TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Борко го откажа Адемар, нова победа за Барселона

Дерби - пред: 23 часа

Борко Ристовски одигра уште еден одличен натпревар во дресот на Барселона, а вечерва успеа да забележи дури 14 одбрани (процент на успешност 41,2%) во дуелот со Адемар Леон, клубот кој е и најсериозен ривал на Каталонците во домашното првенство.

11 поврзани вести »

Алиоски погоди против Дерби, Лидс ја прокоцка победата (Видео)

Дерби - пред: 23 часа

Лидс Јунајтед никако да ја прекине серијата без победа во англискиот Чемпионшип, а вечерва испушти голема шанса на гостувањето кај Дерби. Гостите два пати водеа на оваа средба, а македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски се запиша во листата на ...

15 поврзани вести »

Јунајтед издржа да не прими гол во Севилја, Шахтјор со голем пресврт против Рома (Видео)

Дерби - пред: 23 часа

Манчестер Јунајтед се враќа непоразен од Севилја откако двата тима одиграа без голови во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампиони. Натпреварот на „Санчез Писхуан“ беше единствениот што заврши 0:0 досега во осминафиналето, а домашниот тим ...

37 поврзани вести »

Алисон го прифати предизвикот на Де Хеа: Голманот на Рома со две неверојатни одбрани во Украина (Видео)

Дерби - пред: 23 часа

Манчестер Јунајтед и Рома имаа различен ефект на своите натпревари од осминафиналето на Лигата на шампионите, а фактот што нивните голмани Давид Де Хеа и Алисон се истакнаа најмногу, објаснува зошто ќе мора да се борат за пласман во следната рунда ...

53 поврзани вести »

Инспиративно видео за Иџе: Шампионот од земјата на сонцето

Дерби - 21.02.2018

Како ретко кој македонски спортист, македонскиот возач Игор Стефановски – Иџе добива признанија за успесите кои ги постигна како во трките на ридски патеки (две титули европски шампион), така и во трките на кружни патеки (лани славеше на Нирбургринг ...

Ноле е се поблиску до враќање на терените (Фото)

Дерби - 21.02.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, долго време не ја вкусил позицијата број 1 на АТП листата. Последното од Ноле беше во месец јануари каде одигра брилијантни три натпревари како одличен вовед на Австралија Опен, но, сепак во осминафиналето на турнирот ...

11 поврзани вести »

На Норвежанката Мовинкел и избега златото, но сепак е број еден во друга категорија (Фото)

Дерби - 21.02.2018

Рагнхилд Мовинкел од Норвешка, успеа да изненади со освоеното второ место во спуст кај жените, а малку и недостасуваше да го освои златото. Таа заврши на второто место со заостанување од само 9 стотинки.

61 поврзани вести »

Гоџа го освои историското злато во спуст за Италија, Вон се пензионираше со бронза на ЗОИ

Дерби - 21.02.2018

Скијачката Софија Гоџа успеа да излезе од сенката на нејзината убавина, која постојано беше нагласувана пред нејзините спортски успеси и со победата и освојувањето на првото олимписко злато во спуст жени за Италија, ја потврди нејзината спортска ...

61 поврзани вести »

Манасков расположен, Веспрем го задржа перфектниот учинок

Дерби - 20.02.2018

Унгарски Веспрем славеше на гостувањето кај Ференцварош со 31:26 и ја забележа 18. победа во домашното првенство, задржувајќи го перфектниот скор со максимален број победи од стартот на шампионатот.

11 поврзани вести »