TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Divian Arts

Неделен репертоар на Драмскиот театар Скопје (19.03.-25.03.2018)

Divian Arts - тукушто објавено

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 19.03 до 25.03.2018 ќе имате можност на сцената на Театарот да ги проследите следните претстави: ден и час: 20.03.2018 (вторник) | 20.00 претстава: СЕКС ДРОГА И РОКЕНРОЛ играат: Сашо Тасевски автор: Ерик ...

Kолекција Gucci Resort за 2018!

Divian Arts - пред: 16 часа

Ресорт колекцијата 2018 на италијанската модна куќа Гучи, конечно е достапна на онлајн продажба. Новата сезона слави невообичаени стилски комбинации. Од чанти со децентни украси, кожни јакни, чевли со кристални детали, оваа колекција има по нешто за ...

Секојдневие во Хавана

Divian Arts - пред: 17 часа

Lin Na го документираше своето патување во Хавана и ги сподели своите впечатоци кои потсетуваат на филмскиот свет од 50-тите и 60-тите. Улиците, луѓето, автомобилите и сцените на секојдневието прошарани во боите на Куба, па нели звучи совршено? ...

По пет години` Banksy` повторно на улиците на New York!

Divian Arts - пред: 19 часа

По пет години пауза контроверзните дела на `Banksy` повторно може да се видат на улиците на големото јаболко,(New York). Пред неколку месеци беше одржана изложба со новите дела на Банкси во Сингапур, кои беа пречекани со големо воодушевување од ...

Оваа сезона се носат мантили!

Divian Arts - 17.03.2018

Ако постои едно класично парче облека што никогаш не излегува од стил, тогаш тоа е сигурно матилот. Елегантен, секојдневен, неформален и пред се шик, без оглед на вашиот личен стил или било каде сакате да прошетате тој ден, мантлот е секогаш ...

2 поврзани вести »

Скопје постер фестивал ја започна 10 – годишната јубилејна изложбена турнеја!

Divian Arts - 16.03.2018

Поставката на најдобрите 100 плакати од 10-те конкурси на СКПФ беше официјално отворена вчера на Академијата за уметност во Шчечин, Полска. Плакатите на млади дизајнери од цел свет, вклучително прво наградените и добитниците на почесни и посебни ...

3 поврзани вести »

Извонредни идеи за инстант промена на ентериерот!

Divian Arts - 16.03.2018

Ви ги претставуваме најдобрите начини како да го модернизирате својот простор, без да трошите премногу пари … Сега имате можност да погледнете некои од најдобрите предлози за промена и редизајн на целиот простор, а тие доаѓаат во вид на неколку ...

Нордиски вибрации Giorgio Armani есен/зима 2018!

Divian Arts - 16.03.2018

Италијанскиот дизајнер Џорџо Армани ја претстави својата колекција за есен / зима 2018 година за време на Миланската модна недела … Ревијата е отворена со неговата позната палета на бои кои содржат сива и беж, кои феноменално го акцентираат секој ...

Модерна оаза на Тајланд!

Divian Arts - 16.03.2018

Доколку сте во потрага за одмор и релаксација на сред бујна, егзотична вегетација и миризливи шарени градини, ова магично одморалиште е како дизајнирано за вас. Barai е СПА центар лоциран во рамките на хотелот Hyatt Regency Hua Hin на Тајланд.