TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

Кога милениците ќе се вклучат во домашните обврски

Црнобело - пред: 6 часа

Овој смешен папагал решил дека ќе учествува во домашните обврски и го чисти каучот со салфетка. Замислете сите миленици да можеа навистина да помогнат со чистењето - ...

Дали сте попаметни од Трамп? Решете го тестот за интелигенција од неговиот доктор

Црнобело - пред: 7 часа

Дали според интелигенцијата можете да му парирате на Доналд Трамп? На когнитивниот тест, тој не покажал никакви абнормалности и го решил со максимални 30 поени, тврди неговиот доктор. Дали ќе успеете и вие да го направите истото? Имате 10 минути за ...

52 поврзани вести »

Младен Трендевски или младичот што го менува сивилото на градовите

Црнобело - пред: 8 часа

„Не ги паметам годините кога првпат се вљубив во овој вид на уметност, само ги паметам првите скици со букви што ги цртав, првите слики со графити од некои наши и светски цртачи“, раскажува Младен Трендевски, присетувајќи се на своите почетоци.

3 поврзани вести »

Браво македонски навивачи - европската ракометна федерација направи прекрасно видео

Црнобело - пред: 8 часа

Многу Македонци отидоа за да ги бодрат нашите ракометари на Европското ракометно првенство 2018, а Европската ракометна федерација направи прекрасно видео од преданите натпреварувачи. Погледнете ја оваа ...

47 поврзани вести »

Доказ дека медузите се вистинска морска магија

Црнобело - пред: 9 часа

Подводниот свет крие вистински чуда, а едно од нив се и медиузите. Погледнете ја оваа неверојатна ...

Темната страна на гламурот и парите: Трагичниот живот на ќерката на Донатела Версаче

Црнобело - пред: 9 часа

Таа се бори со анорексија, анксиозност, а најверојатно и зависности. Алегра Версаче не се покажа како достојна наследничка на модната империја на нејзиниот вујко Џани Версаче. Џани Версаче беше убиен во 1997 година пред вратите на неговата луксузна ...

Компилација на дечиња во зоолошка

Црнобело - пред: 11 часа

Децата и животните се комбинација која може да предизвика секакви емоции, од љубов до ...

Тест низ 4 прегратки: Каква љубов посакувате?

Црнобело - пред: 11 часа

Прегратките се интимен чин помеѓу саканите лица преку кој искажуваме нежност и склоност кон одредена личност. Постојат повеќе типови на прегратки, а зависно од тоа кој ви се чини најпријатен, лесно може да откриете каква љубов ви е потребна.

Ким Кардашијан потрошила 500.000 долари на луксузни играчки и декорации за третото дете

Црнобело - пред: 12 часа

Ким Кардашијан и Канје Вест долго го очекуваа нивното дете од сурогат мајка , кое се роди на 15 јануари, 2018. Ким соопшти дека се многу среќни за нивната ќерка и благодарни на сурогат мајката која им го остварила сонот на неа и нејзиното семејство.

33 поврзани вести »

21 година љубов: Хју Џекмен ја обожава својата 13 години постара сопруга (фото)

Црнобело - пред: 12 часа

Хју Џекмен често знае да изјави дека омилени мигови од животот не му се оние под рефлекторите на црвениот тепих, туку миговите минати со неговата сопруга и децата. Хју Џекмен (49) и Дебора-Ли Фурнес (62) и покрај тоа што се веќе 21 година во брак, ...

УЕФА Лига на нации: На 24. јануари Македонија ги дознава противниците за новото натпреварување

Црнобело - пред: 12 часа

Најдобрата репрезентација на Македонија е во групата на носители за првото издание на Лигата на нации. Новото натпреварување на УЕФА ќе се игра во термините предвидени за пријателски натпревари, а ќе учествуваат 55 репрезентации од Европа, поделени ...

12 поврзани вести »

Адријана Лима зрачеше сексапил во 2 контрастни аутфити на елегантен настан во Женева (фото)

Црнобело - пред: 12 часа

Откако реши да се бунтува против соблекувањето без добра, издржана причина, Адријана Лима привлече внимание во два контрастни аутфити на елегантен настан во Женева. За IWC Schaffhausen настанот, 36-годишната убавица одбра да се појави во бело миди ...

2 поврзани вести »

Од санкање до јавање коњи: Тамара Тодевска со семејството на зимски одмор (фото)

Црнобело - пред: 13 часа

Сонце и снег во комбинација со саканите е формулата за релаксација на нашата пејачка. Тамара Тодевска со нејзиниот сопруг Александар Димитровски - Мачка и ќеркичката Хана ужива во зимската идила на Боровец.

5 поврзани вести »

Енрике Иглесијас и Ана Курникова ги објавија првите фотки со близначињата

Црнобело - пред: 13 часа

Кон крајот на 2017-та, од извори дознавме дека Ана Курникова и Енрике Иглесијас станале родители на момче и девојче. Според TMZ, имињата на близначињата се Николас и Луси, но за ова сѐ уште нема официјална потврда од родителите.

29 поврзани вести »

Ретро формула за мажи: Колку години треба да има вашата „совршена“ партнерка?

Црнобело - пред: 13 часа

Според една стара книга, мажите треба да се состануваат со жени кои имаат половина од нивните години плус 7, но дали е навистина така? Многу често гледаме како мажи се состануваат со многу помлади жени од нив.

Во Шведска нервоза нема, но и љубов нема: Ах, мое родно Неготино колку ми недостигаш!

Црнобело - пред: 13 часа

Зошто сонцето за нас овде ко да не свети? Зошто среќата овде не доаѓа? Зошто љубов овде не се раѓа? Зошто насмевките овде бегаат? Лажно постојат. Зошто срцата не бијат силно, не подскокнуваат? Само крвта ја расфрлаат.

Зошто воздухот мириса поубаво после дожд?

Црнобело - пред: 13 часа

Веројатно барем еднаш сте се запрашале зошто го обожавате мирисот на дожд и како тоа секогаш поубаво мириса кога асфалтот е влажен? Време е да си го одговорите ова прашање. Пред да падне на земја, дождот е само вода, течност без боја, мирис и вкус.

Трикови како нозете да ви останат мазни подолго после бричењето

Црнобело - пред: 13 часа

Некои жени преферираат бричење бидејќи сами одлучуваат кога ќе го направат тоа и не се ограничени со закажување депилации. Други пак, не сакаат да слушнат за бричење, но веројатно и ако спаѓате во оваа група, некогаш ви се случило да сте во ...

Како изгледаат ѕвездите кога се гости на свадба? (фото)

Црнобело - пред: 13 часа

Ѕвездите секогаш изгледаат гламурозно на секој свечен настан и внимаваат на секој најмал детаљ, иако понекогаш си дозволуваат и посекојдневен изглед. Но, како и да е, често се истакнуваат, па ако подобро размислите, понекогаш дури е и ризично да ...

Кратки и брзи тестови за проверка на здравјето и држењето на телото

Црнобело - пред: 13 часа

Секако дека кога мислите дека нешто не е во ред со вашето тело или здравје, најпаметно е да се консултирате со лекар. Но, доколку се сомневате и не сакате да паничите, постојат неколку брзи тестови за проверка на некои делови од телото.