TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24 Ракомет

По стапките на машкиот Ф4: Светски музички ѕвезди и за дамите во Будимпешта

24 Ракомет - 23.02.2018

Завршниот турнир од Лигата на шампионите во женска конкуренција кој и годинава ќе се одржи во Будимпешта ќе биде збогатен со учество на музички ѕвезди по примерот на фајнл-фор турнирот кај мажите.

2 поврзани вести »

Нови проблеми за БиХ: Владимир Врањеш суспендиран на два меча

24 Ракомет - 23.02.2018

Покрај проблемите со натпреварот кој репрезентацијата на БиХ го загуби на зелена маса против Швајцарија, на адреса на БиХ стигна уште една казна овој пат за еден од ракометарите. Владимир Врањеш нема да може да настапи на следните две официјални ...

Бурата во Србија не стивнува: Сојузот ги искара Цветковиќ и ракометарите

24 Ракомет - 23.02.2018

Откако прво селекторот на Србија ги нападна ракометарите за недолично однесување за време на Европското првенство во Хрватска, а потоа тие му вратија со иста мерка, се чини дека ситуацијата завршува со соопштение од раководните лица.