дојде до трите бода (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.01.2018

Реал Сосиедад прокоцка преднос од 2-0, голем пресврт за Барселона. Интересен меч се одигра во Сан Себастијан на Аноета арената каде Реал Сосиедад на домашен терен го пречека првопласираниот тим во Примера, екипата на Барселона во 19.

82 поврзани вести »

Еден од најдобрите турски напаѓачи му се восхитува на Јаховиќ: Во него гледам вистинска конкуренција на листата на ...

24Фудбал - 14.01.2018

Голема чест за нашиот Адис Јаховиќ, за кого посебни импресии има токму еден од најдобрите напаѓачи во историјата на турскиот фудбал. Ретко кој очекуваше дека Гезтепе по влезот во турската Суперлига првиот дел од сезоната ќе го заврши со 30 бода и ќе ...

Фан на Барса со песна од филмот Титаник, направи компилација од изданието на Роналдо против Виљареал (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.01.2018

Не поминуваат повеќе финтите на Португалецот, компилација од лошото издание на Роналдо против Виљареал. Реал Мадрид е во голема криза, а првата ѕвезда на тимот Кристиано Роналдо се чини во уште поголема.

82 поврзани вести »

Гифот кој го објави Менди по поразот на Сити од Ливерпул доби комични реакции на социјалните мрежи (ФОТО+ВИДЕО)

24Фудбал - 14.01.2018

Дефанзивецот на Манчестер Сити разочаран од поразот на својот тим. Манчестер Сити по 23 одиграни натпревари во Премиерлигата беше сопрен од Ливерпул кој му го нанесе првиот пораз сезонава на тимот на Пеп Гвардиола.

Трајковски: Несторовски ми е потребен во играта, исто и јас нему

24Фудбал - 14.01.2018

Александар Трајковски во интервју за „Кориере дело Спорт“. Палермо е првопласираната екипа во првиот дел од сезоната во Серија Б, на тимот од Сицилија засега одлично му оди во остварувањето на амбициите за сезонава кои гласат брзо враќање во ...