TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Friday.mk

Најдобрите 13 британски брендови кои ве прават модерен господин

Friday.mk - пред: 6 часа

Велика Британија е дом на некои од највлијателните господари во светот, а воедно и тоа ја прави земја која ги произведува некои од најголемите и најпознатите брендови во светот. Од мотори и машка облека до одлични вина и парфеми, тука се и 13 ...

Часовник на неделата – IWC Jubilee колекцијата

Friday.mk - пред: 7 часа

Швајцарскиот гигант IWC Schaffhausen ја откри својата најнова колекција Jubilee на саемот за часовници на SIHH во Женева. Одликувајќи се со вкупно 27 часовници со ограничено издание – вклучувајќи ги и дополнувањата на Portofino и Da Vinci линиите.

5 задолжителни парчиња за во теретана

Friday.mk - пред: 7 часа

Одењето во теретана бара голема посветеност. За тренингот да биде ефикасен и пријатен, без разлика на напорот кој го вложувате, многу е важно да имате соодветна опрема. Од Panerai до Parmigiani, часовниците беа во најголем фокус на овогодинешниот ...

Кој пасош е најмоќен во 2018 година…

Friday.mk - пред: 7 часа

Германија за задржи првата позиција на најмоќен пасош во светот за 2018 година, а Австралија е земја која што има пасош кој најмногу вреди. Рангирањето се прави врз основа на тоа колку држави може да посети сопственикот на пасошот, без потреба од ...

Нова колекција за пролет/лето 2018 од брендот H&M

Friday.mk - пред: 8 часа

Еден од најпознатите модни брендови ја спрема својата нова колекција за пролет/лето 2018 година, а ние денеска ќе ви прикажеме неколку делчиња од неа. Ако ги погледнете сликите, тогаш ќе видите дека не чекаат два типа на колекции, кежуал и елегантна.

5 поврзани вести »

Топ 10 најстрашни нокаути на сите времиња

Friday.mk - пред: 8 часа

Бокс е вистински машки спорт, и тука силата, физичката спремност, брзината и техниката победуваат. Тие се модерни гладијатори бидејќи влегуваат во ринг и се борат со цела снага. Многу ретко во борбите се случува нечиј живот да биде загрозен зошто ...

Уште еден чудо од хотел кој ни доаѓа од Кина

Friday.mk - пред: 11 часа

Дизајн архитектите anySCALE го трансформираа овој антички објект лоциран во Jiangxi Кина, во преубав модерен хотел наречен Wuyuan Skywells Локација – Zhejiang, China. Локација – Rio de Janeiro Дело на – Wladimir Alves de Souz.

Три откачени кошули со кои може да се спремате за новата пролет лето сезона

Friday.mk - пред: 11 часа

Вака така зимава е скоро зад нас, и полека треба да се спремаме за сончевите денови од 2018. Ајде летото сеуште е далеку, па еве ќе зборуваме само за пролетта, и за дизајните на принт кошули кои се очекува да ја одбележат оваа 2018.

Интервју со главните виновници за одржување на „the Gentlemen’s Expo“

Friday.mk - пред: 13 часа

Денеска нашиот тим имаше ексклузивна можност да разговара со главните виновници што и на Скопје ќе му се случи „the Gentlemen’s Expo“, Ивана и Марија, сопственички на Боттега Евенти, агенција за организирање на настани.

7 поврзани вести »

Најмодерните 10 CO-WORKING OFFICE канцелари во светот

Friday.mk - пред: 14 часа

CO-WORKING канцелариите се нешто ново, и нешто фантастично. Со растот на глобализацијата, и со фактот што не ви е потребно фиксно работно место за вашите работни обврски, овој вид на канцеларии го најде своето место на земјината топка.

Пет причини поради кои не треба да бидете вегетаријанец

Friday.mk - пред: 14 часа

Експертите наведуваат пет причини поради кои вегетаријанската исхрана му штети на здравјето. Првата причина е наглото губење на тежината. Со откажувањето од месото личноста може да загуби до пет килограми за само еден месец, што не е добро за ...

Бесплатно тестирање и сертификација Certified Secure Computer User за компании

Friday.mk - пред: 15 часа

Дали Вашата компанија е доволно безбедна? Со новите компјутерски технологии, дигитални информации и зголемена интеракција на електронските медиуми, се зголемува и ризикот на загрозување на безбедноста на корисниците и електронските податоци во ...

6 поврзани вести »

Најдобрите кошаркарски патики од NBA All-Star Weekend 2018

Friday.mk - пред: 17 часа

Team LeBron го победи Team Curry во викенд All Star натпреварот во NBA лигата. Но, што е многу побитно од наша гледна точка, јаки кошаркарски модели на патики имаше за извоз. Во продолжение најфраерските – Anthony Davis: Nike Air Max Dominate PE ...

10 правила за успех – Howard Schultz Starbucks CEO

Friday.mk - 21.02.2018

Погледнете го ова интересно и корисно видео за основачот на Starbucks и неговите 10 правила за успех. Ако сте некој кој постојано работи прва смена, тогаш сте приморани да станувате рано, но постојат...

Неколку идеи за уредување на машки стан

Friday.mk - 21.02.2018

Сакате нешто да смените во вашиот стан? Можеби сега е вистинско време за модерен дизајн и време за вистинска промена. Но прво, мора да пгледнете неколку идеи кои нашиот тим ги спреми за вас.

SEXTON IRISH WHISKEY – виски кое ќе ве освои со неговиот изглед

Friday.mk - 21.02.2018

Sexton Irish Whiskey е прилично со богата историја кое е препознатливо по својот снажен вкус. Иако овој single malt можеби не е баш за сечиј вкус, но секој би го посакал во својот дом пред се поради неговиот одличен дизајн.

5 половни автомобили кои може да ги купите до 3000 евра

Friday.mk - 21.02.2018

Ако сакате да купите автомобил, а имате буџет од 3000 евра, не се откажувајте биедјќи може да најдете, па речиси и по помала цена. Денеска се решивме да се фокусираме на ефтините половни автомобили кои може да ги купите со буџет од 3000 евра.

2 поврзани вести »

10 правила за перфектно организиран машки гардеробер

Friday.mk - 21.02.2018

Кој сака максимално скоцкан гардеробер? Нормално дека сите. Но реалноста во овој инстаграм минималистички турбулентен свет, во кој времето е се пократко, е дека гардероберите ни се хаос и ретко кога се посветуваме да ги средиме.

Converse со феноменална линија, дел од соработката со ROKIT, Babylon L.A. & RSVP

Friday.mk - 21.02.2018

Често знаеме да напишеме нешто за машката нега и одржување, па денеска повторно се решиме да ви... Сите љубители на спортскиот стил, многу добро веројатно се запознаени со Air Force моделите на...

Вежба за оние кои што на работното место постојано седат

Friday.mk - 21.02.2018

Дури и по убаво преспиената ноќ се будите уморни и вкочанети? Обидете се со оваа вежба за истегнување по работниот ден, особено ако поголем дел од работното време го поминувате седејќи… Дури и еден ден поминат седејќи може да не доведе до тоа целото ...

3 поврзани вести »