TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basketball

Шкупи кога победува, победува со „стотки“

Basketball - пред: 8 часа

Првпат оваа сезона Шкупи “врза” две победи по ред и двете на сличен начин. По триумфот над Карпош Соколи во претходното коло, чаирчани ја совладаа и Струмица. Повторно ја минаа границата од 100 поени, славеа со 109:67.

27 поврзани вести »

Погледнете на кого му ја „згадивте“ кошарката!

Basketball - пред: 9 часа

Сите ние одговараме за нашите постапки и порано или подоцна ќе сфатиме, а можеби и нема, што сме направиле. Двете навивачки групи „Сити Парк Бојс“ и „Фемили“ се прозвани и кон нив е вперен прстот – тие се главните виновници за прекинот на вечното ...

69 поврзани вести »

Гостивар се поблиску до „четворката“

Basketball - пред: 9 часа

Дербито против Куманово во последното коло најверојатно ќе одлучува која екипа ќе ја почне Суперлигата како четвртопласирана. Гостивар пред своите навивачи е сигурен, бодови од „Младост“ однесоа само Работнички, Куманово и Блокотехна.

2 поврзани вести »

ЛУКАЈИЌ: По кого фрлаа? По кошаркари кои имаат над 500 настапи за Македонија!

Basketball - пред: 10 часа

Тренерот на МЗТ Скопје не можеше да се изначуди на она што се случуваше во Градски парк. Не толку поради прекинот и тензијата меѓу двете навивачки групи колку поради омразата истакната на двете страни.

69 поврзани вести »

Сензација во Битола!

Basketball - пред: 11 часа

Куманово си ја искомплицира ситуацијата во финишот од основниот дел на сезоната и во директниот дуел со Гостивар ќе одлучува за четвртото место. Со оглед на квалитетот на составот, веројатно малкумина очекуваа дека четата на Александар Петровиќ ќе ...

27 поврзани вести »

СПОРТ ИЛИ БОЈНО ПОЛЕ: Најдобриот 6-ти, излезе, дека носи маскирно!

Basketball - пред: 11 часа

Кога натпреварот е прекинат затоа што судијата е плукнат во главата со ‘рканица собирана 2 години, кога публиката одбива да ја напушти салата, иако е замолена од официјалниот спикер да го стори тоа.

Кожув испушти 16 разлика, па по продолжение го победи Фени

Basketball - пред: 11 часа

Исклучително драматичен натпревар одиграа Кожув и Фени Индустри во директниот дуел за пласман во Суперлигата. Славеа гевгеличани со 97:93, но многу веројатно тоа ќе биде пирова победа за некогашниот вицешампион.

11 поврзани вести »

СИТУАЦИЈАТА НИЗ ЕДНА ФОТКА: Девојчето што „избега“ од сала!!!

Basketball - пред: 11 часа

Си беше еднаш една српска реклама за сокови, во која што на духовит начин беше прикажано секојдневието на Делије и Гробари, со порака – „Није свеједно“ (не е сеедно). Тие две навивачки групи, кои што во одредени моменти губат разум и едни на други ...

Нема веќе кошарка во Градски парк???

Basketball - пред: 13 часа

Раководството на МКФ е разочарано од однесувањето на публиката за време на вечното дерби во Центар, меѓу Работнички и МЗТ Скопје. Наместо празник на кошарката и на спортот, соочувањето на најголемите ривали во македонскиот спорт воопшто, се претвори ...

69 поврзани вести »

ДОКУЗОВСКИ: Се изгуби меракот…

Basketball - пред: 13 часа

Тренерот на Работнички беше меѓу најразочараните од прекинот на дербито меѓу неговиот тим и МЗТ Скопје. Лидерот имаше водство од 62:50 на 3:18 пред крајот кога судиската тројка и делегатот одлучија да го прекинат натпреварот и да закажат доигрување ...

69 поврзани вести »

Ајде бе не заборавивте, еј!

