TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фемина

Денес е Светскиот ден на прегратката! Прекрасни цитати ќе ве поттикнат да ги гушнете саканите

Фемина - тукушто објавено

Искрената прегратка има инстантна моќ и позитивен ефект. Не постои личност која останува рамнодушна на тој топол физички допир со кој се изразува љубов, грижа, внимание и пријателство. Не штедете ги прегратките и гушнете ги најблиските, бидејќи ...

3 поврзани вести »

Неодоливи и раскошни венчаници: Светски докажаните брендови сега и во Македонија

Фемина - пред: 20 часа

Салонот за Венчаници Mimosa Bridal им ја претставува својата бајка на идните невести преку луксузни, екстравагантни и префинети венчаници на светските брендови Crystal Design и Nicole Spose.

2 поврзани вести »

Ед Ширан со фотографија објави дека ја побара за жена девојката со која е во врска 3 години

Фемина - пред: 23 часа

Ед Ширан сподели среќна вест. Популарниот пејач ја запроси својата девојка со која е во врска речиси три години и која е инспирација за неговите хитови. 26-годишниот музичар ѝ предложи брак на саканата Шери Сиборн на крајот од минатата година.

14 поврзани вести »

Адријана Лима со драматична шминка на моден настан во Берлин

Фемина - 19.01.2018

Адријана Лима е на турнеја низ Европа. Откако ја посети Женева во улогата на бренд амбасадор на IWC , замина во Берлин на моден настан организиран од Maybelline. За шоуто, Адријана носеше едноставен краток фустан и драматична шминка.