TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БркајРабота

Антиќ и Црвена Звезда останаа без коментар: Партизан го освои трофејот во Купот на Србија

БркајРабота - пред: 5 часа

Иако кошаркарите на Црвена Звезда важеше за огромен фаворит, Партизан си замина дома со пехарот од Купот на Србија. Во вечерашното финале во салата „Чаир“ во Ниш „црно-белите“ беа подобри и го надиграа својот голем ривал со 81-75.

12 поврзани вести »

Фабрегас: Да се браниш против Барселона на „Камп Ноу“ е самоубиствена мисија

БркајРабота - пред: 5 часа

Лионел Меси успеа да го скрши малерот наречен Челзи и синоќа на својата Барселона ѝ донесе големо реми во рамки од првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите. На „Стемфорд Бриџ“ англискиот и шпанскиот гигант одиграа реми 1-1, па сега ...

70 поврзани вести »

Секси прогнозерката на која не и одолеа ниту Кристиано Роналдо го осигура задникот

БркајРабота - пред: 5 часа

Атрактивната аргентинска прогнозерка, Мариа Сол Перез, на чии атрибути не одолеа ниту Кристиано Роналдо, одлучи да го осигура својот задник за да се заштити од сите ризици. Заводливата убавица која ја нарекуваат и најсекси Аргентинка, задникот го на ...

3 поврзани вести »

Амазон со одлична идеја: Дроновите ќе слетуваат на камиони за да заштедат батерија

БркајРабота - пред: 6 часа

Компанијата Амазон веќе подолго време се подготвува за иднината во која што наместо поштари, разни писма и порачки ќе ги доставуваат беспилотни летала. Првите тестирања се покажаа како успешни, но сепак и натаму има бројни ограничувања, односно ...

4 поврзани вести »

Кармин за усни “Nutella” кој ги освои дамите

БркајРабота - пред: 6 часа

Карминот за усни “Nutella” е идеална комбинација за сите љубители на шминката. Станува збор за кармини произведени од страна на брендот “Beauty Bakerie”. Новите кармини се претставени под името “Nude-tella”.

3 поврзани вести »

ФОТО: Снег среде лето во Нов Зеланд, снежната покривка и до половина метар

БркајРабота - пред: 6 часа

Циклонот Гита го погоди Нов Зеланд, предизвикувајќи обилни врнежи од дожд во низините и снег на повисоките предели среде лето. Ветровите дуваа со брзина до 140 километри на час, а во градовите паднаа повеќе од 200 мм дожд за само 18 часа, што ...

31 поврзани вести »

УЖАС: Две сестри оставија видео порака и скокнаа во смрт, тинејџерките се нови жртви на страшната он-лајн игра

БркајРабота - пред: 6 часа

Синиот кит се вратил и опасен е повеќе од било кога. Крвав напад во Русија е поврзан со игра на смрта, која убива деца во 50 чекори. Две девојки од Русија, Марија (12) и Анастасија (15), извршиле самоубиство скокајќи од зграда, а полицијата ...

8 поврзани вести »

ЦУК не се вклучил во потрагата бидејќи Калина и Александар биле на грчката страна на Кајмакчалан

БркајРабота - пред: 6 часа

Центарот за управување со кризи формирал тимови за спасување на двајцата планинари, Калина Велевска и Александар Миновски, но тие не биле вклучени во потрагата бидејќи чекале од грчките колеги да ги известат дали планинарите ја ја поминале ...

102 поврзани вести »

Мицкоски: Македонија ништо не доби со преименување на аеродромот и автопатот

БркајРабота - пред: 6 часа

Македонија ништо не доби со преименување на аеродромот и автопатот, изјави во вечерашното интервју за 24 Вести лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Во повеќе наврати претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...

55 поврзани вести »

Во одлична форма: Холивудската убавица го покажа телото по губење на 27 килограми

БркајРабота - пред: 6 часа

Заводливата актерка Блејк Лајвли ја запознавме најдобро преку улогата на Серена ван дер Вудсен во хит серијата “Gossip Girl”. Токму како и нејзиниот лик во серијата, и во реалниот живот таа воодушевува со својот стил.

