TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

365

Многу рано прогласуваме мајка на годината

365 - пред: 10 часа

Се кубат двеве сестри скоро цел клип, и кога мислите дека ништо нема да се случи, едноставно се случува. Една е ...

Червар со оправдување – „Жими све нејќев“

365 - пред: 10 часа

Хрватите вчера едвај успеаја да слават над Белорусија (25-23), но пред финишот на натпреварот, во центарот на вниманието се најде Лино Червар, кој сопре противнички играч со рака и влијаеше на акцијата.

108 поврзани вести »

Што сè може да смени една декада

365 - пред: 11 часа

Времето лета, па и во фудбалот. Следува споредба на фудбалери од 2017-та со нивните верзии од 2007-ма. Некои не се воопшто сменети, а некои личат ко татковци и ...

Топ 5 Водици во Македонија

365 - пред: 11 часа

Македонија – непресушниот извор на сеир за сите пригоди. Потсетување на ланската епизода на Фчерашни. Слободно пуштајте предлози во коментари од ...

6 поврзани вести »

Гневот на луѓето што се изгореа од трговијата со криптовалути

365 - пред: 11 часа

Трговијата со криптовалути во Јужна Кореја, која е трет најголем пазар за дигитални валути во светот, е многу сериозна. Толку сериозна што кога минатата недела властите упаднаа во најголемите берзи за тргување со криптовалути – под сомневање за ...

15 поврзани вести »

Kia e боље од Aventador (видео)

365 - пред: 11 часа

За разлика од Škodа која својот Superb го прати на мегдан со спортски класици, во Kia се одлучија да ја претстават новата лимузина во споредба со Lamborghini. И одлично им оди. Новопретставената Forte е семејна лимузина на која дефинитивно не ѝ е ...

2 поврзани вести »

Комбиња со „случајна“ двојна порака

365 - пред: 12 часа

Можеме да се кладиме дека меѓу овие барем неколку се намерни. Намерни или не, ќе направат двапати да размислиш дали да соработуваш со компанијата што ја ...

Касперски: Bitcoin e проект на американските тајни служби

365 - пред: 13 часа

Наталија Касперски, коосновач на Kaspersky Lab (компанијата зад познатиот антивирус), тврди дека Bitcoin е дизајниран за да обезбеди финансирање на активностите на американските и британските тајни и разузнавачки служби ширум светот.

15 поврзани вести »

Четири години растел црква од дрва

365 - пред: 13 часа

Додека го патувал светот, Бери Кокс се заљубил во архитектурата, особено во дизајнот и конструкциите на црквите. Таквата негова фасцинација го инспирирала да си „изгради“ своја катедрала, со тоа што решил неговата да биде целосно од „живи“ дрва.

Водици во Русија (галерија)

365 - пред: 14 часа

Денес православните христијани го слават еден од најважните христијански празници – Водици. Стотици илјади христијани стиснуваат заби пред студот и учествуваат во традиционалните масовни капења и скокања по крстот за да го одбележат покрстувањето на ...

211 поврзани вести »

Рос од „Пријатели“ се граничи со психопат

365 - 18.01.2018

Да, вистина е. Смотаниот палеонтолог меѓу „пријателите“ крие многу темна страна. Доволно е да му го земеш сендвичот и да го извадиш смеењето (aka. laugh track), а на негово место да вметнеш малку хорор музика.

Велика Британија отвара министерство за осаменост

365 - 18.01.2018

Велика Британија влегува во политичката историја. Формираа целосно ново, досега непробано министерство – првото во светот „министерство за осаменост“. Министерството, т.е. министерската позиција е формирана како одговор на тоа што премиерката Тереза ...

4 поврзани вести »

Што се венерични болести? (охридска анкета)

365 - 18.01.2018

Некако ни избегала анкетава од видно поле кога ја објавиле некаде во декември, ама бидејќи е „едукативна“, сметаме дека треба да ја видите. Едукативна затоа што претходно, на пример, појма немавме дека венерични болести имаат врска со месеци, ...

Зошто никој од репрезентација не му се лути на Столе

365 - 18.01.2018

„Македонците се на седмо небо“, пишува Милан Красиќ за Balcan Handball. „Кире Лазаров ги води во Вараждин, а впечатокот по трите натпревари е дека конечно ‘измислија’ некои други сили и веќе не зависат од неговите 10-тина голови“.

78 поврзани вести »

30-тина играчки со симптоматичен дизајн

365 - 18.01.2018

Дизајн. Некогаш е само лош, а некогаш е намерен. Не сме баш сигурни во која категорија спаѓаат следниве примери. 1. Барбикава малку претерала со журкање. 2. Ете, и суперхероите се обични смртници. 3. Не јади девојчиња, ќе ти порасне опашка. 4.

Муабети што ќе ги наслушнеш на улица во Њујорк

365 - 18.01.2018

Тип седел некаде во Њујорк и наслушнал муабет меѓу две девојки што не можел да го игнорира (зборувале за веганство, сончање, замрзнати јајце-клетки и питбули, сé во едно). Типов го објавил муабетот на Инстаграм (нека ве копка, справете се).

Во меѓувреме во Германија

365 - 18.01.2018

Во меѓувреме во Германија Кликнете на линкот ...

Сопругот што само сакаше да не заебе

365 - 18.01.2018

Ако не сте знаеле, на Reddit има една секција што во 90% од случаите гарантирано ќе ве насмее. Насловена е „TIFU“, скратено од „Today I Fucked Up“ („Денес заебав“). Како што веќе претпоставувате, овде луѓе ги раскажуваат своите најсрамни и најлоши ...

Жена кашлала, завршила со повреди

365 - 18.01.2018

66-годишна жена од Масачусетс отишла на доктор откако развила сува кашлица која траела околу две недели, проследена со силна болка во десната страна. Првично докторите ѝ дијагностицирале вирусна респираторна инфекција (како настинка или грип).

Кога Индира даде ваков гол, Кометал стана шампион (видео)

365 - 18.01.2018

Шраубата на Стојанче Стоилов на мечот со Германија е избран за (досега) најубавиот гол на тековното Европско првенство во Хрватска. Стоилов стана специјалист за вакви удари, дури и досаден е веќе (никогаш), а ова беше само шлагот на тортата.

78 поврзани вести »