TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Exclusive.mk

Ако не сакате да си ја уништите кариерата не ги правете овие ужасни грешки! (Фото)

Exclusive.mk - пред: 16 мин

Дури и најпаметните и способни луѓе грешат понекогаш. Од грешка до грешка, сепак има разлика. Овие неколку треба да престанете да си ги дозволувате, ако не сакате да си ја уништите кариерата.

Зошто да оставите сè и да ја посетите Сицилија ова лето? (Галерија)

Exclusive.mk - пред: 48 мин

Сицилија е еден од најубавите острови во Средоземното море кој ќе ве маѓепса со својата убавина и засекогаш ќе ви остане како едно од најубавите сеќавања. Песочните плажи и тиркизното море надополнети со неверојатно вкусната храна и најубавиот ...

5 секс пози за посилен оргазам! (Галерија)

Exclusive.mk - пред: 48 мин

Некои би рекле дека длабоката пенетрација знае да биде многу проблематична, секако, зависно од големината на партнерот. Но, од друга страна, знае да изнуди и повеќе воздишки… Неколку секс пози од кои, заради длабоката пенетрација, ќе ја доведете ...

13 поврзани вести »

Принцот Хари и Меган Маркл го направија третиот крласки обичај, пред венчавката! (Видео)

Exclusive.mk - пред: 1 час

Двојката го направи своето трето кралско излагање пред јавноста во Кардиф, Велс. Принцот Хари и Меган Маркл отпатувале надвор од Англија за нивниот трет кралски ангажман заедно денес. Двојката се појавила во Кардиф, главниот град на Велс, околу три ...

14 поврзани вести »

Официјално се дозна датумот, за КРАЈ НА СВЕТОТ!

Exclusive.mk - пред: 1 час

Животот на земјата ќе стане невозможен, за живот на сите луѓе и животните цицачи, а сетот тоа е поради процеси и случувања на земјата на кои веќе не можеме да влијаеме и да ги промениме. Причините се нуклеарна зима, која може да почне поради ...

2 поврзани вести »

Каролина Гочева повторно се заљуби! (Фото)

Exclusive.mk - пред: 2 часа

Како што веќе знаеме добро нашата поп пејачка Каролина Гочева и нејзиниот сопруг Михаил, решија да уживааат во секој момент поминат заедно, далеку од очите на јавноста. Приватноста и не е така лоша работа.

6 поврзани вести »

Совршен викенд ручек: Пилешко со шампињони и павлака! (Фото)

Exclusive.mk - пред: 2 часа

Една од грешките, која речиси сите често ја правиме е тоа што подготвувањето на оброците многу често го одложуваме и решаваме домашните оброци да ги замениме со брза храна или јадење по ресторани.

38 поврзани вести »

Мојата сопруга е мојот свет, ја љубам денес, утре, засекогаш!

Exclusive.mk - пред: 2 часа

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која фатила 16 различни правци. Ја сакам кога се подготвува за на работа, додека ја набљудувам како си нанесува шминка и ме убедува ...

Свирењето го поттикнува развојот на мозокот кај децата

Exclusive.mk - пред: 2 часа

Истражувањата на научниците покажаа дека свирењето некој музички инструмент во претшколската возраст има повеќекратна корист за развој на мозокот. Детето што пред седмата година научило да свири на некој инструмент – има подобра синхронизација и ...

УЈП: Физичките лица ќе плаќаат ДДВ!

Exclusive.mk - пред: 2 часа

Физичките лица кои остваруваат промет повисок од еден милион денари мора да плаќаат ДДВ и за тоа не треба да има никакви дискусии или дилеми, вели советникот во Министерството за финансии, Бранимир Јовановиќ.

27 поврзани вести »

Користите пластични шишиња повеќе пати? Во нив демнат бактерии како во WC школката…

Exclusive.mk - пред: 3 часа

Според истражувањата, сите шишиња кои се користат повеќе пати се полни со бактерии. Всушност, научниците велат дека кога ќе се напиете вода од повеќе пати употребено шише, тоа е исто како и да сте “лижнале” од WC школката.

Тага која не поминува: Жељко Самарџич раскажа за починатиот син!

Exclusive.mk - пред: 3 часа

Пејачот Жељко Самарџич во осумдесетите годи преживеа голема фамилијарна драма. Неговиот син, почина уште како бебе, се на се неколку месеци после доаѓањето на свет. Меѓутоа, пејачот никогаш не сакал да збори за тоа, но затоа откри поради што има ...

4 поврзани вести »

Виц на денот: Дддткање!

Exclusive.mk - пред: 4 часа

Дддткање: Човек оди по улица и сретнува плавуша па ја прашува: - Иззвинете кадде е ттука школллотто за дддткање? Се замислила плавушата кратко, па одговорила: - А што ќе ти е школо, супер ...

ШОКАНТНО: Ким Кардашијан го објави НЕОБИЧНОТО име на новата ќеркичка и откриј која е сурогат мајката!

Exclusive.mk - пред: 4 часа

Ким Кардашијан проговори за која е всушност сурогат мајката на нејзиното трето дете! - Ја запознав со семејството, но на своите деца сеуште не им објаснив која е мајката на нивната сестричка, изјавува Ким за сурогат мајката.

13 поврзани вести »

Надминете монотонијата во долгата врска, со само 5 чекори! (Фото)

Exclusive.mk - пред: 5 часа

За крајот на врската или за “малите излети“ често е крива досадата во врската. Повеќе нема возбуда, нема пеперутки во стомакот кога ќе го видите партнерот, деновите станаа исти, а секојдневието ви се сведува на заедничко гледање на телевизија.

5 поврзани вести »

Денеска е Собор на св. Јован Крстител, еве што се прави на овој ден! (Фото)

Exclusive.mk - пред: 5 часа

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 7 јануари. Денеска е Собор на св. Јован Крстител. Уште од првите векови Црквата утврдила овој ангел во тело да се прославува веднаш после празникот Боголавление.

151 поврзани вести »

5 начини до подобро расположение!

Exclusive.mk - пред: 6 часа

Со денови сте безволни и имате чувство дека не стигнувате се да завршите на време? Еве неколку трикови со кои ќе можете да го поправите лошото расположение, барем привремено. 1. Енергија. Ако преку цел ден сте уморни и безволни – еве решение! ...

Дневен хороскоп за сабота (20.01.2018)

Exclusive.mk - пред: 6 часа

Овен Обрнете внимание на различните информации кои можат да ви ги олеснат работните обврски. Земете пример од успешните соработници и применете сличен начин на работа. Во љубовта во своите емотивни проценки бидете пореални.

2 поврзани вести »

Адил замина на заслужен одмор (Фото)

Exclusive.mk - пред: 19 часа

Адил Максутовиќ замина на заслужен одмор, барем така најави на социјалната мрежа Инстаграм, каде објави фотографија од плажа. Погледнете како тој ...

И Сека го претера (Фото)

Exclusive.mk - пред: 20 часа

Сека Алексиќ не може да престане да објавува фотографии од снимањето на спотот на нејзината нова песна наречена „Фолирант“. Таа дури и во еден пост на социјалната мрежа Инстаграм признава дека не може да се воздржи, а да не ги објави сите фотографии ...