TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Exclusive.mk

Упатство за употреба на Балканец!

Exclusive.mk - пред: 15 часа

Тие се шармантни, секси и невозможно е нивното флертување да не ве заведе. Никој не е како балканците! Нашите момци секогаш се во право, нивниот збор е последен, сакаат да ве тестираат на секој чекор и нормално постојано се параноични.

Измамува длабокли воздишки: Престижната Еко Ложа изградена во пустинските карпи!

Exclusive.mk - пред: 15 часа

“The Wadi Rum Desert Lodge” е дизајниран за целосно да го искористи природниот пејзаж… Резиденциите и хотелските соби се вградени во карпите и пукнатините во земјата. Едноставноста на формата и архитектурата, се дизајнирани за подобрување на ...

Чај вреден милион долари

Exclusive.mk - пред: 16 часа

На голем број на луѓе чајот им е омилен топол напиток. Богата аром, позитивно влијание на намалување на стресот и опуштање го прават овој напиток популарен во сите земји на светот. Токму поради тоа разновидната понуда на чаеви, која може да се најде ...

5 поврзани вести »

Се е полесно кога Адидас ти е во крвта

Exclusive.mk - пред: 16 часа

Најчеста зезанција низ Скопје е дека Аеродромци без тренерки никаде не одат. Нив ги бие глас дека буквално и сопствената венчавка би се појавиле во тренерки. Но, сега има решение и за овој „проблем“, се надеваме дека ќе ви се ...

СЕВЕРИНА СЕ ОТВОРИ: „Не барам прошка ни поддршка, но пробајте...“ (Фото)

Exclusive.mk - пред: 16 часа

Северина се отвори за јавноста и во кратка порака им напиша на сите фанови дека: "Не барам отсуство или прошка за работите што ги правам, но, пред да дојдете до какви било заклучоци. ПРОБАЈТЕ ДА ЧЕКОРИТЕ ВО МОИТЕ ...

ПОДВЕЗИЦИ ЗА МАЖИ: Не се ни малку еротични, но се 100 посто ПРАКТИЧНИ! (Видео)

Exclusive.mk - пред: 17 часа

Жените често се повикуваат на подвезици поради еротски афинитети. Мажите секогаш се возбудени и секогаш се привлечени од изгледот на подвезиците кои ги носат жените. Дали знаете дека словенците измислија машки подвезици? Да, постојат и машки ...

Анастасија целосно искрена: Сите луѓе во шок, призна дека првпат направила и и се допаднало (Видео)

Exclusive.mk - пред: 17 часа

Анастасија Ражњатовиќ секогаш води сметка за својот изглед, често оди на козметичар, фризер, масажа, а посебна нега им посветува на ноктите. Таа на својот Инстаграм објави видео од „новите“ нокти, но пораката која ја оставила зачудила многу девојки.

18 поврзани вести »

Италијански ручек: Лазањи со шампињони и домати

Exclusive.mk - пред: 17 часа

Лазањи со шампињони и домати Состојки: Начин на подготовка: Доматите ги ги рендаме, ги посолуваме, наросуваме магдонос и го сецкаме лукот во нив. Кромидот сечкан го пржиме додека не порумени и во него ги ставаме сечканите свежи шампињони.

11 поврзани вести »

Куче со лик на човек: Погледнете со кого го споредуваат! (Галерија)

Exclusive.mk - пред: 18 часа

Кучето по име Јоги го презеде интернетот, откако слика на неговото морничко човечко лице се појави на "Реддит" и ги измами сите што направија сите да се вклучат воспоредбата. Сопственикот на кучето е Шантал Дежардинс, му рекол на Додо дека не ја ...

2 поврзани вести »

Само татковците можат да ги добијат овие идеи, ќе се насмеете до солзи! (Видео)

Exclusive.mk - пред: 18 часа

Тато е бој еден, тој е јунак на сите деца. Тато е херој, на секоја принцеза. Тато е идол на секој мал господин! Децата ги обожуваат своите родители, но највеќе татковчите, бидејќи тие се строги но често тие прво попуштаат од колку мама.

