TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Магазин

Peugeot 508, први фотографии :: Без зборови!

Авто Магазин - пред: 49 мин

Се појавија првите фотографии на Peugeot 508, засега неофицијални. Но биле официјални или не, мора да признаеме дека она што го гледаме е прекрасно имплементирање на концепт линиите на ланскиот Instinct какво што ретко имаме прилика да видиме.

11 поврзани вести »

Volvo XC40 :: Тројка!

Авто Магазин - пред: 2 часа

Држејќи се цврсто до своите убедувањата, Volvo го понуди компактниот XC40 со трицилиндрични мотори. Тоа беше најавено уште лани при неговото претставување, но постоеја дилеми дали Швеѓаните до крај ќе испаднат храбри провоцирајќи го пазарот.

4 поврзани вести »

Mercedes-AMG G63 (со видео) :: Доминација во секој поглед

Авто Магазин - пред: 3 часа

Иако веќе споменувањето на трите букви AMG кажува многу, сепак не кажува сé за новиот Mercedes G63. Но затоа првиот поглед јасно ја диференцира од стандардната изведба на новата генерација на легендарниот теренец.

2 поврзани вести »

Porsche ги брка дизелите од гамата

Авто Магазин - пред: 11 часа

Од Porsche стигнуваат вести дека компанијата дефинитивно ќе се прости од дизел моторите и целосно ќе се посвети на електриката. Вакво нешто беше за очекување, но сепак целата работа се чини малку избрзана.

11 поврзани вести »

Baojun E100 (видео) :: Со љубов, од Кина

Авто Магазин - пред: 14 часа

Кинескиот пазар е побогат за уште еден електричен автомобил - Baojun E100. Но за разлика од другите, зад неговото име стои моќниот General Motors. Се работи се градско возило со електромотор од 29 киловати и автономија од 155 километри.

AutoBest алеја на славните

Авто Магазин - 20.02.2018

За првпат во 17-годишната историја на AutoBest, европското жири одлучи да стартува со нова иницијатива наречена Алеја на славните, посветена на иконите на автомобилскиот свет со намера да им се одаде почит на личностите кои го посветиле својот живот ...

Opel Combo :: Време на изненадувања

Авто Магазин - 20.02.2018

Дојде време за нова генерација на Opel Combo. Времето всушност одамна му дојде, ама сега новиот Combo навистина е нов. За разлика од досега, како што беше најавено тој е брат-близнак на Citroen Berlingo и Peugeot Partner кого сé уште го очекуваме.

3 поврзани вести »

Seat Tarraco (со видео) :: После Ateca пристигнува Tarraco

Авто Магазин - 20.02.2018

Планиран за покажување подоцна годинава, новиот SUV на Seat ќе се вика Tarraco. Името за него го избраа купувачите, кои на повикот на Seat одговорија во огромен број. Во завршната фаза на иницијативата на шпанскиот производител учествуваа 146.124 ...

13 поврзани вести »

Polestar :: Одбројување пред лансирање

Авто Магазин - 20.02.2018

Според зборовите на шефот на Polestar Томас Ингенлат, првичните планови за производство од 500 возила годишно ќе бидат двојно зголемени. Тој истакна дека досега повеќе од 5.000 луѓе изразиле интерес за ова прекрасното купе иако почетокот на ...

4 поврзани вести »