TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fashionel

Ноќната кралица на Алберта Ферети

Fashionel - пред: 2 часа

Кога ќе помислиме на Алберта Ферети, меѓу првите асоцијации се романтичните креации. Тантелата, етно мотивите и генерално принтовите се нешто што неретко го користи во своите креации. Овој пат, во рамки на модната недела во Милано, таа понуди нешто ...

За оваа пролет издвојуваме: фустани со точки

Fashionel - пред: 4 часа

Викендов одвојте време да направите еден темелен преглед на вашиот плакар и постепено да се подготвите за претстојната сезона. Доколку во сезонската облека за на пролет имате фустан со точки, тогаш без двоумење селектирајте го меѓу приоритните модни ...

10 поврзани вести »

Златна бубамара: Четири часа илузија за ПОДОБАР ЖИВОТ

Fashionel - пред: 13 часа

„21 издание во 21 век за ПОДОБАР ЖИВОТ“ гласи мотото на годинашната „Златна бубамара на популарноста“, кој се одржа вчеравечер во „ВИП Арен Борис Трајковски“. Ново место, нова власт, а со тоа ново сценарио и нови исчекувања за тоа како ќе изгледа ...

37 поврзани вести »

Златна Бубамара на популарноста: Тијана е најдобар мултимедијален уметник во регионот

Fashionel - пред: 14 часа

Ако постои дилема дали изостанува или не подобар живот во Македонија, она што е сигурно е дека не изостанува добра забава на „Златна бубамара на популарноста", популарното сатирично – музичко шоу што вечерва се одржа по 21-ви пат, овојпат под ...

37 поврзани вести »

Операција Гучи: Спој на различни светови и култури

Fashionel - 22.02.2018

Алесандро Микеле очигледно се чувствува сосема комфорно и инспирирано во кожата на Гучи. Тој не пропушта можност со секоја наредна колекција да експериментира и на својствен начин, да ја шокира публиката.

7 поврзани вести »

Следната недела „АРТ Симпозиум С’копје“ во центарот на градот

Fashionel - 22.02.2018

Од 26-ти февруари до 04-ти март, во центарот на Скопје ќе се одржува несекојдневен настан посветен на уметноста. Поточно, се работи за форум, насловен како „АРТ Симпозиум С’копје“, а во организација на уметниците Гордана Винчиќ и Игор Љубовчевски, ...

Вера Мештеровиќ препорачува: Со Clarissa до совршени усни

Fashionel - 22.02.2018

Убавите и негувани усни се нешто што секоја жена ја прави уште поубава и попривлечна. Честопати бираме препарати кои можат да предизвикаат и контра ефект, затоа јас одлучив за моите усни да се погрижи Clarissa.

Сите нови модели на плисирани здолништа...

Fashionel - 22.02.2018

Ако мислевте дека модната индустрија се презасити од плисе здолништата, кои како ретро тренд се вратија во актуелните тенденции уште пред неколку сезони, тогаш новите колекции на светските брендови убедуваат дека не сте во право.

10 поврзани вести »

Дуа Липа ги одбележа годинешните BRIT Awards

Fashionel - 22.02.2018

Младата и атрактивна пејачка, Дуа Липа ја освои наградата за Најдобар женски соло артист на вчера одржаните Британски музички награди (BRIT Awards), каде го освои вниманието и на црвениот килим и на сцената во познатата О2 арена.

18 поврзани вести »

TEXAS доаѓаат на SKOPJE CALLING 2018

Fashionel - 22.02.2018

Култната британска поп-рок група TEXAS за првпат доаѓа на Балканот и тоа на SKOPJE CALLING 2018. Како известуваат од „Авалон продукција“, после долги години убедување, конечно оваа група ќе се сретне со македонската публика.

22 поврзани вести »

Четврток во црно-бела комбинација

Fashionel - 22.02.2018

Нашиот денешен предлог е една дамска комбинација во црно-бели нијанси. Се одлучивме за црн фустан со бели точки. Фустанеот е со долги ракави, истакната половина и се закопчува во предниот дел.

Шармантна колекција за домот од H&M: точките во фокусот

Fashionel - 21.02.2018

Точкастиот принт не е актуелен само кога е во прашање облеката, туку е вистински сезонски тренд и во уредувањето на ентериерот. Токму во таа насока е и новата шармантна колекција за домот на шведскиот бренд H&M во која акцентот е ставен токму на ...