TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Exclusive.mk

Денес се празнува: Преподобен Герасим, во негова чест денес се дели храна на сиромасите!

Exclusive.mk - пред: 2 часа

Преподобен Герасим Овој познат светител најпрво се учеше на подвижнички живот во Тиваида Мисирска, а потоа премина на Јордан и таму основа обител во која имаше околу седумдесет монаси и која до ден денес постои.

Дневвен хороскоп за сабота (17.03.2018)

Exclusive.mk - пред: 5 часа

Овен Денес срцето ќе ви вели да излезете и да се забавувате како никогаш досега, но разумот ќе ви вели да останете дома. Ќе се чувствувате збунето и растргнато, но многу е важно да не го губите вашиот елан за живот.

Кејт не е најдобрата пријателка на Меган од кралското семејство. Тоа е...

Exclusive.mk - пред: 10 часа

Меган Маркл (36) за два месеци ќе стане член на британското кралско семејство, а во краток период морала да се откаже од својата досегашна кариера и начин на живот. Низ процесот на прифаќање на бројни строги правила на монархијата, неа ја води ...

28 поврзани вести »

Зајакнете го имунитетот со домашен лек

Exclusive.mk - пред: 11 часа

Состојки: – 700 мл. свеж јаболков оцет – ¼ чаша ситно сецкан лук – ¼ чаша ситно сецкан кромид – 2 свежи лути пиперки – ¼ чаша рендан ѓумбир – 2 лажици рендан рен – 2 лажици кукурума во прав (или корен) Подготовка: Измешајте ги сите состојки во сад, ...

Направи сам: Цветни апостолки за само 15-тина минути (Фото)

Exclusive.mk - пред: 11 часа

Потребен материјал: апостолки вештачко цвеќе супер лепак Постапка: Исечете ги стеблата на цвеќето така што ќе остане само цветот. Потоа со лепак почнете да ги лепите цветовите на ...

Со само три состојки: Направете лава колач

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Потребни состојки: – 3 јајца; – 50 гр брашно; – 250 гр млечна чоколада или онаа за готвење. Начин на подготовка: 1. Јајцата скршете ги во сад за матење и додадете го брашното. Со помош на миксер соединете ги состојките. 2.

Хајди Клум во врска со момче 16 години помладо од неа (Фото)

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Хајди Клум (44) е фотографирана со младиот музичар Том Каулиц, па започнаа и шпекулациите дека таа сепак ја пронашла својата среќа. Убавицата синоќа е фотографирана како ја напушта ноќната забава под рака со 28 годишниот член на бендот „Токио хотел“.

3 поврзани вести »

Моника Белучи ги покажа во јавност двете ќерки (Фото)

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Наследничките на Моника Белучи и Венсан Касел ретко се појавуваат во јавност. Дева и Леони имаат познати родители, па токму поради тој факт медиумите тешко ги заобиколуваат. Постарата ќерка Дева има 12 години, а младата Леони шест.

6 поврзани вести »

Се разведува Ким Кардашијан

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Познатата светска старлета Ким Кардашијан е пред развод, пишуваат светските медиуми. Како што пишуваат дел од светските медиуми, по четири години брак, таа повеќе не може да го трпи однесувањето на сопругот Канје Вест.

33 поврзани вести »

Запознајте го девојчето кое е алергично на вода (Видео)

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Повеќе од половина од нашето тело е составено од вода, а ние сепак не можеме да преживееме без неа. Но, ова слатко мало девојче, Ајви Лин, ја има една од најретките алергии предизвикани токму од конзумирањето на вода, бањањето, како и пливањето кое ...

Ножиците веќе не се повеќе ин, потстржување на коса со секира

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Бидејќи ножиците му се премногу мејнстрим, сибирски фризер ги потстрижува своите клиенти со секира. Би му ја препуштиле ли вашата коса во негови ...

Принципи по кои живеат хороскопските знаци: Вагите не сакаат да се сингл, Лавовите мотивацијата ја добиваат од ...

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Овен 1. Подобро е да не се расправаш со мене. 2. Прво реагирам, потоа размислувам. 3. Каде што другите стопираат, јас забрзувам. 4. Секогаш ќе бидам млад. 5. Прави ги работите како мене, затоа што тоа е најдобриот начин. 6.

Утрински секс за подобро расположение

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Ако незнаете како да го започнете денот во добро расположение, одговорот е мошне едноставен: препуштете им се на игрите во постелата. Според едно истражување лицата што водат љубов веднаш штом че се разбудат се поздрави и посреќни, а доброто ...

2 поврзани вести »

Книги кои можат да ги сфатат само паметните луѓе

Exclusive.mk - пред: 12 часа

Благодарејќи на книгите, мислите и гласовите, луѓето преживеале низ векови и поради тоа можеме денеска да си дозволиме да патуваме низ времето, да посетиме разни места и да читаме за најразлични искуства.

Шок: Уште една фудбалска трагедија, почина 20 годишен норвешки фудбалер

Exclusive.mk - пред: 13 часа

Дваесетгодишниот норвешки фудбалер Консвингер Адријан Лилебек Овлијен почина по тешка инфекција, соопштуваат од неговиот клуб. Овлијен е третиот фудбалер во последните 10 дена кој изненадно починува по капитенот на Фиорнетина, Давид Астори и младиот ...

15 поврзани вести »

Исповед: Го запознав на интернет, а потоа следуваше шок

Exclusive.mk - пред: 13 часа

Се започна со една испратена покана за пријател на Фејсбук. Бев самошто излезена од 7 годишна врска. Не знаев што со себе. Бев ранлива, не ми беше до живот. Се опседнав со социјални мрежи.

За кого - За Хелоу Кити!

Exclusive.mk - пред: 14 часа

На интернет се појави фотографија од омиленото маченце на малите девојчиња наречено „хелоу кити“. Овојпат не станува збор за мали девојчиња и ништо поврзано за нив, туку „хелоу кити“ доби и свој фудбалски клуб.

Оригинални трикови и идеи, како да носите марам во секоја пригода! (Видео)

Exclusive.mk - пред: 14 часа

Марамата е неверојатно елегантен додаток, но истата може да се носи и како спортски додаток, а да изгледа средено и скоцкано. Некогаш ги носиме и само марамите како акцесоари, а воедно и како додаток или замена за пролетна јанка или мантил за да не ...

Мода за жена со облини: Почитувајте ги овие 5 правила и ќе изгледате совршено (Фото)

Exclusive.mk - пред: 14 часа

Иако сеуште не можеме да потврдиме дека облините се во мода, но се почесто се ангажирани „плус сајз“ манекенки во кампањите на топ брендовите . Во секој случај, веќе некое време најубавите и напожелните дами се оние кои имаат облини.

ХОРОР МОСТОТ ВО МАЈАМИ ОДНЕСЕ голем број животи: При колапс на мост, еден преживеан раскажува што се случило! (Видео)

Exclusive.mk - пред: 15 часа

"Го викнав нејзиното име одново и одново": преживеаниото момче од колапсот на мостот во Мајами кажува како неговиот пријател молчел и тој се покривал во нејзината крв кога бетонот ја разбил нејзината страна од автомобилот“.