TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БркајРабота

„Forever my girl“ - нова романтична драма со Џесика Рут

БркајРабота - 17.01.2018

„Forever my girl“ го следи животот на Лијам Пејџ, популарен кантри пејач, кој ја напуштил својата свршеница уште пред 8 години. На крајот решава да се појави пред неа и да побара прошка, но тој не е свесен дека таа била бремена кога тој решил да си ...

ВИДЕО: Пожар пеплоса куќа во Ресен, две семејства останаа без кров над глава

БркајРабота - 17.01.2018

Пожар кој избувнал утринава околу 11 часот и 20 минути во Ресен на улица „11. Септември“ целосно пеплоса една куќа, а делумно ја зафати соседната. Во пожарот нема повредени лица. Очевидци за ТВ Орбис раскажуваат за големиот пожар кој ги остави без ...

20 поврзани вести »

МОН предвидува измени: Часовите да траат 55 минути, првачињата да имаат најмногу четири часа дневно

БркајРабота - 17.01.2018

Блага транзиција од семејството или градинките кон училиштето за да се развие љубов, а не фрустрација кон учењето, со оглед дека возраста на првачињата е од 5,8 до 6 години. Ова била главната идеја на работната група на Министерството за образование ...

61 поврзани вести »

ФОТО: Ова е најстудениот град во светот, измерени се минус 67 степени

БркајРабота - 17.01.2018

Студен бран го зафати најстуденото место на земјата- Сибир. Во Јакутија се измерени минус 67 степени Целзиусови. Наставата во овој руски регион во североисточен Сибир, на околу 5.300 километри источно од главниот град Москва, е откажана.

12 поврзани вести »

Упаднаа во општината во Солун и извикуваа: Македонија е грчка (ВИДЕО)

БркајРабота - 17.01.2018

Членови на ултранационалистичката партија во Грција „Златна зора”, вчера насилно упаднале во општинската зграда во Солун и извикувале „Македонија е грчка”. Извикувале навреди против Македонија и фрлале летоци во салата на општината за време на ...

14 поврзани вести »

Ахмети: Албанскиот јазик ќе се употребува и во Делчево и Струмица- ако треба ќе се ангажираат преведувачи (ВИДЕО)

БркајРабота - 17.01.2018

Во сите институции во земјава освен македонскиот јазик е и албанскиот, рече претседателот на ДУИ Али Ахмети, во синоќешната емисија „200“ на Алсат-М телевизија. На констатација на водителот дека многу критичари со ова не се согласуваат и велат дека ...

45 поврзани вести »