Исповед на студент: Ќе умрам од срам, имав секс со мајката на најдобриот другар!

Exclusive.mk - пред: 18 часа

Дојдов сам до станот на најдобриот другар да оставам ќеса со поклони за неговата мајка и сестра кои ги прати преку мене. Во Белград живееме и студираме последните три месеци и секој пат кога некој од нас двајца си оди во посета во родениот град носи ...

5 причини зошто мажите ИСЧЕЗНУВААТ, кога се е како што треба! (Видео)

Exclusive.mk - пред: 18 часа

Се среќавате со момче, имате одлична хемија и сè се одвива во вистинска насока. И тогаш, „POOF“, тој само исчезнува од вашиот живот, па сосема е како да е отфрлен во програмата за заштита на сведоци.

Луѓето забележаа нешто ЧУДНО на сликата од Прицот Хери и Меланија Трамп! (Фото)

Exclusive.mk - пред: 19 часа

Кога принцот Хари и Меланија Трамп се собраа за да ги отворат игрите „Invictus“, спортски настан кој им помага на ранети, повредени или болни војници. Неговото Кралско Височество принцот Хари од Велс изгледаше сосема непријатно што стоеше покрај ...

28 поврзани вести »

3 совети за експлозивен оргазам за време на поза 69 (18+)

Exclusive.mk - пред: 19 часа

Спектакуларниот секс е двонасочна улица. Понекогаш треба да дадете малку за да добиете малку. Или, зошто не да дадете и да добивате во исто време? Токму затоа поза 69 е омилена на многу парови.

5 поврзани вести »

Мудри мисли за поубав викенд

Exclusive.mk - пред: 19 часа

Мудрите изреки се оние кои остануваат и се споменуваат низ времињата. Вреди секогаш да имате барем дел од нив на ум, затоа што можат често пати да помогнат и да ве направат побогати и посреќни. 1.

5 НАЈСКАПИ места за НОЌЕВАЊЕ во светот!

Exclusive.mk - пред: 19 часа

Дури и кога би имале пари како што немаме, пак би имало место каде да ги потрошиме. Секако додека тоа не се оствари, фино е човек да има букмаркси за трошење многу пари. Вила Белисима VI, Тоскана 19.750 долари од вечер 300 години старата вила е ...

ТОП 12 трикови, за ОБНОВА на стариот мебел! (Видео)

Exclusive.mk - пред: 20 часа

Денес, сакаме да ја споделиме со вас убавината на стариот мебел, кој со неколку трикови ќе изгледа не препознатливо и тотално ново и променето. Тогаш одново ќе се заљубите во вашиот стар мебел, и ќе се потсетите зошто токму него сте го одбрале и ...

Дневен хороскоп: Петок (16.03.2018)

Exclusive.mk - пред: 20 часа

Овен (21.03 – 20.04) Околностите ќе ве наведат на некои несоодветни потези за кои нема да имате објаснување. Денес избегнете ги критиките, затоа што и вие ќе ги бирате полесните опции. Потребна ви е сериозна дискусија на љубовен план, толеранцијата ...

4 поврзани вести »

Денес се празнуваат: Светите маченици Евтропиј, Клеоник и Василиск, еве денес зошто треба да ги посетите пријателите!

Exclusive.mk - пред: 23 часа

Православен календар: 16.03.2018 Јулијански календар: 03.03.2018 Светите маченици Евтропиј, Клеоник и Василиск Му беа другари на Св. Теодор Тирон. Кога славниот Теодор славно и умре, тие останаа во затворот после него и уште долго не беа осудени, ...

Диета на данската кралицата Маргарет: За 9 дена намалете 5 килограми

Exclusive.mk - 15.03.2018

Неодамна кралицата Маргарет стана вистинска ѕведа бидејќи ја откри својата тајна во исхраната. Оваа неверојатна диета дава ефикасни резултати за кратко време. Забранети производи се: леб, шеќер, брашно, алкохол… Дозволените производи мораат да се ...

3 поврзани вести »