Бариш Ардуч премногу самоуверено: Девојките ги бакнуваа клупите каде што седев

БркајРабота - пред: 6 часа

Актерот Бариш Ардуч од с еријата „Вљубениот егген“ ја импресонираше публиката со својата појава. А бидејќи стана славен за многу кратко време, тоа влијаеше и на неговиот живот. - Мојата дневна рутина главно беше врзана за спортот.

Голо утро: Кога денот се буди вака Станија се радува (ФОТО)

БркајРабота - пред: 6 часа

Сексипилната старлета Станија Добројевиќ има вистински ритуал за добро утро. Домот и секогаш загреан, постелата топла, а и самата е доволно „жешка“ за да не мора да спие облечена, освен по танга.

Познатиот глумец отворено проговори за разводот: Не јадев седум дена и халуцинирав

БркајРабота - пред: 7 часа

Холивудскиот глумец Ештон Качер отворено прозбори за разводот со Деми Мур, а особено внимание обрнал на борбата со своите емоции. Американскиот глумец и комичар, Ештон Качер во разговор со колегата Дакс Шепард, на неговиот подкаст канал Армчеар ...

7 поврзани вести »

Измама за Оскар: Влегол во банка, поразговарал со службеникот и набрзо станал побогат за 242 милиони долари! Денес не е ...

БркајРабота - 20.02.2018

Можеби името Футанга Бабани Сисоко не ви значи ништо но овој човек од Мали е одговорен за еден од највпечатливите грабежи на банки во историјата. Тој успешно украл Исламската банка на Дубаи за повеќе од 242 милиони долари, а денес живее слободно во ...

5 поврзани вести »

Милионер глумел бездомник за да ја тестира реакцијата на келнерот во ресторан

БркајРабота - 20.02.2018

ЈуТјуб ѕвездата, 23-годишниот Коби Персин од Њујорк се облекол како бездомник за да ја снима реакцијата на персоналот во еден ресторан. Имено тој го тестирал персоналот во еден ресторан на Флорида, да види како ќе реагираат на основа на нечиј изглед.

10 поврзани вести »

Актерката која заведува и во шестата деценија ја откри својата омилена вежба

БркајРабота - 20.02.2018

Холивудската актерка Хали Бери денес има 51 година и е мајка на две деца, но и покрај бројните семејни и деловни обврски, таа секогаш наоѓа време за вежби на телото. Како и поголемиот дел од ѕвездите во Холивуд, така и Хали има свој личен тренер, а ...

Доколку Оскарите се спектакл, порно Оскарите се тотално лудило! (ФОТО)

БркајРабота - 20.02.2018

Сцена која ретко може да се види! Речиси целата порно индустрија заедно заробена во хотел, со литри алкохол, килограми дрога и коцкари полни со долари заработени од казината во Лас Вегас. Четири дена полни со блуд, разврат, секс, оргии, пијанчење и ...

Јелена Круниќ и Ана Кораќ ја запалија „Задруга“: Сексипилните учеснички се тушираа потполно голи!

БркајРабота - 20.02.2018

Додека останатите учесници во реалното шоу „Задруга“ се тушираат во костими за капење заради камерите во купатилото и тоалетот, двете убавици решија да ги скршат табуата и да покажат ама баш сè.

2 поврзани вести »

Откако ја остави вереникот, пејачката откри шокантна вистина: "Никогаш нема да имам деца"

БркајРабота - 20.02.2018

Најплатената австралиска ѕвезда и е една од најуспешната музичка ѕвезда во Холивуд, Кајли Миног, има навистина бурен приватен живот. Таа повторно е изневерена и оставена од 19 години помладиот вереник, британскиот глумец Џошуа Сас.

7 поврзани вести »

Sci-Fi серии од 2018 кои мора да ги погледнете (ВИДЕО)

БркајРабота - 20.02.2018

Како што можевме да погледнеме од најавите на филмските студија, оваа година ќе биде година на научно фантастичните филмови, во кои се вложуваат неверојатно големи буџети. Денес во прилог ќе Ви ги претставиме претстојните ТВ серии кои треба да ...

2 поврзани вести »