TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Магазин

AutoBest алеја на славните

Авто Магазин - пред: 8 часа

За првпат во 17-годишната историја на AutoBest, европското жири одлучи да стартува со нова иницијатива наречена Алеја на славните, посветена на иконите на автомобилскиот свет со намера да им се одаде почит на личностите кои го посветиле својот живот ...

Opel Combo :: Време на изненадувања

Авто Магазин - пред: 15 часа

Дојде време за нова генерација на Opel Combo. Времето всушност одамна му дојде, ама сега новиот Combo навистина е нов. За разлика од досега, како што беше најавено тој е брат-близнак на Citroen Berlingo и Peugeot Partner кого сé уште го очекуваме.

4 поврзани вести »

Seat Tarraco (со видео) :: После Ateca пристигнува Tarraco

Авто Магазин - пред: 18 часа

Планиран за покажување подоцна годинава, новиот SUV на Seat ќе се вика Tarraco. Името за него го избраа купувачите, кои на повикот на Seat одговорија во огромен број. Во завршната фаза на иницијативата на шпанскиот производител учествуваа 146.124 ...

3 поврзани вести »

Polestar :: Одбројување пред лансирање

Авто Магазин - пред: 20 часа

Според зборовите на шефот на Polestar Томас Ингенлат, првичните планови за производство од 500 возила годишно ќе бидат двојно зголемени. Тој истакна дека досега повеќе од 5.000 луѓе изразиле интерес за ова прекрасното купе иако почетокот на ...

Ford Ka+ :: Активно во битка за купувачите

Авто Магазин - 19.02.2018

Изворно наменет за пазарите во развој, Ford Ka+ како помалку софистициран од своите европски конкуренти не помина така добро на пазарот. Редизајнираната генерација треба да го поправи тоа, во што ќе ѝ помогне новата Active верзија.

2 поврзани вести »

Се случи чудо - горивата поевтинија!

Авто Магазин - 19.02.2018

Стриктно следејќи ги директивите од методологијата со која се одредуваат цените на горивата кај нас, компасот на регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија се сврте во насока која покажа поевтинување за цели 2,5 денари по литар.

48 поврзани вести »

За триесет дена три сосема нови модели од Mercedes

Авто Магазин - 19.02.2018

Последниот во низата е третата генерација на доставниот Sprinter, кој со дизајнерски скици беше најавен уште есенва. За жал на патот до серискиот модел загуби доста од футуристичките линии, кои иако останаа складни изгледаат некако обично.

2 поврзани вести »

Новата Corsa догодина, се подготвува и електрична верзија

Авто Магазин - 19.02.2018

После цела година неизвесност, од Opel официјално стига соопштение дека новата генерација на Corsa ќе пристигне во 2019-та, а една година потоа и нејзината електрична верзија. Потврдено е и дека овој модел и понатаму ќе се произведува на истото ...