TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Ихеаначо влезе во историјата на англискиот фудбал како стрелец на првиот гол со помош на ВАР (Видео)

Дерби - 16.01.2018

Видео технологијата првпат беше успешно употребена во англискиот фудбал на вечерашниот натпревар од ФА купот меѓу Лестер и Флитвуд Таун. Келечи Ихеаначо постигна гол за Лестер во 78. минута, но помошникот судија го крена знаменцето да сигнализира ...

7 поврзани вести »

Роналдињо објави крај на кариерата и најави одјавување од фудбалот со незаборавен и величествен спектакл!

Дерби - 16.01.2018

Роналдињо во изминативе десетина години ги правеше среќни и весели сите вистински љубители на фудбалот, не само поради своите фудбалски магии и мајстории кои ги понудуваше на теренот, туку и поради својата уникатна насмевка со која им ги стоплуваше ...

82 поврзани вести »

Кога не му оди на Перо, не и оди ниту на Звезда: Химки триумфално се прошета во Белград

Дерби - 16.01.2018

Перо Антиќ е исклучително важен играч за Црвена Звезда, а колку едно негово бледо издание всушност влијае врз играта на српскиот шампион дознавме денеска. Македонскиот кошаркар беше далеку од својот просек и постигна само два поени, а сето тоа се ...

19 поврзани вести »

Шведска ја изненади Хрватска и ја одведе и Србија во следната фаза на ЕП

Дерби - 16.01.2018

Натпреварите од третото коло во групата А на Европското ракометно првенство во Хрватска предизвика неочекуван расплет во кој најголеми губитници се репрезентативците на Исланд. Откако Србија ја победи Исланд, вечерва Шведска го победи домаќинот ...

137 поврзани вести »

Рони О’Саливен го „збриша“ Фу за 82 минути на Мастерсот во Лондон (Видео)

Дерби - 16.01.2018

Рони О’Саливен ја имаше фаворитската улога во дуелот со Марко Фу, но никој не можеше да очекува дека снукер ѕвездата ќе се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Лондон за само 82 минути.

Конте среде гласините за трансфер во Реал: Не ми е работа да го правам Азар среќен

Дерби - 16.01.2018

Антонио Конте инсистира дека не му е работа да ги прави среќни играчите на Челси, вклучувајќи го и Еден Азар, и покрај тоа што Реал Мадрид е заинтересиран за трансфер на Белгиецот. 27-годишникот само еднаш ги одигра сите 90 минути на последните осум ...

31 поврзани вести »

Валверде побара помош од новинарите за новиот тежок удар кој го заработи Дембеле

Дерби - 16.01.2018

Осман Дембеле неодамна се врати на терените по исклучително тешката повреда на мускулот која ја заработи на стартот од сезоната, а праксата за жал ни демонстрираше дека последиите од истата се уште се присутни кај најглолемото летно засилување на ...

12 поврзани вести »

Хајневетер за драмата против Словенија: Го знаев правилото и ги потсетив судиите за него

Дерби - 16.01.2018

Не стивнуваат реакциите по контроверзната завршница на натпреварот меѓу Словенија и Германија на ракометното ЕП во Хрватска, а крај на коментарите не стави ниту брзата одлука на ЕХФ да ја отфрли жалбата на Словенците, инсистирајќи дека судиите ги ...

166 поврзани вести »

Џомба и Шпрем му одржаа лекција на Вујовиќ: Секогаш го прави истото!

Дерби - 16.01.2018

Неверојатниот финиш на вчерашниот меч меѓу Словенија и Германија и натаму е топ тема на Европското првенство во Хрватска, а иако на крајот беше обелоденото дека судиите донеле вистинска одлука потпирајќи се на пропишаните правила на ЕХФ, реакциите ...

3 поврзани вести »

ФА откри што му кажал Венгер на судијата Дин по контроверзниот пенал за ВБА

Дерби - 16.01.2018

Англиската фудбалска асоцијација денеска ја образложи суспензијата од три меча што ја доби тренерот на Арсенал Арсен Венгер. Францускиот стручњак беше казнет за инцидентот со судијата Мајк Дин по натпреварот со Вест Бромвич на 31 декември, кој ...

