TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Divian Arts

Најубави хотели од мраз во светот!

Divian Arts - тукушто објавено

Меѓу бројните необични авантури што можете да си ги дозволите во текот на зимата е ноќевање и престој во хотел од мраз. Ice hotel – Шведска Snow Castle, Финска Hotel de Glace, Канада Hotel de Glace е единствениот вистински хотел од мраз во Северна ...

Ајде да се гушнеме!

Divian Arts - пред: 29 мин

Гушкачите се враќаат! На стара локација во градот, со нова доза љубов и радост. По повод Светскиот ден на гушкањето, ги обединивме одново нашите срца и дланки, чекајќи ве со топли прегратки.

4 поврзани вести »

Печени јаболки со брусници, ореви и цимет!

Divian Arts - пред: 49 мин

Ароматните печени јаболки со брусници, ореви и цимет се вкусен и здрав домашен десерт за вашите најблиски. состојки: 6 јаболки 250 грама брусница 50 грама ореви половина лимон мед цимет 2 ѕвезди анасон 100 мл вода шеќер во прав За подготовка на ...

28 поврзани вести »

Најскапото домашно sвоно чини 100.000 долари!

Divian Arts - пред: 19 часа

Aкo имате најскапа куќа во најскапа населба, не ви треба ништо повеќе, за на сите да им дадете на знаете каков вид на статус уживате .. Меѓутоа, ако сте спремни да потрошите малку повеќе пари, тогаш комплетирајте ја вашата колекција од најскапите ...

“Coco Prive”- рајот на земјата кој навистина постои

Divian Arts - пред: 19 часа

Coco Prive е луксузен резорт кој се наоѓа на приватниот остров Kuda Hithi на Малдивите. Сите оние кои сакаат да уживаат во луксузот за да го посетат овој рајски остров че трба да одвојат ни помалку ни повеќе туку цели 45.000$ по ноќевање.

Гламурозната Anja Rubik е sвезда во кампањата на Jimmy Choo 2018!

Divian Arts - пред: 19 часа

Луксузен бренд кој го обожуваат познатите и кој беше еден од најомилените на почината британскa принцезa Lady Di, започна нова кампања. Јimmy Choo го слави гламурот во новата кампањата пролет-лето 2018 година.

Roberto Cavalli кампања пролет – лето 2018!

Divian Arts - 16.01.2018

Во чест на доаѓањето на креативниот директор Paul Surridge, италијанскиот бренд Roberto Cavalli влезе во поинаква насока за кампањата пролет-лето 2018 година. За новата кампања тој ја ангажираше холандската манекенка Birgit Kos, а фотографиите беа ...

Спектакуларно редизајниран пентхаус во Њујорк!

Divian Arts - 16.01.2018

Дизајнерското студио TBD со седиште во Њујорк, редизајнираш стан на Менетн со бел ентериер и нова тераса на кровот, во која има туш на отворено и џакузи … Луѓето од ова студио направија нова конфигурација на овој стан, за да создадат план за отворен ...

#Backwardsbooks – Нов тренд во ентериерот

Divian Arts - 16.01.2018

Трендот кој содржи превртени книги и вљубеници во книгата што превртуваат со очите… Нешто наместо вовед во оваа приказна: Библиотеката во El Escorial, во Шпанија, книгите биле поставувани (и сеуште се поставуваат) на полиците со нивните р’бети кон ...

2 поврзани вести »

Нијанса на зелена – нова хит неутрална боја во 2018!

Divian Arts - 16.01.2018

Подгответе се љубители на бели и беж нијанси, бидејќи добиваме нов хит неутрална боја … 2018- та, ќе превземе уште една неутрална нијанса која лесно ќе се вклопи во вашите домови. Според најновите предвидувања, оваа неутралната нијанса на зелената ...

4 поврзани вести »

Изгубете 5 килограми со исфрлање само една намирница!

Divian Arts - 16.01.2018

Клои Кардашијан отсекогаш бил позната како полничка. Но, неодамна таа одлучи да оди на диета, а првите пет килограми ги намали само со исфрлање на една група намирници. Резултатите од диетата на Клои се видливи на нејзината фигура и секако може да ...

Што го одликува францускиот шик?

Divian Arts - 15.01.2018

Париз, градот на светлината со својот францускиот шик е надалеку познат. Сакате да изгледате како французинка? Погледнете како да го изведете тоа и што го карактеризира овој стил. Започнете го денот со врел кроасан и вкусно еспресо.

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Divian Arts - 15.01.2018

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен фото натпревар на Instagram ! Николија Колевска е аматер кој се стреми кон професионализам. Нејзин најголем предизвик е да фотографира романтични сцени.

5 нови факти за влијанието на чоколадото кои треба да ги знаете!

Divian Arts - 15.01.2018

Научниците открија нови корисни својства на чоколадото! Сега ќе имате пет пати повеќе причини да го јадете вашето омилено чоколадо, без да чувствувате каење во исто време! Италијанските научници докажаа дека чоколадото е добро за мозокот.

10 поврзани вести »

MAJESTIC BERNADET – Уметичко дела на три тркала!

Divian Arts - 15.01.2018

Оставајќи лојален на својот афинитет кон величествените мотори од триесеттите години на минатиот век, Серџ Буено го реставрираше арт-деко моторот и го претвори во целосно функционално парче уметност, наменет за љубителите на мотори… Овој мотор ...