TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

Готово е: Мхитарјан во Арсенал, Алексис во Јунајтед

Екипа - пред: 7 часа

Фудбалска Англија се тресе, затоа што се случува најголемата размена во последните неколку години на Островот. Хенрик Мхитарјан ги прифати условите на Арсенал и се согласи да се пресели на „Емирати“, а во спротивна насока патува Алексис Санчез, кој ...

65 поврзани вести »

Валенсија доби „шок терапија“ од “фенерџијата“ во Шпанија… (видео)

Екипа - пред: 7 часа

Фенерџијата во шпанската Примера, екипата на Лас Палмас стигна до изненадувачки триумф од 2-1 против Валенсија во 20. коло. Валенсија доби вистинска лекција во тензичен натпревар во кој гостите, покрај двата погодоци во својата мрежа, заработија и ...

9 поврзани вести »

Како Жерар ги излуде Швеѓаните (видео)

Екипа - пред: 7 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Франција ја доби битката за првото место во групата 1, а најзаслужен за големиот триумф беше Винсен Жерар. Голманот на „триколорите“ беше феноменален со 19 одбрани, а ...

77 поврзани вести »

„Пандевци“ ги почнаа подготовките во Анталија (ФОТО)

Екипа - пред: 7 часа

Фудбалерите на Академија Пандев од денеска ја стартуваа втората фаза од подготовките за пролетниот дел од шампионатот, во турскиот туристички центар Анталија. Тимот на Панче Стојанов го одработи и првиот тренинг во својата нова база, пред да ...

5 поврзани вести »

Хрватска ја реши Норвешка и остана во живот за полуфинале

Екипа - пред: 8 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Хрватска го положи првиот испит, триумфирајќи над Норвешка со резултат 32-28, со што домаќинот на ЕП 2018 си ги задржа шансите за пласман во полуфиналето од овој шампионат.

53 поврзани вести »

„Вардарецот“ Чупиќ – нов хрватски рекордер

Екипа - пред: 8 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Иван Чупиќ го преседе на клупата претходниот меч со Белорусија, но левото крило на Вардар беше стартер на хрватската репрезентација на вечерашниот клучен дуел со Норвешка.

11 поврзани вести »

Карлос Саинц – победник на релито Дакар

Екипа - пред: 8 часа

Карлос Саинц е победник на овогодишното издание на релито Дакар, кое повторно се возеше во неколку држави од јужноамериканскиот континент. Шпанецот најдобро се снајде на тешките услови пред кои потклекнаа неговите ривали, Рома остана заглавен во ...

12 поврзани вести »

Ѕирнавме во тајниот нотес на Раул…, нека му ја мисли Шпанија!

Екипа - пред: 8 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Тренингот на македонската репрезентација во Вараждин почна како и вообичаено… A, меѓу првите во салата влезе Раул Гонзалес, поздравувајќи се присутните, а потоа оставајќи ...

73 поврзани вести »

Филип Лазаров се враќа во тимот против Шпанија

Екипа - пред: 9 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Филип Лазаров ги надмина проблемите со повредата на мускулот и ќе се врати во составот на Македонија за утрешниот дуел против селекцијата на Шпанија.

73 поврзани вести »

Ја откажа свадбата за ЕП, па беше избркан од репрезентацијата

Екипа - пред: 9 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска , Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Животот на професионалниот спортист сам по себе носи и многу откажувања, уште повеќе кога станува збор за националниот тим, во периодите кога остатокот од играчите ги ...

3 поврзани вести »

Хет – трик на Агуеро, овации за Сане, триумф за Сити

Екипа - пред: 9 часа

Манчестер сити им се врати на победите, откако во претходното коло го доживеа првиот пораз оваа сезона, на гостувањето против Ливерпул. „Граѓаните“ со 3-1 го совладаа Њукасл на домашен терен, во меч на кој блескаше Лирој Сане, а хет – трик постигна ...

34 поврзани вести »

Мачни сцени: Му скрши нога на противникот, и се расплака на теренот (ВИДЕО)

Екипа - пред: 10 часа

Денешниот натпревар од Премиер – лигата меѓу Евертон и ВБА ќе остане во сенка на страшната повреда на Џејмс Меккарти. Фудбалерот на Евертон доживеа скршеница на ногата по дуелот со напаѓачот на ВБА, Хозе Рондон.

10 поврзани вести »

Моќна Франција: „Петлите“ ги скротија „викинзите“ (23-17)

Екипа - пред: 10 часа

Во повеќе од тврд натпревар во дербито на колот од осминафиналната група на ЕП која се игра во Загреб, Франција славеше против Шведска со 23-17 (10-8). Французите беа далеку подобар противникот на теренот, и покрај тоа што од првото полувреме ...

Густаво Појет нов тренер на Бордо

Екипа - пред: 10 часа

Уругвајскиот стратег Густаво Појет е новиот тренер на францускиот прволигаш Бордо. Тој ќе го наследи Жоселин Гуверне на клупата на „жирондинците“, а негов прв асистент ќе биде Фернандо Менегацо.

Хокеарите ја совладаа селекцијата на БиХ во Сараево (7-8)

Екипа - пред: 10 часа

Хокеарската репрезентација на Македонија славеше со 7-8 (1-3, 2-3, 4-2) против селекцијата на Босна и Херцеговина на пријателскиот натпревар кој се одигра во Сараево. Македонските хокеари беа далеку подобар противник на мразот уште од самиот почеток ...

5 поврзани вести »

Лесно е кога си сигурен во селекторот – Поповски: Раул ќе го среди тоа без проблем…

Екипа - пред: 10 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б.Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Мартин Поповски е еден од оние џокери на Раул Гонзалес на ова првенство. Крилото на Вардар ја доби својата шанса на дуелот против Германија и во целост ја оправда довербата.

73 поврзани вести »

Кожув го шокираше Гостивар, Куманово подобар од Охрид

Екипа - пред: 11 часа

Кошаркарите на Кожув изненадувачки славеа против Гостивар пред своите навивачи со 77-76 во 13. коло од Првата македонска кошаркарска лига. Гевгеличани успеаја да му го нанесат и петтиот пораз на Гостивар сезонава, а засебе запишувајќи ја четвртата ...

2 поврзани вести »

Комплетни, подготвени и расположени (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - пред: 11 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б.Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Во добро расположение, како што е впрочем, на целото првенство, македонските ракометари во Вараждин го одработуваат последниот тренинг пред утрешниот натпревар со Шпанија ...

77 поврзани вести »

Џирона го запре победничкиот од на Атлетико Мадрид… (видео)

Екипа - пред: 12 часа

Кикс на Атлетико Мадрид пред своите навивачи во 20. коло од Примера. „Јорганџиите“ пред своите навивачи ремизираа (1-1) со екипата на Џирона. По двете претходно едноподруго победи, Атлетико Мадрид не успеа да врзе и трет триумф откако гостите ...

28 поврзани вести »

Талески: Ваква шанса се добива еднаш во животот

Екипа - пред: 12 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Филип Талески од натпревар во натпревар игра се подобро на овој европски шампионат, а по извонредното издание издание и шесте погодоци против Германија, се очекува младиот ...

77 поврзани вести »