TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

3 грешки на секој хороскопски знак заради кои не може да најде љубов со среќен крај

Црнобело - пред: 13 часа

Не постои човек кој сака животот да го помине сам. Но, како за инает, колку повеќе сакате да најдете среќна љубовна приказна, толку предизвиците и неуспесите се поголеми. Не ја барајте вината во другите, околностите, времето...

15 поврзани вести »

Луѓе на кои не им се потребни онлајн животни трикови, бидејќи сами ги создаваат (фото)

Црнобело - пред: 13 часа

Интелигенција, желба и потреба за олеснување на животот или мрза – овие работи им даваат на луѓето голем мотив за решавање на секојдневните проблеми. Тие смислуваат оригинални решенија за ситуациите со кои се соочуваат, а може да им бидат од корист ...

20 фотографии од смешните фацијални експресии на Доналд Трамп

Црнобело - пред: 13 часа

Тој не е резервиран и умерен како другите лидери на држави. Сè што чувствува јасно се гледа на неговото лице. Доналд Трамп со право многумина го опишуваат како демонстративен. Кога го гледате не можете, а да не му ги видите чувствата исцртани на ...

Квиз: Што ви кажуваат скриените гласови во главата?

Црнобело - пред: 13 часа

Дали некогаш кога сте во дилема и не знаете што да правите, потонати во сопствените мисли, чувствувате како нешто да ви кажува што е следниот чекор? Дали нешто внатре во вас влијае на вашите одлуки, независно какви се? Го слушате ли гласот кој знае ...

12 докази дека светот е многу подобро место за живеење отколку што изгледа

Црнобело - пред: 13 часа

Луѓе што обожаваат животни, животни што се обожаваат едни со други и луѓе што обожаваат луѓе, па и не е сè така црно како што мислиме. Не минува ден без да пуштиме вести на телевизија и да бидеме преплавени со негативност.

10 важни работи на кои треба да обрнете внимание кога купувате нова облека

Црнобело - пред: 13 часа

Шопингот за некој е релаксирачко, а за некој прилично стресно искуство. Доколку сте во втората група, овие 10 совети ќе ви го олеснат подновувањето. Како да не платите многу, а да одберете квалитетна и удобна облека? Кога ќе облечете нов пар чевли ...

Кога милениците ќе се вклучат во домашните обврски

Црнобело - 17.01.2018

Овој смешен папагал решил дека ќе учествува во домашните обврски и го чисти каучот со салфетка. Замислете сите миленици да можеа навистина да помогнат со чистењето - ...

Дали сте попаметни од Трамп? Решете го тестот за интелигенција од неговиот доктор

Црнобело - 17.01.2018

Дали според интелигенцијата можете да му парирате на Доналд Трамп? На когнитивниот тест, тој не покажал никакви абнормалности и го решил со максимални 30 поени, тврди неговиот доктор. Дали ќе успеете и вие да го направите истото? Имате 10 минути за ...

56 поврзани вести »

Младен Трендевски или младичот што го менува сивилото на градовите

Црнобело - 17.01.2018

„Не ги паметам годините кога првпат се вљубив во овој вид на уметност, само ги паметам првите скици со букви што ги цртав, првите слики со графити од некои наши и светски цртачи“, раскажува Младен Трендевски, присетувајќи се на своите почетоци.

Браво македонски навивачи - европската ракометна федерација направи прекрасно видео

Црнобело - 17.01.2018

Многу Македонци отидоа за да ги бодрат нашите ракометари на Европското ракометно првенство 2018, а Европската ракометна федерација направи прекрасно видео од преданите натпреварувачи. Погледнете ја оваа ...

69 поврзани вести »

Доказ дека медузите се вистинска морска магија

Црнобело - 17.01.2018

Подводниот свет крие вистински чуда, а едно од нив се и медиузите. Погледнете ја оваа неверојатна ...

Темната страна на гламурот и парите: Трагичниот живот на ќерката на Донатела Версаче

Црнобело - 17.01.2018

Таа се бори со анорексија, анксиозност, а најверојатно и зависности. Алегра Версаче не се покажа како достојна наследничка на модната империја на нејзиниот вујко Џани Версаче. Џани Версаче беше убиен во 1997 година пред вратите на неговата луксузна ...

Компилација на дечиња во зоолошка

Црнобело - 17.01.2018

Децата и животните се комбинација која може да предизвика секакви емоции, од љубов до ...

Тест низ 4 прегратки: Каква љубов посакувате?

Црнобело - 17.01.2018

Прегратките се интимен чин помеѓу саканите лица преку кој искажуваме нежност и склоност кон одредена личност. Постојат повеќе типови на прегратки, а зависно од тоа кој ви се чини најпријатен, лесно може да откриете каква љубов ви е потребна.

3 поврзани вести »

Ким Кардашијан потрошила 500.000 долари на луксузни играчки и декорации за третото дете

Црнобело - 17.01.2018

Ким Кардашијан и Канје Вест долго го очекуваа нивното дете од сурогат мајка , кое се роди на 15 јануари, 2018. Ким соопшти дека се многу среќни за нивната ќерка и благодарни на сурогат мајката која им го остварила сонот на неа и нејзиното семејство.

28 поврзани вести »

21 година љубов: Хју Џекмен ја обожава својата 13 години постара сопруга (фото)

Црнобело - 17.01.2018

Хју Џекмен често знае да изјави дека омилени мигови од животот не му се оние под рефлекторите на црвениот тепих, туку миговите минати со неговата сопруга и децата. Хју Џекмен (49) и Дебора-Ли Фурнес (62) и покрај тоа што се веќе 21 година во брак, ...

УЕФА Лига на нации: На 24. јануари Македонија ги дознава противниците за новото натпреварување

Црнобело - 17.01.2018

Најдобрата репрезентација на Македонија е во групата на носители за првото издание на Лигата на нации. Новото натпреварување на УЕФА ќе се игра во термините предвидени за пријателски натпревари, а ќе учествуваат 55 репрезентации од Европа, поделени ...

6 поврзани вести »

Адријана Лима зрачеше сексапил во 2 контрастни аутфити на елегантен настан во Женева (фото)

Црнобело - 17.01.2018

Откако реши да се бунтува против соблекувањето без добра, издржана причина, Адријана Лима привлече внимание во два контрастни аутфити на елегантен настан во Женева. За IWC Schaffhausen настанот, 36-годишната убавица одбра да се појави во бело миди ...

2 поврзани вести »

Од санкање до јавање коњи: Тамара Тодевска со семејството на зимски одмор (фото)

Црнобело - 17.01.2018

Сонце и снег во комбинација со саканите е формулата за релаксација на нашата пејачка. Тамара Тодевска со нејзиниот сопруг Александар Димитровски - Мачка и ќеркичката Хана ужива во зимската идила на Боровец.

3 поврзани вести »

Енрике Иглесијас и Ана Курникова ги објавија првите фотки со близначињата

Црнобело - 17.01.2018

Кон крајот на 2017-та, од извори дознавме дека Ана Курникова и Енрике Иглесијас станале родители на момче и девојче. Според TMZ, имињата на близначињата се Николас и Луси, но за ова сѐ уште нема официјална потврда од родителите.

25 поврзани вести »