TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боза

3 Начини да ја намалите тежината без гладување и без вежбање!

Боза - тукушто објавено

Сите ние посакуваме вишокот околу нашиот струк едноставно да исчезне сам по себе… Но, почекајте! Не очајувајте – тоа е потполно возможно! Пронајдовме неколку алтернативни начини како да се ослободите од вишокот килограми без да одите на фитнес или ...

Пет необични решенија за итни случаи

Боза - тукушто објавено

Постојат многу необични совети за убавина кои ќе ги слушнете од пријателите, во фризерските салони, кај козметичарите… Некои од нив навистина делуваат. Можеби звучат премногу необично но се ефтини и што е најважно навистина помагаат.

Зашто мажите и жените се бакнуваат различно?

Боза - тукушто објавено

Еве неколку факти кои ќе ви помогнат да го разберетe овој најромантичен израз на љубовта, како жените го доживуваат, тоа спојување на усните. Според експертите, за мажите бакнежот има сосема различна цел и не е секогаш универзален знак за љубовна ...

Трик со зелка кој жените мора да го знаат: Ставете листови зелка на градите и легнете да спиете – резултатот е ...

Боза - тукушто објавено

Жените од многу одамна користеле разни трикови за да бидат поубави, поздрави и попривлечни на спротивниот пол. Спасот најчесто го наоѓаат во билките а сведоци сме дека и ден денес даваат најдобар ефект сите производи кои се на природна база.