TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актуелно24

Храна која треба да ја јадате доколку активно трчате

Актуелно24 - пред: 20 часа

Ако планирате во листата на ваши дневни активности да го вклучите и трчањето, тогаш би требало да внесувате храна која ќе ви дава сила и на вашиот организам ќе му ја му ја даде потребната енергија.

6 поврзани вести »

(Видео) Рибари од Орегон мораа да скокаат од чамец за да се спасат од судир со глисер

Актуелно24 - 18.01.2018

Тројца рибари од Орегон кои ловеле лососи едвај спасиле жива глава пред налет на глисер скокајќи од својот брод во студената вода на реката Колумбија, а неверојатниот инцидент бил снимен со го-про камера.

4 поврзани вести »