TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екран

(ФОТО) Шокантни фотографии: Четири месеци после операцијата, една од некогаш најубавите глумици, не е опоравена

Екран - пред: 10 часа

Многумина се загрижиле кога минатата година во септември папараци ја снимиле Мелани Грифит, мајка на познатата Дакота Џонсон („50.нијанси сива“) од бракот со Дон Џонсон, со темна дамка на носот.

2 поврзани вести »

(ФОТО) Прекрасни и брзи банички

Екран - пред: 11 часа

Овие банички со сирење можете да ги јадете за појадок, за вечера, а зошто да не и’ за ручек. Можете да ги послужите кога имате гости, или пак за ваша душа и за вашите најмили. Верувајте дека сите ќе бидат воодушевени, а за нивна подготовка воопшто ...

3 поврзани вести »

(ФОТО) Принцезата на новото доба повторно ги „крши“ кралските правила: Меган се фотографирала со фанови и потпишувала ...

Екран - пред: 11 часа

Американската глумица која наскоро ќе стане војвотка не сака да се откаже од својот лежерен американски стил. Иако протоколот налага членките на кралското семејство на службените случувања да се појавуваат во фустани или здолништа со шешир, Меган ...

12 поврзани вести »

(ВИДЕО+ФОТО) Позната актерка објавила фотографија која била протолкувана како бременост, но вистината е многу сурова…

Екран - пред: 11 часа

Американската актерка Моника Потер, ѕвезда на „Родитество“, објавила фотографија која многумина ја протолкувале како соопштение дека е бремена и ќе роди четврто дете… Но, веднаш по објава, која многумина ја сфатиле како „фалба“ дека е бремена, ...

5 поврзани вести »

(ФОТО) И’ Зоран Заев скокнал во Охридско езеро за Водици

Екран - пред: 16 часа

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев вчера бил фотографиран како се капе во осветените води во Охридското езеро. Може да се забележи како премиерот ужива со неколку блиски негови соработници и пријатели, меѓу кои и Даме Ложанкоски, човекот ...

13 поврзани вести »

(ВИДЕО+ФОТО) После битката со ракот Шенон Доерти се вратила: „Работата те враќа во живот и ти дава сила да го победиш ...

Екран - пред: 20 часа

Глумицата на која во 2015. година и бил дијагностициран рак на градата,се вратила на работа. На претставуавњето на својата нова серија „Heathers“ дошла со насмевка и позирала пред фотообјективите на црвениот тепих… Шенон Доерти (46), во класичен црн ...

Од понеделник во Кинотека на Македонија ќе се одржи „Недела на иранскиот филм“

Екран - пред: 20 часа

Во Кинотеката на Македонија од 22. до 27. јануари ќе се одржи филмскиот циклус посветен на современиот ирански филм. Програмата се реализира со помош на Амбасадата на Исламска Република Иран во Скопје, во чија селекција се и филмовите.

2 поврзани вести »

(ВИДЕО) Жестока битка за бидермаерот: Чиј желба да биде невеста ќе победи?

Екран - пред: 20 часа

На многу свадби има мали битки за букетот на невестата, но оваа дефинитивно е најдолгата. Во видеото, според обичаите, руска невестата го фрла букетот кон немажените девојки и две ентузијастки непопустливо се тргаат помеѓу себе, секоја очајно ...

7 поврзани вести »

(ФОТО) „Banana bread“ колач на Тања Станковиќ

Екран - пред: 21 часа

Познато е дека нашата пејачка Тања Станковиќ со нејзиниот сопруг Игор Димовски (исто така музичар) со години живее и работи во Америка. Па, бидејќи е вегетаријанка со нас го подели нејзиниот омилен рецепт за колач – посен.Станува збор за познатиот ...

(ФОТО)  Нашата актерка Јелена Јованова во прегратка на Ангелина Џоли

Екран - пред: 22 часа

Македонската актерка Јелена Јованова објави фотографија на која е прегрната со холивудската ѕвезда Ангелина Џоли. Јелена глумеше во филмот „Во земјата на крв и мед“ што го решираше Џоли, по што останале во пријателски односи.

