TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

CARClub

Македонска премиера на новиот BMW X2!

CARClub - пред: 1 ден

Пред само неколку моменти се одржа македонската премиера на најновиот член на X-семејството на баварскиот производител – новиот BMW X2! Новиот BMW X2 е базиран на Concept X2 кој баварскиот бренд го претстави на Саемот на Автомобили во Париз – и ...

11 поврзани вести »

Toyota во Женева ќе го претстави освежениот Aygo

CARClub - 23.02.2018

Најмалиот член на Toyota-семејството ќе добие освежување – а веќе ги имаме првите детали и фотографии! Малиот Aygo ќе добие значително освежување – а измените започнуваат со екстериерот каде препознаваме нова предна маска која според Toyota го ...

9 поврзани вести »

SEAT официјално го лансира Cupra брендот со 300-коњска Ateca!

CARClub - 22.02.2018

Првиот модел на новата спортска дивизија на шпанскиот бренд доаѓа во форма на Cupra Ateca, придвижувана од 2-литарски турбо-бензинец со 300 коњски сили! Првиот модел на Cupra ќе биде токму Cupra Ateca – најекстремната верзија на нам добро-познатиот ...

4 поврзани вести »

Луѓето одлучија – новиот голем SUV на SEAT ќе се вика Tarraco

CARClub - 22.02.2018

Новиот голем SUV со седум седишта на шпанскиот бренд ќе се вика по градот Tarragona – и ќе ја дополни гамата на SUV модели на SEAT. Tarraco е всушност најстарото населено место од римската империја на Пиринејскиот Полуостров, и според она што го ...