TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24 Ракомет

Данска сигурно ги доби бодовите против Словенија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - пред: 3 часа

Данска дојде до победа против Словенија во првиот меч од втората рунда во група 2 и на тој начин се избори за четири бода со кои се најдоа во одлична позиција на табелата и сега се со Германија на лидерското место.

42 поврзани вести »

Митревски за 24Ракомет ТВ: Шпанија секогаш е кандидат за медал, ама ние…(ВИДЕО)

24 Ракомет - пред: 4 часа

Македонската репрезентација веќе втор ден се подготвува во Вараждин за следните три пресметки од главната фаза против Шпанија, Чешка и Данска. Голманот Никола Митревски брани одлично на овој шампионат.

59 поврзани вести »

Веселин Вујовиќ за своите играчи: Ќе ги пуштам еден ден до дома и онака сме на граница

24 Ракомет - пред: 5 часа

Селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ после мечот против Данска немаше причина за задоволство. Спортски го прифати поразот и призна дека противникот е далеку поквалитетен во моментов и има играчи коишто се меѓу најдобрите во светот.

43 поврзани вести »

Јоновски за 24Ракомет ТВ: Со шпански систем против Шпанија (ВИДЕО)

24 Ракомет - пред: 5 часа

Македонската репрезентација веќе втор ден се подготвува во Вараждин за следните три пресметки од главната фаза против Шпанија, Чешка и Данска. Нашата одбрана не може да се замисли без најискусниот Ацо Јоновски, кој имаше безброј дуели со ...

59 поврзани вести »

Гонзалес за 24Ракомет ТВ: Кога атмосферата е како во Скопје, тогаш подобро се игра (ВИДЕО)

24 Ракомет - пред: 6 часа

Македонската репрезентација веќе втор ден се подготвува во Вараждин, местото каде ќе бидат одиграни трите дуели од втората фаза на ЕП. Прв противник во групата ќе биде селекцијата на Шпанија, в недела на 21 јануари, а тоа ќе биде средба на ...

70 поврзани вести »

Данците покажаа сила: Ласе Сван го уништи голот на Словенците

24 Ракомет - пред: 6 часа

Селекцијата на Данска ја совлада Словенија со 31:28 и дојде во добра позиција пред дуелот против Германија в недела кога веројатно ќе падне одлука за место во полуфиналето. Денеска, Данска имаше многу повеќе од играта особено во нападот каде што ...

42 поврзани вести »

Чесите ги испотија Германците, но потфрлија на крајот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - пред: 8 часа

Првиот меч од втората рунда во групата 2 во Вараждин финишираше со победа на Германија над Чешка од 22:19, а ова беше најава за интересно продолжение на турнирот во кое ќе гледаме одличен ракомет на секој натпревар.

59 поврзани вести »

Германија во финишот го скрши отпорот на Чесите

24 Ракомет - пред: 8 часа

Во премиерниот натпревар од групата 2 во Вараждин во која се наоѓа и Македонската репрезентација, Германија стигна до тешка победа против Чешка со резултат 22-19 (9-10). Чесите уште еднаш докажаа дека се цврста репрезентација, победите над Данска и ...

ЕХФ го казни Лино: Поради контактот со играч на Белорусија, Червар плаќа 1000 евра

24 Ракомет - пред: 9 часа

Селекторот на Хрватска, Лино Червар е казнет од страна на Дисциплинската комисија на ЕХФ. Очекувано нема суспензија, а казната е парична и изнесува 3000 евра. Причината за казната е во неговиот контакт со ракометар на Белорусија .

108 поврзани вести »

На вардарки им нема рамен во регионот: Будуќност разбиен во Скопје

24 Ракомет - пред: 10 часа

:Ракометарките на Вардар ја забележаа петтата победа во ВРХЛ лига, откако славеа над црногорскиот првак Будуќност со 31:24, во првиот натпревар од третиот турнир во регионалното натпреварување.

