TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Friday.mk

Уште една жешка недела на социјалните мрежи

Friday.mk - пред: 18 часа

Познати и помалку познати, едноставно убави жени кои и оваа недела ја направија жешка на социјалните мрежи. Секако, мислиме на Инстаграм. Ние ги издвоивме најпровокативните фотографии на убави девојки од светот.

4 помалку познати апликации кои ќе ве направат попродуктивен

Friday.mk - пред: 18 часа

Веројатно мислите дека има многу повеќе вашиот телефон што може да направи за вас. Седејќи тивко во вашиот џеб, вашиот мобилен телефон најверојатно е вашиот аларм, вашиот календар, вашиот фотоапарат, вашиот организатор на социјални медиуми, вашиот ...

Новата Mercedes Benz G класа Brabus е вистински ѕвер

Friday.mk - пред: 19 часа

Mercedes Benz G класата сама по себе е неверојатна машина, но произведувачот на Brabus моделот, сакале да го направат уште поневеројатен. Овој нов модел е лимитиран на само 5 изданија и тој поседува G550 4×4 погон.

Спремете уште сега за пролетниот период со ADIDAS Y-3 RUNNER 4D

Friday.mk - пред: 19 часа

Специјалните патики направени за трчање ќе ви овозможат најдобри перформанси и многу полесно трчање. Овој модел е направен со посебна 3Д технологија, но на себе ја носат ознаката 4Д. Тие се направени од издржливи и лесни материјали кои прават да не ...

2 поврзани вести »

Премиера на првиот BMW X2 во Македонија

Friday.mk - пред: 21 часа

Атрактивниот, возбудлив и екстровертен BMW X2 ја доживеа својата македонска премиера. Увозникот за BMW во Македонија и Косово, компанијата М Кар го претстави првиот BMW X2. Со дизајн кој зрачи со индивидуалност од секоја пора и спортски дух, BMW X2 ...

11 поврзани вести »

Најдобро облечените мажи на Brit Awards

Friday.mk - пред: 22 часа

“Biggest night in British pop” донесе неколку интересни стилови на пејачите, глумците, спортистите, и останатите селебрити фаци Месецот февруари, е месецот на нови нешта, бидејќи на Македонија за прв пат ќе и се случи “the...

Brazilian Duplex, како ремек дело на денот

Friday.mk - пред: 22 часа

Да, базенот е внатре во апартманот. Сакате нешто да смените во вашиот стан? Можеби сега е вистинско време за модерен дизајн и време за... Стопирајте се, и обрнете внимание на овој дом на виното во Healdsburg, California Дело на Feldman...

Vans со откачена SpongeBob Squarepants колекција

Friday.mk - 23.02.2018

Секоја година SkyPixel – најпопуларна светска аерофото заедница поврзана со беспилотни летала... Во оваа верзија која ви ја претставуваме денеска, станува збор за грамофон направен од парче дрво...

Филип Наков: “Едноставно не би можел да живеам без облеката и стилот”

Friday.mk - 23.02.2018

Младото и амбициозно момче кое е е доста атрактивно на социјалните медиуми. Полека но сигурно се изградува како успешен модел, пораснал со фудбалот и убеден е дека спортот ќе биде секогаш присутен во неговиот живот.

Зошто е важен личниот брендинг?

Friday.mk - 23.02.2018

Денес кога барате работа работодавците пред се гледаат каква личност имате, дали поседувате некоја црта која ве издвојува од другите, дали сте харизматични и слично. Супер се сите тие дипломи и признанија кои ги имате, работно искуство, познавањето ...

Колку се важни растителните влакна во исхраната?

Friday.mk - 23.02.2018

Ако до сега не сте ги сметале растителните влакна за важен дел од исхраната, сте се лишиле од многу позитивни својства што можат да ви помогнат во остварувањето на фитнес целите и во подобрување на општото здравје.

Инстаграм предлог кој ве носи директно во луксузот и летото

Friday.mk - 23.02.2018

Да ве предупредиме дека Инстаграм предлогов не е за оние со меко срце. Сонце, луксуз, поглед за милион долари, девојки, море…. Станува збор за профилот на апартманите Cavo Tagoo Mykonos , кои имаат Инстаграм профил за пример.

Најдобрите 13 британски брендови кои ве прават модерен господин

Friday.mk - 22.02.2018

Велика Британија е дом на некои од највлијателните господари во светот, а воедно и тоа ја прави земја која ги произведува некои од најголемите и најпознатите брендови во светот. Од мотори и машка облека до одлични вина и парфеми, тука се и 13 ...

Часовник на неделата – IWC Jubilee колекцијата

Friday.mk - 22.02.2018

Швајцарскиот гигант IWC Schaffhausen ја откри својата најнова колекција Jubilee на саемот за часовници на SIHH во Женева. Одликувајќи се со вкупно 27 часовници со ограничено издание – вклучувајќи ги и дополнувањата на Portofino и Da Vinci линиите.

5 задолжителни парчиња за во теретана

Friday.mk - 22.02.2018

Одењето во теретана бара голема посветеност. За тренингот да биде ефикасен и пријатен, без разлика на напорот кој го вложувате, многу е важно да имате соодветна опрема. Од Panerai до Parmigiani, часовниците беа во најголем фокус на овогодинешниот ...

Кој пасош е најмоќен во 2018 година…

Friday.mk - 22.02.2018

Германија за задржи првата позиција на најмоќен пасош во светот за 2018 година, а Австралија е земја која што има пасош кој најмногу вреди. Рангирањето се прави врз основа на тоа колку држави може да посети сопственикот на пасошот, без потреба од ...

4 поврзани вести »

Нова колекција за пролет/лето 2018 од брендот H&M

Friday.mk - 22.02.2018

Еден од најпознатите модни брендови ја спрема својата нова колекција за пролет/лето 2018 година, а ние денеска ќе ви прикажеме неколку делчиња од неа. Ако ги погледнете сликите, тогаш ќе видите дека не чекаат два типа на колекции, кежуал и елегантна.

5 поврзани вести »

Топ 10 најстрашни нокаути на сите времиња

Friday.mk - 22.02.2018

Бокс е вистински машки спорт, и тука силата, физичката спремност, брзината и техниката победуваат. Тие се модерни гладијатори бидејќи влегуваат во ринг и се борат со цела снага. Многу ретко во борбите се случува нечиј живот да биде загрозен зошто ...

Уште еден чудо од хотел кој ни доаѓа од Кина

Friday.mk - 22.02.2018

Дизајн архитектите anySCALE го трансформираа овој антички објект лоциран во Jiangxi Кина, во преубав модерен хотел наречен Wuyuan Skywells Локација – Zhejiang, China. Локација – Rio de Janeiro Дело на – Wladimir Alves de Souz.

Три откачени кошули со кои може да се спремате за новата пролет лето сезона

Friday.mk - 22.02.2018

Вака така зимава е скоро зад нас, и полека треба да се спремаме за сончевите денови од 2018. Ајде летото сеуште е далеку, па еве ќе зборуваме само за пролетта, и за дизајните на принт кошули кои се очекува да ја одбележат оваа 2018.