TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Friday.mk

Предлог бизнис стил – DRESS FOR SUCCESS

Friday.mk - 18.01.2018

Биди најсигурен себе. Присуството на важен деловен состанок или интервју за работа обично е доста стресна процедура. Тоа е прилично предизвик, како што треба да зрачи аура на уредност, професионалност, сериозност и моќ, почнувајќи од вашиот изглед.

4 утрински навики кои вреди да ги пробате

Friday.mk - 18.01.2018

Утрото можеби е најважниот дел од денот. Она што го правиме секое утро има огромно влијание за тоа каков ќе ни биде денот. Во оваа статија, ќе видите неколку навики кои вреди да ги примените во утрата.

10 мотори кои секој маж ги има на својата листа на желби

Friday.mk - 18.01.2018

Нема подобро нешто е кога наутро ја грабнувате кацигата, го палите моторот и заминувате на некоја авантура. Ваквите патувања се секогаш забавни, особено за љубителите на мотори и авантуристите.

12 лускузни дестинации за 12 месеци – каде да патувате оваа година?

Friday.mk - 18.01.2018

На светов може да се најдат голем број на убави места кои вреди да се видат. Без разлика дали имсте листа на дестинации кои сакате да ги посетите или не, секако дека постои начин да ги почуствувате дел од најубавите дестинации.

30 брендови на наочари во кои вреди да инвестирате во 2018

Friday.mk - 18.01.2018

Веќе напоменатвме дека наочари за сонце слободно може да се носат и во зима. За овој моден аксесоар нема време на пауза, иако пикот им е во лето. Аксесоар кој целосно дава нов изглед на вашиот стил.

Значењето на постсредното образование за графички и веб дизајнери

Friday.mk - 18.01.2018

Денес многу млади стекнуваат основни или дополнителни компјутерски вештини преку завршени обуки, тренинзи и курсеви. Ваквото неформално образование е од голема корист за сите оние кои поради одредена причина немаат запишано или завршено високо ...

5 поврзани вести »

Мудрости за успешниот бизнис

Friday.mk - 18.01.2018

1. Надминувањето на неуспехот Ви дава самодоверба. Пречките се големи алатки за учење, но тие мораат да бидат сведени на минимум. – Џефри Имелт Или како што вели старата мудрост: ,,Будалата се учи на сопствените грешки, а паметниот на туѓи”.

Целосен моден водич за комбинирање со бомбер јакната

Friday.mk - 18.01.2018

Знаеме дека веќе сите знаете, но ајде да се потсетиме што значи бомбер јакна? Бомбер јакната е војничка јакна која потекнува од првата светска војна, каде пилотите барале добри јакни кои ке ги греат но нема да им сметаат про својата работа.

Џорданки и за девојките – Air Jordan 4 Silhouette

Friday.mk - 18.01.2018

Часовниците и накитот од „Божиновски“ дел од костимографијата на серијата „Божиновски часовници ...

5 начини како да ја подобрите вашата флексибилност

Friday.mk - 18.01.2018

Ако сметате дека допирањето на вашите прсти на нозете од исправена положба е нешто недостижно кое никогаш нема да го постигнете, знајте го ова – вежбите кои ги практикувате во комбинација со храната која ја конзумирате, хидратацијата и животниот ...

4 поврзани вести »