7 поврзани вести »

Македонија во Мурско средишче се загрева за пресметката со Шпанија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - пред: 10 часа

Репрезентативците на Македонија денеска одржаа нов тренинг, а тој е во Мурско средишче на границата со Словенија. Тренингот е во мала училишна сала, а мораше да се тренира таму бидејќи во Вараждин денеска има натпревари.

16 поврзани вести »

Специјален дочек во Мурско средишче: Кире магнет за учениците (ФОТО)

24 Ракомет - пред: 11 часа

Репрезентацијата на Македонија денеска тренира во училишна сала во Мурско средишче. Ракометарите беа дочекани од десетина дечиња со наставничката по физичко, а сите го чекаа капитенот Кире Лазаров за да се фотографираат со него.

16 поврзани вести »

Раул: Не знам што би правел без Дејвис и Парондо

24 Ракомет - пред: 11 часа

Македонија го има најдобриот настап на едно големо ракометно натпреварување, а една од најголемите заслуги за тоа одат на името на Раул Гонзалес. Од своето пристигнување во Македонија па се до денес популарниот “Ел Команданте” остава неверојатен ...

70 поврзани вести »

Репрезентацијата на тренинг до Словенија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - пред: 12 часа

Мало рударско гратче Мурско Средиште ќе биде базата на македонските ракометари кога во прашање се спортските сали за тренинг. ЕХФ во координација со локалниот организатор се одлучи дел од тренинзите на репрезентациите кои настапуваат во групата 2 да ...

16 поврзани вести »

Eмотивниот Вујовиќ: Ви благодарам деца мои! ( ВИДЕО)

24 Ракомет - пред: 12 часа

Словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ вчера го прослави својот 57.роденден, а неговите ракометари му приредија посебно изненадување на репрезенативната вечера. Популарниот Вујо им се заблагодари на своите момци, нарекувајќи ги свои деца, со желба ...

43 поврзани вести »

Некогашната вардарка не издржа долго во Русија: Ихнева се враќа на Балканот

24 Ракомет - пред: 13 часа

Некогашната ракометарка на Вардар и голема руска надеж, Алена Ихнева, се враќа на Балканот. Таа потпиша договор со хрватскиот шампион Подравка Вегета, каде ќе настапува во следните година и половина.

Словенецот и Загреб се разделија: Матевж Скок се сели во Спортинг Лисабон

24 Ракомет - пред: 13 часа

Словенечкиот репрезентативен голман Матевж Скок среде Европското првенство во Хрватска си најде нов ангажман. Тој кариерата ќе ја продолжи во португалскиот првак Спортинг Лисабон, откако спогодбено го раскина договорот со Загреб, а со клубот од ...

Стојанче Стоилов за 24 Ракомет ТВ: Не сакам ништо да менуваме, вака сме супер (ВИДЕО)

24 Ракомет - пред: 14 часа

Пивотот во репрезентацијата на Македонија, Стојанче Стоилов во моментов важи за еден од најдобрите пивоти во Европа и еден од оние што најтешко може да се чуваат. Тоа го потврдија и противничките ракометари, а тој со игрите само тоа и го докажува.

78 поврзани вести »

Ристовски: Червар е емотивно исцрпен и нестабилен човек кој снима смешни реклами!

24 Ракомет - пред: 14 часа

Голманот на македонската ракометна репрезентација , Борко Ристовски “распали” по поранешниот селектор на Македонија, а сега актуелен селектор на Хратска, Лино Червар. Денеска тој е емотивновно исцрпен и нестабилен човек, кој снима смешни реклами.

108 поврзани вести »

Старт на израелска авантура: Дарко Димитриевски потпиша за Хапоел Ашдод

24 Ракомет - пред: 15 часа

Централниот бек на Металург Дарко Димитриевски, повеќе не е член на тимот од Автокоманда. Тој се враќа на интернационална сцена, откако велешанецот потпиша договор со израелскиот тим Хапоел Ашдод.