TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Фелипе постигна еврогол, Шкендија непоразена на „Филип Втори“ (Видео)

Дерби - тукушто објавено

Големите ривали и најдобрите македонски клубови во моментов Вардар и Шкендија одиграа без победник 1-1 во првиот меч од четвртфиналето во Купот на Македонија. Оваа средба која денеска се одигра на националната арена „Филип Втори“ во Скопје имаше ...

38 поврзани вести »

Азар посочи како ќе игра Челси на реваншот со Барселона

Дерби - пред: 21 мин

Англискиот шампион Челси не успеа да оствари победа против Барселона на првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампионите, но „сините“ се оптимисти и веруваат оти на реваншот можат да дојдат до резултат кој ќе им донесе пласман меѓу осумте ...

114 поврзани вести »

Балотели шоу во Москва: Путин, каде си Путин… (Видео)

Дерби - пред: 40 мин

Тимот на Ница утре го игра реваншот против Локомотив Москва во Лига Европа, а во пресрет на таа битка во која рускиот преставник ќе влезе со предност од 3-2 свое шоу имаше контраверзниот италијански напаѓач, Марио Балотели кој шетајќи се низ ...

7 поврзани вести »

„Кралевите“ ќе излезат со нов тим: Реал без пет стандардни првотимци против Леганес

Дерби - пред: 1 час

Денеска од 18:45 часот во Мадрид се игра заостанатиот меч од шпанската Примера меѓу Леганес и Реал на кој актуелните шампионите ќе настапат со доста променет состав. Тренерот Зинедин Зидан нема да може да смета не пет стандардни првотимци што може ...

25 поврзани вести »

Куртоа го откри името на клубот во кој може да заврши

Дерби - пред: 2 часа

Еден од најдобрите светски голмани, Тибо Куртоа даде мал знак во однос на тоа кој може да биде следниот негов клуб во кариерата. Тој од 2011 година официјално е дел од семејството на Челси, но неколку сезони мина на позајмица во Атлетико Мадрид по ...

114 поврзани вести »

Пирес: Има само еден начин за да Арсенал дојде до ЛШ

Дерби - пред: 2 часа

Францускиот ас, Роберт Пирес засекогаш ќе остане во срцата на навивачите на Арсенал со оглед на тоа што одигра шест одлични години во оваа средина и притоа беше дел од тимот кој два пати го крена пехарот во Премиер лигата и во ФА Купот, а во ...

2 поврзани вести »

Пандев: Во Џенова ја пронајдов мојата желба и мотивација, но…

Дерби - пред: 3 часа

Искусниот македонски репрезентативец, Горан Пандев во последниов период ја пронајде својата форма и блеска во калчолигашот Џенова под водство на Давиде Балардини. Струмичанецот на претхоните три средби во Серија А два пати се запиша во листата на ...

14 поврзани вести »

Секогаш минува во следната фаза: Барселона има идеален резултат за пласман во четвртфиналето во ЛШ

Дерби - пред: 3 часа

Првата битка меѓу Челси и Барселона која вчера се одигра во Лондон заврши без победник 1-1 што значи реваншот на „Камп Ноу“ наредниот месец ќе биде супер возбудлив со оглед на тоа што што резултатски ниту една екипа нема предност и само еден ...

114 поврзани вести »

Возниот парк на Реал Мадрид: Не се вози само Ауди, има и нешто поскапо (Фото)

Дерби - пред: 4 часа

Возниот парк на Реал Мадрид е составен од марката Ауди кој е еден од најважните и најглавни спонзори на Реал Мадрид.Поради тоа секоја година играчите на Мадрид добиваат нови возила од ергелата на АУДИ.

7 поврзани вести »

Замер: Баерн згреши со продажбата на Крос

Дерби - пред: 4 часа

Германскиот репрезентативец, Тони Крос од 2014 година успешно ги брани боите на шпанскиот великан Реал Мадрид каде се промовираше во еден од лидерите, еден од клучните играчи на тимот кој доминира во Европа во последниве неколку години.

