TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

Де Хеа брани одлично, ама и си се цени: Шпанскиот голман бара неделна плата од 350.000 фунти?!

Екипа - пред: 22 мин

Давид де Хеа е веројатно најдобриот поединец во редовите на Манчестер јунајтед оваа сезона, а тоа сака и добро да го наплати. Шпанскиот голман со својот агент отпочна преговори за продолжување на својот престој на „Олд трафорд“, а за новата верност ...

56 поврзани вести »

ИОК нареди: Русите без национални обележја и на затворањето на ЗОИ

Екипа - пред: 57 мин

Меѓународниот Олимписки Комитет (ИОК) денеска објави дека руските олимпијци нема да можат да носат свои национални обележја и на церемонијата на затворањето на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг.

122 поврзани вести »

Делегација на Северна Кореја пристигна во Пјонгчанг да присуствува на затворањето на Игрите

Екипа - пред: 2 часа

Осумчлена делегација на Северна Кореја, на чело со генерал кој во Јужна Кореја го сметаат за воен злосторник, пристигна во Пјонгчанг да присуствува на манифестацијата за затворање на Зимските Олимписки Игри.

56 поврзани вести »

Шкендија игра за двоцифрена предност над Вардар: Во Тетово гостува Академија Пандев

Екипа - пред: 2 часа

Актуелниот шампион Вардар вчера загуби (2-1) од Работнички во градското дерби, а тоа е шанса за лидерот Шкендија да побегне на двоцифрена бодовна предност и можеби да ги разреши сите дилеми околу трката за шампионската титула.

6 поврзани вести »

Зидан: Кој вели дека Роналдо не е тимски играч

Екипа - пред: 3 часа

Зинедин Зидан не го криеше воодушевувањето од потегот на Кристијано Роналдо во финишот од дуелот со Алавес, кога по досудениот пенал Португалецот имаше шанса за хет-трик, но сепак му го препушти ударот од белата точка на Карим Бензема, кој се мачи ...

42 поврзани вести »

Норвешка и Германија се најуспешните нации на Игрите во Пјонгчанг

Екипа - пред: 3 часа

Норвешка и Германија се најуспешните нации на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. И двете земји освоија по ист број златни одликувања – 14, но Норвешка е на врвот во распределбата на освојувачите на медалите со вкупно 39 медали.

122 поврзани вести »

Русите го освоија златото во хокеј на ЗОИ 2018

Екипа - пред: 3 часа

Хокеарите на Русија го освоија златниот медал на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, славејќи во финалето против Германија дури во продолжението со 4-3. Победоносниот гол за Русите го постигна Кирил Капризов овозможувајќи и на Русија да го освои ...

122 поврзани вести »

Кевин Дурант донира 10 милиони долари за едукација на деца со посебни потреби

Екипа - пред: 3 часа

Кевин Дурант уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело, помагајќи им на оние на кои помош им е најнеопходна. Имено, асот на Голден стејт вориорс инвестираше десет милиони долари во програма со училишта во неговиот роден град, се со цел да им се ...

2 поврзани вести »

Хамилтон со провокација до Фетел: Не играм игри, само сум побрз

Екипа - пред: 4 часа

Четирикратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон уште пред стартот на претсезонските тестови, најави дека очекува интересна сезона и нови конфронтации на патеката со главниот ривал – Ферари и Себастијан Фетел.

12 поврзани вести »

Главоболки за Хејнкес: Коман го повреди скочниот зглоб

Екипа - пред: 4 часа

Баерн Минхен неочекувано го прекина победничкиот чекор во Бундес-лигата играјќи само 0-0 на „Алијанц арена“ против Херта, а по мечот дојдоа и нови главоболки за тренерот Јуп Хејнкес. На повреда на скочниот зглоб се пожали францускиот интернационалец ...