Basketball - пред: 13 часа

Навивачката група Фемили остана на трибината во салата „Градски парк“ и последна ќе го напушти боиштето. Додека чекаат да бидат проследени до Аеродром, навивачите на МЗТ Скопје смислија неколку досетки, од кои што едната е насловот на овој текст.

69 поврзани вести »

Конечна одлука: Дербито ќе се доигра утре од 18 часот без публика

Basketball - пред: 13 часа

Околу 20 минути траеше прекинот во Градски парк, а по долго размислување, донесена е конечна одлука. Судиската тројка со делегатот Пиперков побара од полицијата да го испразни делот од салата каде се наоѓаат навивачите на МЗТ Скопје.

2 поврзани вести »

(ФОТО+ВИДЕО) Чековски ги молеше Сити Парк Бојс да навиваат коректно

Basketball - пред: 13 часа

Во обид да ја спушти тензијата во третата четвртина, најискусниот во тимот на Работнички, Ѓорѓи Чековски најискрено ги замоли навивачите на Работнички да навиваат коректно. “Ќе ја испразнат трибината, прекинете” , им зборуваше 38-годишниот крилен ...

(ВИДЕО) Судиите го прекинаа натпреварот, навивач на МЗТ Скопје влезе на терен

Basketball - пред: 14 часа

На 6:27 пред крајот на третата четвртина се случи голем инцидент во Градски парк. Почна под кошот на МЗТ Скопје кога Пенов жестоко протестираше затоа што е плукан од домашните навивачи. Натпреварот продолжи, но само неколку секунди подоцна судиската ...

69 поврзани вести »

МЗТ Скопје подобро почна, Работнички води на полувреме

Basketball - пред: 14 часа

Двоцифрена предност за лидерот на прволигашката табела по 20 минути игра во Градски парк (45:35). МЗТ Скопје подобро почна, на крилјата на Дамјан Стојановски долго беше во водство, почна со 7:0, а на 22 секунди пред крајот на полувремето водеше со ...

(ФОТО + ВИДЕО) Уште не почнат, натпреварот во „Парк“ прекинат

Basketball - пред: 15 часа

Навивачите на МЗТ Скопје со хартиени ленти го прекинаа стартот на натпреварот во центарот на Скопје, дуелот меѓу Работнички и МЗТ Скопје. Според најавата, ќе гледаме пеколно вечно дерби број 2 во лигата, вкупно трето сезонава.

69 поврзани вести »

(ВИДЕО) Градски парк „грми“: О, Господе…

Basketball - пред: 15 часа

На десетина минути пред почетокот на големото дерби атмосферата во Градски парк е вжештена до максимум. Во салата влегоа и навивачите на МЗТ Скопје кои веднаш беа “поздравени” од домашните фанови.

69 поврзани вести »

(ВИДЕО) Лидерот излезе да го брани својот дом

Basketball - пред: 15 часа

Во Градски парк “мириса” на дерби, речиси се е на своето место, па и екипите на Работнички и МЗТ Скопје кои веќе излегоа на загревање. Лидерот на табелата е подготвен да го брани својот дом и да ја продолжи победничката серија во првенството.

69 поврзани вести »

Култниот „Парк“ полека се полни…

Basketball - пред: 15 часа

Се е подготвено за вечното дерби број 2 во лигата, вкупно трето сезонава меѓу Работнички и МЗТ Скопје. Центарци се радуваа на теренот на големиот ривал, во првата половина од сезоната. Салата „Градски парк“ е премала да ги собере сите кои што сакаат ...

69 поврзани вести »

Првите „Бојси“ се на место!!!

Basketball - пред: 16 часа

Навивачката група на Работнички ја очекува двојна војна. Освен со екипата на МЗТ на паркетот, на спротивната трибина ќе бидат најголемите ривали, Фемили. Ако е се како што треба, би требало да гледаме возбудлив натпревар во рамките на 19-то коло од ...

69 поврзани вести »