4 поврзани вести »

Анри му порача на Нејмар како може да излезе од сенката на Меси

Дерби - пред: 4 часа

Тиери Анри, легендарниот играч на Арсенал и на француската фудбалска репрезентација, кој беше и три сезони соиграч на Меси, излезе со совет до фудбалерот на ПСЖ, младиот Нејмар во врска со неговата игра.

8 поврзани вести »

300 македонски тренери го проследија годинашниот „Форум на тренери“

Дерби - пред: 4 часа

Центарот за едукација на тренери и Тренерската организација при Фудбалската федеација на Македонија во хотел „Александар Палас“ беа организатори на годишниот „форум на тренери“ на кој беа претставени презентации од интернационални и домашни стручни ...

4 поврзани вести »

Емери го предупреди Реал: Тие не знаат со што ќе се соочат во Париз

Дерби - пред: 5 часа

Стратегот на Пари Сен Жермен, Унаи Емери испрати порака и предупредување до Реал Мадрид за пеколот кој следи на „Паркот на Принцовите“ за реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите.

25 поврзани вести »

Ноле е се поблиску до враќање на терените (Фото)

Дерби - пред: 5 часа

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, долго време не ја вкусил позицијата број 1 на АТП листата. Последното од Ноле беше во месец јануари каде одигра брилијантни три натпревари како одличен вовед на Австралија Опен, но, сепак во осминафиналето на турнирот ...

27 поврзани вести »

На Норвежанката Мовинкел и избега златото, но сепак е број еден во друга категорија (Фото)

Дерби - пред: 5 часа

Рагнхилд Мовинкел од Норвешка, успеа да изненади со освоеното второ место во спуст кај жените, а малку и недостасуваше да го освои златото. Таа заврши на второто место со заостанување од само 9 стотинки.

20 поврзани вести »

Суарез и Карагер повторно се споија на „Стемфорд Бриџ“, Џејми доби посебен подарок (Видео)

Дерби - пред: 5 часа

Дербито во Лигата на шампионите меѓу Челси и Барселона заврши без победник 1-1 што значи реваншот ќе биде клучен за исходот од битката меѓу англисккиот првак и шпанскиот вицепрвак. Оваа средба на „Стемфорд Бриџ“ во живо ја проследи Џејми Карагер, а ...

114 поврзани вести »

Првиот натпревар на Меси против Челси од 2006 година: Постот траеше неверојатни 12 години (Видео)

Дерби - пред: 6 часа

Требаа да поминат повеќе од 12 години за Лео Меси да постигне гол против Челси на на „Стемфорд Бриџ“. Далечната 2006 година во месец февруари, на теренот во Лондон, Меси истрча заедно со Роналдињо во нападот, а имаше само 18 години.

114 поврзани вести »

Комесарот на НБА планира да воведе промени во плеј-оф разигрувањето

Дерби - пред: 6 часа

Комесарот на НБА, Адам Силвер, е човекот кој планира да направи револуција во најсилната кошаркарски лига. Тоа тој го направи со ,,Ол стар” натпреварот, каде успеа да воведе промени, кои ги осетија и навивачите и фановите на НБА лигата.Овој пат, во ...

3 поврзани вести »

Конте со искрена изјава по натпреварот: Моето останување зависи од резултатот со Барселона

Дерби - пред: 6 часа

Челси и Барселона одиграа со нерешени 1:1 на „Стемфорд Бриџ“ и патникот во четвртфиналето на Лигата на шампионите ќе го решаваат на возвратниот натпревар. Менаџерот на Челси, Антониот Конте по непријатниот нерешен резултат со Барселона и изгубеното ...

114 поврзани вести »

Гоџа го освои историското злато во спуст за Италија, Вон се пензионираше со бронза на ЗОИ

Дерби - пред: 7 часа

Скијачката Софија Гоџа успеа да излезе од сенката на нејзината убавина, која постојано беше нагласувана пред нејзините спортски успеси и со победата и освојувањето на првото олимписко злато во спуст жени за Италија, ја потврди нејзината спортска ...

20 поврзани вести »