Дефанзивците на Интер донесоа триумф над Беневенто

Екипа - пред: 14 часа

Интер не блескаше, но успеа да стигне до очекуван триумф од 2-0 над последнопласираниот тим во Серија А, Беневенто, на „Џузепе Меаца“. Со ова тимот на Лучијано Спалети во добра атмосфера ќе го пречека градското дерби против Милан кое се игра ...

11 поврзани вести »

Барса се налути, настрада Џирона

Екипа - пред: 14 часа

Барселона продолжува да ги „меле“ противниците во Примера дивизион, откако каталонскиот гигант вечерва го декласираше составот на Џирона со преубедливи 6-1. Фактот дека Џирона беше единствениот тим од Примера против кој Меси немаше постигнато гол во ...

36 поврзани вести »

Фудбалот не познава граници: Како слеп човек ја следи играта на Барса против Џирона (ВИДЕО)

Екипа - пред: 15 часа

Колумбиецот Хозе Ричард е специјален гостин на „Камп Ноу“ вечерва. Тој од своето раѓање не може да да гледа и да слуша, но и покрај тоа може на знаковит начин да ја следи играта на Барселона.

И Џирона во „списокот“ на Меси, веќе нема клуб во Ла Лига што го запрел Аргентинецот

Екипа - пред: 15 часа

Лионел Меси успеа да се запише меѓу стрелците на вечерашниот дуел со Џирона, единствениот тим од Ла Лига што до денеска можеше да се пофали дека настапил против аргентинскиот генијалец, но не му дозволил да се запише меѓу стрелците.

36 поврзани вести »

Посмешен автогол одамна немало: Вратена топка до голман, но тој пиеше вода (видео)

Екипа - пред: 15 часа

Марк Флекен е предмет на потсмев во фудбалска Германија по смешниот автогол што голманот на Инголштад го прими на гостувањето против Дуизбург (2-1). Домаќините тргнаа во навидум безопасна акција, гостинскиот дефанзивец рутински ја врати топката кон ...

9 поврзани вести »

Пандев по поразот: Уште не сме спасени, мораме да играме подобро

Екипа - пред: 15 часа

Горан Пандев не го криеше разочарувањето откако Џенова ја прекина серијата добри игри губејќи со 2-0 на гостувањето против Болоња. Македонецот беше најсветла точка во својот тим, имаше неколку обиди да ја затресе противничката мрежа, еднаш се обиде ...

4 поврзани вести »

Тргна „вардаризација“ и донесе „растуризација“ во Вардар: Велковски и Стојчевски прекомандувани кај младинците!

Екипа - пред: 16 часа

Го гледаше овој филм и Ацо Стојков. Тој „издржа машки“ и се врати од кај младинците во првиот тим на Вардар, а сега таму се прекомандувани македонскиот репрезентативец Дарко Велковски и младиот фудбалер Филип Стојчевски.

54 поврзани вести »

Станковски: Го изненадивме Вардар на стартот со двата брзи гола

Екипа - пред: 16 часа

Работнички не го стартуваше најдобро пролетниот дел од првенството, но првиот триумф го оствари во вистински момент, совладувајќи го актуелниот шампион Вардар со 2-1 на арената „Филип Втори“.

54 поврзани вести »

Давитков пресече – четворица отпаднаа за Словачка

Екипа - пред: 16 часа

Селекторот Јорданчо Давитков пред вечерашниот тренинг и дефинитивно ги разреши сите дилеми околу составот со кој Македонија утре ќе излезе на мегдан против репрезентацијата на Словачка (СЦ „Јане Сандански“, 20.15 часот).

17 поврзани вести »

Пандев и Џенова поразени на гостувањето кај Болоња

Екипа - пред: 17 часа

Болоња стави крај на серијата на Џенова од три последователни победи во Серија А. Тимот на Горан Пандев денеска загуби со 2-0 од Болоња и со 30 бода остана на 13.позиција на табелата. Македонскиот интернационалец и на овој меч беше стартер во ...

4 поврзани вести »