27 поврзани вести »

Србија го победи Исланд и ги задржа шансите за пласман во следната фаза

Дерби - 16.01.2018

Српската ракометна репрезентација го одигра најдобриот натпревар на ЕП во Хрватска и заслужено го победи Исланд со 29:26 во последното коло од првата фаза. Сепак, за Србите победата од три гола разлика нема да биде доволна за пласман во главната ...

14 поврзани вести »

Германскиот селектор Прокоп пред Македонија: Спијам мирно, но мора да …

Дерби - 16.01.2018

Од Загреб за „Дерби“ Александар Табаковски Германската ракометна репрезентација на крајно драматичен и контроверзен начин успеа да стигне до реми во дуелот со Словенија, бидејќи последниот гол од пенал го постигнаа во ситуација кога натпреварот веќе ...

39 поврзани вести »

Пеле: Во мојот тим, има место само за еден од Меси и Роналдо

Дерби - 16.01.2018

Вечната дебата за Меси и Роналдо постојано е актуелна и речиси секојдневнот се отвора во светската спортска јавност, а вниманието дополнително се привлекува кога изјава ќе даде некоја фудбалска легенда.

82 поврзани вести »

Раул опуштено пред Германија (Фотогалерија)

Дерби - 16.01.2018

Македонската ракометна репрезентација во сосема позитивна атмосфера му пристапи на денешниот тренинг во пресрет на утрешниот дуел со Германија, од едноставна причина што нашите миленици ја израдуваа цела нација со двете победи на стартот на ...

166 поврзани вести »

Навивачите не го даваат Маркизио: Јасна порака за управата осамна пред тренинг центарот на Јувентус (Фото)

Дерби - 16.01.2018

Ѕвездата на Јувентус Клаудио Маркизио е многу блиску до заминување од „старата дама“ на крајот од сезоната. И самиот играч од средниот ред навести дека ова му е веројатно последна сезона во црно-белиот дрес, но навивачите на италијанскиот шампион се ...

7 поврзани вести »

Тевез ги „поздрави“ Кинезите образложувајќи како успеал да заработи 36 милиони евра!

Дерби - 16.01.2018

Карлос Тевез имаше година за заборав кога е во прашање спортскиот и професионалниот аспект, но затоа кога е во прашање финансиската заработка, искусниот аргентински напаѓач имаше 12 месеци за паметење.

8 поврзани вести »

Суарез откри која е единствената титула што ја има истетовирано (Фото)

Дерби - 16.01.2018

Напаѓачот на Барселона Луис Суарез има блескава кариера на клупски и на репрезентативен план. Но, можеби е мало изненадување податокот дека уругвајскиот напаѓач има само една титула истетовирано на своето тело.

Јотовски со пораз во двојки го отвори турнирот во Тунис

Дерби - 16.01.2018

Томислав Јотовски со пораз во игра на двојки во започна своето учество на новиот фјучерс турнир во Хамамет, Тунис. Македонскиот тенисер во комбинација со Милош Николиќ од Србија не најдоа решение за четвртите носители Хавиер Баранко Косано и Серхи ...

5 поврзани вести »

НБА Топ 10: Битка на Дурент и Леброн, фантастичен цепелин на Вејд и Грин (Видео)

Дерби - 16.01.2018

Богата беше програмата во НБА лигата, па и затоа на Топ листата имаме и супер мајсторски потези. Имаме битка и моменти на Кевин Дурент, Леброн Џејмс, магија на дебитантот од Јута Џез, Донован Мичел како и одлична соработка на двоецот од Кливленд, ...

18 поврзани вести »

Доленец излезе со против доказ дека Словенија била ограбена: За Германците не важат истите правила! (Фото)

Дерби - 16.01.2018

Јуре Доленец поради повредата на коленото не може да и помогне на својата Словенија на актуелното Европско првеснтво во Хрватска, но затоа е најгласен на социјалните мрежи кога е во прашање вчерашната контроверзна ситуациј по која неговите соиграчи ...

107 поврзани вести »