10 поврзани вести »

(ФОТО) Откако има внука Мишо Ковач заборавил дека има ќерка

Екран - пред: 22 часа

Како е мојата кралица? Како е мојата пријателка?Како е твоето дете? Дали ми ја бакна ќерката?, се прашања кои Мишо Ковач и ги поставувал на ќерката Ивана. Таа на тоа му, вели, одговорала:„Тато, постојам и јас“ „Кога ќе ми се јави татко ми се ...

Дневен хороскоп за сабота (20.01.2018)

Екран - пред: 1 ден

Овен Обрнете внимание на различните информации кои можат да ви ги олеснат работните обврски. Земете пример од успешните соработници и применете сличен начин на работа. Во љубовта во своите емотивни проценки бидете пореални.

3 поврзани вести »

Преку суд до своите пари: Принц – Сме направиле песни, не може ние да бидеме оштетени!

Екран - 19.01.2018

Откако Министерството за култура и МРТ решија да се поништат одлуките за доделување субвенции за македонската музика, музичарите се договориле да поднесат заедничка тужба и бараат да им се исплатат парите.

(ФОТО) Ќерката на Ирина Шајк е копија на татко и

Екран - 19.01.2018

Пред неколку месеци се криеа од јвност и својот приватен живот го држеа во голема тајност. Но, раѓањето на ќерката како да ги промени навиките на славниот пар. Како минуваше времето од раѓањето на ќерката Леа де Сеин, родителите Бредли Купер и ...

(ВИДЕО) „Еден на Еден“ ќе ги угости убавицата и раперот

Екран - 19.01.2018

Следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава „Еден на Еден“. Овој пат домаќинот Жарко Димитриоски го угости еден од нашите најпознати брачни парови Маринковиќ-Николиќ, односно популарните Слаткар и Сања.

5 поврзани вести »

(ВИДЕО) “Фчерашни” дознава: Како една фабрика во Македонија успеа да постигне 0 емисии на гасови и штетни материи?

Екран - 19.01.2018

По две ретроспективни епизоди, оваа недела екипата на „Фчерашни новости“ се враќа со нови сили и со многу нови материјали. Во епизодата 17 последни дознајте: -Дознаваме: Како една фабрика во Македонија успеа да постигне 0 емисии на гасови и штетни ...

4 поврзани вести »

(ВИДЕО+ФОТО) Путин нуркал на -6 степени!

Екран - 19.01.2018

Претседателот на Русија, Владимир Путин (65) се соблекол во своите гаќички за капење и потоа нурнал во ледената вода на езерото Селигер, што е ритуално православно пливање за чесниот крст.

42 поврзани вести »

(ФОТО) Брижит Бардо:„Глумиците флертуваат поради улога и после велат дека се злоставени“

Екран - 19.01.2018

Некогашниот француски секс симбол смета дека поради движењето против сексуалните предатори нејзините колешки се лицемерни. Бардо, која пет пати била осудувана за говор од омраза, тврди дека жените би требало да говорат за поважни теми.

4 поврзани вести »

(ФОТО) Го оставила после секс скандалот: Сопругата на Берлускони бара алиментација…Од износот ќе „ве заболи глава!“

Екран - 19.01.2018

Бившата сопруга на некогашниот италијански премиер, Силвио Берлускони, се жалела на одлуката на судот на основа на која и било одземено правото на месечна алиментација во износ од 1,4 милиони евра, пренесуваат италијанските медиуми.

(ВИДЕО) „Квадрат“:Осветлувањето како дизајн!

Екран - 19.01.2018

Во ова издание на Квадрат ќе гледате: – Неколку инспиративни простори уредени во скандинавски, рустикален, винтиџ и индустриски стил – Како расветата може да влијае на стилот на уредување на просторот и со каква расвета треба да се зачини ...