TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

Чичко им организираше концерт на мачките во едно засолниште

Црнобело - пред: 8 часа

Во засолништето за бездомни мачки Kitty Cottage еден чичко им организираше мини концерт на мачките. Секоја чест за љубовта и ...

28 поврзани вести »

Од тие златните пензионери - дедо ќе ве воодушеви со младешкиот дух

Црнобело - пред: 8 часа

Кој вели дела забавата треба да сопре кога ќе остареме? Овој дедо е вистински доказ дека животот е прекрасен во секоја ...

Маж им свири на хармоника на мачките во едно засолниште

Црнобело - пред: 8 часа

Во засолништето за бездомни мачки Kitty Cottage маж им организираше мини концерт на мачките. Секоја чест за љубовта и ...

28 поврзани вести »

Запознајте ја мајката што гo дои детето додека практикува јога (фото)

Црнобело - пред: 10 часа

Таа е мајка на три деца и со помош на јогата доењето си ги претворила во едно забавно релаксирачко искуство. Карли Бенар од Тексас има три деца, на возраст од 1 ипол година, 4 години и 6 години. Таа не оди на работа и е мајка со полно работно време.

4 поврзани вести »

Ѕвезди кои отворено признаваат дека се бореле со анксиозност и депресија

Црнобело - пред: 11 часа

Стресот, анксиозноста и депресијата стануваат сè почеста појава во секојдневието на модерното општество. Токму затоа, на таа тема треба да се пристапува отворено со цел полесно да се решаваат проблемите со позитивен исход.

3 поврзани вести »

Возрасни луѓе со детски дух кои одбиваат да пораснат (фото)

Црнобело - пред: 11 часа

Тие го одбиваат фактот дека „стареат“ и засекогаш ќе бидат деца во духот и однесувањето, правејќи детски глупости и на постара возраст. Од правење шеги на туѓа сметка, до глупирање во јавност – овие луѓе го живеат животот буквално како што во ...

Момент на вистината: Како да не паднете на детектор за лаги?

Црнобело - пред: 11 часа

Нервозни сте, ве облева студена пот, па дури и рацете ви се тресат? Не лажете, но страв ви е дека ќе паднете на испитувањето на детекторот за лаги? Сигурно мислите дека никогаш во животот вие нема да се најдете на детектор за лаги, но тоа сепак може ...

Песната со која Србија ќе се претстави на Евровизија 2018

Црнобело - пред: 12 часа

Сања Илиќ и Балканика со песната „Нова деца“ ќе ја претставуваат Србија во Лисабон на овогодинешната Евровизија. По 9 години пауза, синоќа беше одржана „Беовизија“ во Сава Центар, каде се претставија 17 учесници, меѓу кои победи токму песната „Нова ...

17 поврзани вести »

Виолета и Ефто во Еден на Еден: Во Бугарија ни велат Има македонски песни, но „това е всичко блгарско“

Црнобело - пред: 13 часа

Има македонски песни, но „това е всичко блгарско“. Вака Виолета Томовска и Ефто Пупиноски раскажуваат за нивното искуство со македонската музика и Бугарија. Доајените на македонската песна во неделното издание на „Еден на Еден“ раскажуваа за тоа ...

2 поврзани вести »

Во животот ништо нема да научиш од оние кои многу зборуваат

Црнобело - пред: 13 часа

Во животот ништо нема да научиш од оние кои многу зборуваат, од оние покрај чие име стојат сите титули кои ги стекнале и целата едукација која ја поминале. Ништо нема да научиш од оние кои ти ветуваат дека ќе те извадат од сите твои проблеми, како и ...

Амбасадата на САД во Македонија ги слави различностите и посветеноста на науката

Црнобело - пред: 14 часа

Инспиративниот настан на Амбасадата на САД во Македонија испрати порака за важноста на научните достигнувања и потребата од сплотеност на луѓето за подобар живот и посветла иднина. Вечерва (20.02) во Македонскиот културен центар со изложба на ...

Дали Криси Тајген доволно го познава својот сопруг, Џон Леџенд?

Црнобело - пред: 14 часа

По сите стандарди, Криси и Џон имаат прекрасен и среќен брак, но сепак Елен во нејзиното шоу реши да провери дали Криси доволно добро си го познава сопругот. 3 минути добро ...

2 поврзани вести »

Навики кои мора да ги стекнете до 30-тата за да немате проблеми со дебелеење

Црнобело - пред: 14 часа

Во младоста можеби е за некого сосема нормално да јаде брза храна и да води не толку здрав живот и повторно да изгледа совршено. Но, со тек на време, тоа се менува и телото многу побрзо ги таложи сите калории кои ќе ги внесете, отколку што ги троши.

Сакала да го абортира, сега ѝ е благослов - Којa е Мариа Долорес, мајката на Роналдо?

Црнобело - пред: 14 часа

Од навивање кога тој игра на фудбалските терени до чување на неговите дечиња, Мариа Долорес секогаш му е огромна поддршка на Роналдо. Во медиумите постојано осамнуваат преслатки фотографии од мајката на Роналдо со неговите дечиња.

Во луксузниот ресорт каде Кардашијанс се на скијање, а ноќевање чини 6.500 евра (фото)

Црнобело - пред: 15 часа

Кога Кардашијан-Џенер кланот ќе реши да испланира патување, тоа вклучува вртоглави суми на пари и луксуз каков што не можете ни да замислите. Ким, Кортни и Кендал изминативе неколку дена се на скијање во Јута, а биле сместени во Montage Hotel.

5 поврзани вести »

Романтика на Јамајка: Селена Гомез и Џастин Бибер на свадба кај таткото на Џастин (фото)

Црнобело - пред: 15 часа

Вљубените Селена и Џастин минуваат незаборавни мигови на егзотичната Јамајка. Џастин Бибер (23) и Селена Гомез (25) престојуваат на Јамајка по повод свадбената церемонија на таткото на Џастин, Џереми Бибер (42), и неговата 29-годишна партнерка ...

7 поврзани вести »

Кралицата Елизабета првпат се појави на Модната недела во Лондон (фото)

Црнобело - пред: 15 часа

На 91 година, кралицата Елизабета за првпат присуствуваше на Модната недела во Њујорк. Почит му оддаде на Richard Quinn и неговото модно шоу за есен 2018-та. Кралицата имаше почесно седиште во првиот ред, со специјално перниче на него, веднаш до Ана ...

16 поврзани вести »

Мила моја, правилата те загушија: Се омажи на 25, роди на 27 и постигна сè, освен среќа!

Црнобело - пред: 16 часа

Не велам дека ова е погрешно, тоа на многу луѓе им донело среќа, но знам дека за неа е погрешно, затоа што тоа го направи не затоа што сака, туку затоа што сите викаат дека така треба. Навистина ми здодеја да ја слушам.

Изложби на предвремено родени бебиња: 5 апсурдни начини на забава во минатото

Црнобело - пред: 16 часа

Крвавите борби до смрт и шоуата со луѓе со физички абнормалности биле само дел од чудните начини на забава во минатото. Денес, за жал, голем дел од забавата ни се сведува на компјутерите и телефоните.

2 поврзани вести »

Нов бизарен тренд - веѓи „рибина коска“ (фото)

Црнобело - пред: 16 часа

Смел, впечатлив, дури и малку „ѓаволски“ изглед? Што мислите за новиот тренд за веѓи? Дали мислевте дека чудните трендови со веѓите ќе останат во 2017 година? Верувајте, нови и почудни доаѓаат во 2018. Сега во тренд се веѓи во форма на рибина коска.

2 поврзани вести »