TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БркајРабота

Словенија може да игра за нас: Вујо покажи дека си мајстор и победи ја Шпанија

БркајРабота - пред: 5 часа

Доколку Словенија триумфира над „црвената фурија“ математиките велат дека и победа и реми може да нè донесат до второто место на крајот од групната фаза. Нашата ракометна репрезентација вечерва против Чешка го има првиот од можеби двата најважмни ...

93 поврзани вести »

Чешка пријави трет кружен напаѓач: Шлахта доведен само за Македонија

БркајРабота - пред: 5 часа

Пред натпреварот на репрезентациите на Чешка и Македонија, селекторскиот тандем на нашиот противник направи неочекувана замена, повикувајќи уште еден кружен напаѓач. Јан Филип и Даниел Кубес го добија како засилување и Петр Шлахта, ракометар на ...

2 поврзани вести »

Оваа снимка го шокираше светот: Камера снимила татко како фрла новородена ќерка во контејнер

БркајРабота - пред: 5 часа

Шокантно дело е фатено на видео снимка минатиот понеделник во кинескиот град Сунавеј. На снимката се гледа како маж во црвена маица носи нешто во рацете, а во следниот момент го фрла во контејнерот.

8 поврзани вести »

„Samsung“ обвинет дека ги успорува своите смартфони со софтверски ажурирања, компанијата демантираше

БркајРабота - пред: 5 часа

Компанијата „Samsung“ ги негираше тврдењата дека намерно ги успорува своите стари модели на паметни телефони преку надградби на софтверот. Против јужнокорејската компанија минатата недела беше започна истрага од страна на антимонополските власти во ...

34 поврзани вести »

Пријовиќ сакаше да се пофали каков тен добила на Тајланд па се соблече гола!

БркајРабота - пред: 5 часа

Александра Пријовиќ до неодамна беше на одмор со семејството Живојиновиќ во Тајланд, а по луксузното патување откако се врати во Србија, сакаше да ги покаже резултетите од сончањето. За тоа мореше да се соблече, па за поубаво да покаже каква боја ...

4 поврзани вести »

Мини добила своја ѕвезда на Булеварот на славните, а сите гледаа во деколтето на Кети Пери

БркајРабота - пред: 5 часа

Мини Маус цели 90 години гледала како ја "престигнуваат" бројни машки ликови и принцези на Дизни, вчера конечно доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд. На церемонијата присуствуваше пејачката Кети Пери и манекенката Хајди Клум.

13 поврзани вести »

Никогаш не биле поголеми: Убавицата со најдобро тело изгледа секси во бикини

БркајРабота - пред: 6 часа

Славниот модел Кели Брук, за чие тело научниците се согласија дека има најдобри пропорции во светски рамки, позираше во едноделен костим за капење на одмор во Исланд и уште еднаш покажа и докажа дека има совршена фигура и неверојатни гради.

2 поврзани вести »

Ја симна Ема Стоун од врвот: Таа е новата најплатена актерка во Холивуд

БркајРабота - пред: 6 часа

Скарлет Јохансон стана најплатената глумица во Холивуд, благодарение на нејзината повторувачка улога како Црната вдовица од серијалот филмови за „Одмазниците“ - објави Форбс. За прв пат во улогата на Црната вдовица, Јохансон се појави во „Ајрон мен ...

8 поврзани вести »

Ослободете се од погрешната личност за да може вистинската личност да дојде во вашиот живот

БркајРабота - пред: 6 часа

Доколку се врзете со некој во врска кој не се однесува добро со вас и се однесува како да не му е грижа за вас, тоа прави повеќе штета на вас отколку што мислите. Доколку подолго време се држите за погрешните луѓе, можеби ќе ја пропуштите љубовта на ...

2 поврзани вести »

Монструозни детали од куќата на стравот: Низ каква голгота поминаа 13 деца кои едвај го преживеаја мачењето од ...

БркајРабота - пред: 6 часа

По апсењето на брачниот пар полицијата открила дека децата биле затворени во куќата и не смееле да излегуваат без дозвола, а некои биле во окови и не можеле да се движат. Монструозни детали од куќата на стравот: Низ каква голгота поминаа 13 деца кои ...

