TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додај Гас

Првиот паметен супермаркет во кој нема каси за наплата / ВИДЕО

Додај Гас - пред: 14 часа

Имено, камерите го следат секое движење на муштеријата, а долгот автоматски се бележи на електронскиот паричник и картичката на неговиот телефон во моментот кога ќе ја напушти продавницата.

37 поврзани вести »

Најновата одлука на Facebook наиде на незадоволство во ЕУ

Додај Гас - пред: 16 часа

Центрите ќе бидат отворени во Шпанија, Полска и Италија, а Facebook најави и 10 милиони евра инвестиции во Франција преку тамошниот центар за вештачка интелигенција. Facebook веќе има отворено слични центри во земји како Нигерија и Бразил.

10 поврзани вести »

Alfa Romeo 6C се враќа по 65 години

Додај Гас - пред: 19 часа

Германскиот тјунер, специјализиран за автомобили на Alfa Romeo, ја прошири оваа гласина со навод дека изворот е „апсолутно сигурен“. Alfa Romeo 6C е лансирана во 1927 година, а последниот примерок е произведен во 1954 година.

Шефот на Mercedes издвои четири автомобилски икони, меѓу нив само еден Mercedes

Додај Гас - 22.01.2018

Имено, на средба со припадниците на седмата сила во рамките на салонот за автомобили во Детроит каде Зече зборувал за новата G-класа, меѓу другото, посочил четири автомобилски икони. Тоа се Ford Mustang, Porsche 911, Jeep Wrangler и Mercedes 300 SL ...

3 поврзани вести »

Ferrari го подготвува својот најмоќен модел со V8 мотор

Додај Гас - 22.01.2018

Ferrari подготвува „набилдана“ модификација на својот супер автомобил 488 GTB, која ќе го добие традиционалното име GTO (Gran Turismo Omologata). Овој модел ќе стане најмоќниот цивилен автомобил во историјата на брендот опремен со V8.

5 поврзани вести »

По хибридите доаѓаат целосно електрични AMG модели

Додај Гас - 22.01.2018

Веќе нема дилема дека сите големи производители на автомобили планираат цела гама на електрични возила за иднината, а исклучокот нема да биде ниту одделот за перформантни изведби на Mercedes, AMG.

3 поврзани вести »

Maпа на најпопуларните канали на YouTube во секоја земја во Европа / ФОТО

Додај Гас - 22.01.2018

Во Франција најмногу претплатници има каналот на Дејвид Гета, во Велика Британија на Ед Ширан, во Норвешка на Алан Вокер. Кога станува збор за регионот, на Хрватите најинтересен им е каналот 2Cellos, на Словенците Tiger Productions, на Босанците ...

5 поврзани вести »

Како лесно да отворите замрзната врата на автомобил / ВИДЕО

Додај Гас - 22.01.2018

Нема ништо полошо од тоа кога сте во најголемо брзање да откриете дека вратите се замрзнати и не можете да влезете во вашиот автомобил. Тогаш лесно доаѓа до пукање на кваката и кршење на бравата, бидејќи повеќето се обидуваат „насилно“ да влезат во ...

Историјата на Lamborghini: од 1963 350 GT до Urus во 2018 година / ВИДЕО

Додај Гас - 22.01.2018

Од скромните почетоци и првиот модел направен во само 120 примероци, до SUV моделот Urus, чие годишно производство треба да изнесува околу 3.000 возила. Во својата историја, италијанскиот производител на суперспортски автомобили нема голем број ...

2 поврзани вести »

И автомобилските таблички ќе бидат дигитални / ВИДЕО

Додај Гас - 22.01.2018

Во текот на 2018 година, дигиталните регистарски таблички ќе пристигнат на патиштата во Калифорнија, а потоа и во остатокот од САД. Компанијата Reviver Auto ја претстави првата во свет дигитална регистарска табличка и со тоа се чини го искомплицира ...

3 поврзани вести »