TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

365

Агуеро здиве, сакаше физички да се пресмета со навивач на Виган

365 - 20.02.2018

Победата на Виган против силниот Манчестер Сити во ФА Купот синоќа се претвори во славје на теренот, откако заврши натпреварот. Еден од навивачите на Виган се приближи до Агуеро и нешто му дофрли, подоцна Агуеро обвини дека бил плукнат од страна на ...

27 поврзани вести »

Од официјалниот полициски извештај: Александар Миновски се откачил од јажето за спасување

365 - 19.02.2018

„По информациите кои деновиве излегоа во јавност се огласија фамилиите на трагично загинатите Александар и Калина со доза на лутина кон одредени информации, кои како што сметаат, се пласирани со цел да се прикрие дел од вистината за трагичниот ...

82 поврзани вести »

Уделот на масоните во истрагата за Титаник

365 - 19.02.2018

Тајната архива во која се наоѓаат имињата на два милиони масони (наводно), првпат е објавена на страницата Ancestry , и открива во колкава мера масоните биле вклучени во контроверзната британска истрага за најголемата поморска катастрофа – таа на ...

Најскапата маргарита на светот ја чуваат телохранители

365 - 19.02.2018

22 февруари е Светски ден на маргаритата. По тој повод, мексиканскиот ресторан „Cantina Laredo“ во Лондон ја направи најскапата маргарита на светот. Една чаша од коктелот чини над 69.000 долари.

2 поврзани вести »

Како пцујат глувонемите на знаковен јазик (видео)

365 - 19.02.2018

Ако од некоја причина живеевте во илузија дека глуво/немите лица се секогаш културни, сте се излажале. О верувајте, (ве) пцујат, ама не забележувате. Овде имаме седум прекрасни луѓе кои се волни своето знаење да го пренесат и на другите.

Зошто некој би користел допинг во карлинг?

365 - 19.02.2018

Уште еден случај на руски спортист кој користел недозволени средства, но овојпат неизбежно се поставува прашањето: Зошто, по ѓаволите? Портпаролот на рускиот олимписки тим соопшти дека еден од нивните спортисти паднал на допинг тестот на ЗОИ во ...

26 поврзани вести »