6 поврзани вести »

Аљаска ја погоди силен земјотрес од 8 степени – издадено предупредување за цунами!

БркајРабота - пред: 6 часа

Предупредување од цунами издадено е на Аљаска, после земјотресот со јачина од 8,1 степни по Рихтер, кој ја погоди оваа област. Состојбата на Аљаска е алармантна. Епицентарот на земјотресот е забележан на длабочина од 10 километри, 281 километри ...

48 поврзани вести »

Израснал во САД, па почнал да сече глави: Новиот водач на Исламска држава е Албанец познат по своите ѕверства

БркајРабота - пред: 6 часа

Го напуштил САД во 2015 години, кога имал 25 години и само четири дена подоцна се најде во камп за тренирање џихадисти во Сирија. Шест месеци подоцна е снимен во тоа морничаво видео со курдските заробеници.

2 поврзани вести »

ВИДЕО: Грчката војска пред споменикот на Александар Македонски порача дека Македонија е грчка

БркајРабота - пред: 6 часа

Огромна поддршка од „врвот“ на државата добија масовните протести кои се одржаа во Солун против употреба на терминот Македонија во името на нашата држава. Освен тоа што излегоа да протестираат илјадници граѓани под мотото „ Постои само една ...

72 поврзани вести »

Драма во Ново Лисиче: Пожар во зграда, жителите заробени во своите станови се гушea во чад (ФОТО)

БркајРабота - пред: 6 часа

-Огнените јазли се стишени, но чадот е огромен проблем за граѓаните кои живеат во оваа зграда. Ние сме во паника, ги затворија сите влезните врати од своите домови. Ни рекоа да седиме дома заради густиот чад кој се крена по пожарот.

14 поврзани вести »

Селмани: Секој еден Македонец треба да го научи албанскиот јазик (ВИДЕО)

БркајРабота - пред: 7 часа

Ние Aлбанците треба да бараме, претседателот, актуелниот премиер како и секој граѓанин Mакедонец кој комуницира со граѓаните Aлбанци да го учи албанскиот јазик, изјави во емисијата ”ZIGZAG” на Art Channel универзитетскиот професор Башким Селмани.

6 поврзани вести »

Пронајдена недопрена замрзната гробница – се смета дека во неа е погребано кралско семејство

БркајРабота - 22.01.2018

Археолозите кои истражуваат во јужниот дел на Сибир, пронашле недопрени замрзнати гробници во кои постои можност да се погребани припадници на кралското семејство Ситијан. Оваа гробница постои веќе 2.800 години и поголема е од фудбалски терен.

Дедо изгубил сè во пожар, а потоа го пронашол своето маче и силно го прегрнал: Неговиот поглед ќе ве натера да ...

БркајРабота - 22.01.2018

Дека полошо од најлошото не може да биде, доказ за тоа е животот на дедото Али кој живее во турската провинција Болу во крајно нехумани услови. Додека пробувал да ја згрее својата куќа со бензин за да може да се стопли, избувнал пожар и целата куќа ...

Instagram Stories добива GIF поддршка

БркајРабота - 22.01.2018

Instagram Stories доби уште една интересна функција. Корисниците од неколку земји забележуваат дека сега имаат можност за објавување на GIF-ови, кои можат да се пронајдат во вградениот Giphy search engine.

3 поврзани вести »

Ја пронајде љубовта во колега од Харвард: Малија Обама со момчето на состанок во Њујорк

БркајРабота - 22.01.2018

Малија Обама, ќерката на Барак и Мишел Обама, изгледа дека ја продолжи врската со момчето со кое беше забележана пред неколку месеци. Имено во ноември 2017, на натпревар помеѓу Харвард и Јејл, Малија беше уловена како бакнува непознато момче, а ...

11 поврзани вести »

Пушеше трева, удираше рецки... Испливале уште скандалозни детали за Дарко Лазиќ

БркајРабота - 22.01.2018

Вистинска медиумската бура се одвива околу разводот на Ана Севиќ и Дарко Лазиќ откако неговата околина почна да открива детали од нивниот брак кои до сега не беа познати на јавноста. Соседите на популарниот пејач проговорија и за скандалот околу ...

8 поврзани вести »