TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актуелно24

Твитер: Лажен цепелин е кога…

Актуелно24 - пред: 1 час

Социјалната платформа Твитер е доста позната по тоа што познатите и помалку познатите ги пишуваат своите ставови или пак подигравања со некого. Па така по загубата на нашите ракометари од Шпанија, се појави следниот твит кои ни го привлече ...

2 поврзани вести »

Нејмар му поставил два услови на Перез за преселба на Бернабеу

Актуелно24 - пред: 2 часа

Според пишувањата на медиумите од Шпанија, Нејмар е отворен за идејата да потпише за Реал Мадрид, но Бразилецот на Флорентино Перез му поставил два услови за да го облече белиот дрес. Кралевите“ играат очајно оваа сезона, се најавува реконструкција ...

93 поврзани вести »

(Видео) Прв паметен супермаркет во кој не постојат каси

Актуелно24 - пред: 15 часа

Клиентот ги зема од полиците производите што ги сака, а потоа слободно излегува од маркетот без никакво задржување на каса. Камерите го следат секое движење на купувачите, а трошоците автоматски се бележат на електронски паричник и се наплаќаат од ...

35 поврзани вести »

Внимавајте: Сите домаќинки ја користат, а тоа е многу опасно за здравјето

Актуелно24 - пред: 16 часа

Алуминиумска фолија е нешто што многу луѓе го користат секој ден, но не се ни свесни колку е штетно за здравјето. При подготовка на храна се ослободува голема количина на алуминиум, а тоа е штетно за мозокот, но може да доведе и до појава на ...

7 поврзани вести »

Телото ви зборува, но вие не го слушате! Ако ви се јаде солено или слатко, тоа значи дека итно имате потреба од…

Актуелно24 - пред: 18 часа

Човечкиот организм е уникатен систем, во него истовремено се случуваат многу процеси кои фунционираат толку перфектно како еден совршен механизам. Па така, како и секој систем, кога нешто не во ред, нашиот организам покажува знаци дека треба да му ...

Напивка што го намалува нивото на маснотиите во крвта

Актуелно24 - пред: 19 часа

Како да им се помогне на луѓето што имаат високи нивоа на холестерол во крвта, а во исто време и некои болести, како што е дијабетес или, пак, заболувања на црниот дроб и бубрезите? Постои рецепт за напивка што може да го намали количеството ...

12 поврзани вести »

Компанијата „Ауди“ лани заштедила 110 милиони евра благодарение на сугестии од работниците

Актуелно24 - пред: 21 часа

Германската компанија „Ауди“ минатата година заштедила 110 милиони евра благодарение на сугестиите и советите од работниците во фабриките во Инголштат и Некарсулм. Веќе 50 години во „Ауди“ постои шема според која работниците може да даваат сугестии ...

15 поврзани вести »

Лудо сценарио: И без две победи Македонија може во полуфинале

Актуелно24 - 22.01.2018

И без две победи Македонија може да обезбеди полуфинале но во еден речиси неверојатен расплет на настаните и резултати од натпреварите кои само нас би ни одговарале. Извесно е дека со две победи во натпреварите со Чешка и Данска Македонија е сигурен ...

63 поврзани вести »

Писмо од иселеник: Зошто никогаш нема да се вратам во Македонија

Актуелно24 - 21.01.2018

Деновиве читам вести за Законот за јазици, промената на името, и секако – загадениот воздух. Се караат луѓе во коментари демек овој чинел, оној не чинел. Седам и се чудам. Дали Македонија некогаш ќе мрдне од мртва точка? Го спакував куферот и ...