TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

Миркуловски: Зад нас се големи репрезентации, со малку среќа полуфинале не ни бега!

Gol.mk - тукушто објавено

Големиот борец во дресот на Македонија, Филип Миркуловски, по ремито со Германија во рамки на третото коло од Европското првенство (ЕП) истакна дека е задоволен од првата фаза и соопшти дека со малку среќа и поддршка од навиваачите, полуфиналето ...

144 поврзани вести »

ВИДЕО: Борко го „стресе“ Рајхман во чист зицер!

Gol.mk - тукушто објавено

Борко е „пеницилин“ за германските клубови и ракометари. Голманот на Барселона и кога се чинеше дека е совладан, знаеше да најде начин како да ги „маѓепса“ противниците. Едно од најдобрите европски крила, Тобијас Рајхман, кој е соиграч на Алекс ...

4 поврзани вести »

ВИДЕО: Бод голем како планина! Погледнете како Македонија се надигруваше со европскиот првак

Gol.mk - тукушто објавено

Третиот натпревар за Македонија на Европското првенство (ЕП) донесе реми, што значи исторско прво место по првите три меча. Сега следува Вараждин и дуелите со најдобрите репрезентации од групата Д, а сонот е пласман во полуфиналето.

10 поврзани вести »

ВИДЕО: Генијалецот Стоилов постигна СУПЕР-ГОЛ без гледање против големиот Волф!

Gol.mk - пред: 17 мин

Стојанче Стоилов го постигна најубавиот од 50-те гола во емиционалното соочување на Германија и Македонија. Капитенот на Вардар при 16-16 без гледање со голема мајсторија го совлада Волф и го најави нашиот успех.

144 поврзани вести »

Генсхајмер: Македонија нѐ изненади, одигра мудар и тактички перфектен меч!

Gol.mk - пред: 22 мин

Уве Генсхајмер, најголемата ѕвзеда на Германија имаше шутерски ден во својот тим, но сепак, ја напушта загрепска „Арена“ со реми против Македонија. Крилото истакна дека е разочаран од резултатот и потенцира дека Македонија ги изненадила „панцерите“ ...

2 поврзани вести »

Лазаров: Сите стоиме зад Столе, ремито со Германија е голем резултат!

Gol.mk - пред: 30 мин

Капитенот Кирил Лазаров по ремито против Германија истакна дека нерешениот исход е голем за нашиот национален тим и потенцира дека сите соиграчи стојат зад Столе Стоилов и му ја даваат комплетната поддршка за промашувањето во последниот напад на ...

90 поврзани вести »

Стоилов: Ремито не е слатко кога ќе промашиш шут за победа!

Gol.mk - пред: 36 мин

Стојанче Стоилов, пивотот на македонската ракометна репрезентација, по натпреварот против Германија истакна дека жали што не успеал да погоди за победа на „црвено-жолтите“ против Германија, но потенцира дека таков е ракометот и дека во иднина може ...

20 поврзани вести »

„Претходно имавме селектор-шарлатан, сега имаме човек кој ги намести коцките!“

Gol.mk - пред: 41 мин

„Министерот за одбрана“, Борко Ристовски, по натпреварот и откри што е успехот на Македонија на Европското првенство (ЕП) и како „црвено-жолтите“ успеваат да играат толку моќно во вторите полувремиња, на трите средби.

37 поврзани вести »

Прокоп: Честитки до Македонија, ние сме задоволни од денешната игра и освоениот бод

Gol.mk - пред: 41 мин

По денешното реми, Македонија ја доби битката за првото место во групата Ц со европскиот првак Германија. Избраниците на Раул Гонзалез одиграа херојски кога најмногу требаше и на крај заслужено се израдува на ремито, големо како победа.

75 поврзани вести »

Ристовски: Го намачивме европскиот првак - кој друг од Македонија го може тоа!?

Gol.mk - пред: 43 мин

Борко Ристовски беше МВП на натпреварот против Германија, а по натпреварот не ги криеше емоциите и беше горд што нашата земја успеала да дојде до реми со европскиот првак. Истакна дека успехот е голем и дека не треба да се бара кој игра добро, а кој ...

37 поврзани вести »

Ако Данска ја победи Шпанија, Македонија е лидер во главната групна фаза!

Gol.mk - пред: 46 мин

Шпанија, Данска и Чешка се нашите противници во втората фаза, неизвесно е само против кои селекции кога ќе играме и колку бода ќе пренесат Данците и Шпанците, кои меѓусебно играат од 20.30 часот во Вараждин.

90 поврзани вести »

Талески: Одигравме меч за душа и заслуживме победа!

Gol.mk - пред: 57 мин

Петтото соочување меѓу Македонија и Германија на големите приредби донесе голем меч, по кој на крајот се радуваа нашите ракометари на реми, еднакво на победа. Во микс зоната младиот своите емоции од надигрувањето не ги криеше младиот Талески: „Тежок ...

31 поврзани вести »

Раул: Сè е супер, сега да се спуштиме на земја и да мислиме на Вараждин!

Gol.mk - пред: 59 мин

По емоционалните 60 минути против Германија, не беше лесно ни да се коментираат случувањата на теренот. По дуелот селекторот Раул изјави: „Јас сум задоволен од играчите кои дадоа се од себе:.

90 поврзани вести »

„Министерот“ Борко е играч на натреварот во ремито со Германија

Gol.mk - пред: 1 час

„Министерот за одбрана“ Борко Ристовси е посебно мотивиран кога брани против германски екипи и против нивната репрезентација. Човекот кој стана шампион на Бундеслигата со Рајн Некар Левен беше прогласен за играч на натпреварот во ремито со ...

144 поврзани вести »

Македонија ќе добие ТРИ слободни дена и ќе дебитира во Вараждин в недела!

Gol.mk - пред: 1 час

По завршувањето на натпреварот со Германија извесно е дека нашата селекција без разлика на исходот на дуелот меѓу Црна Гора и Словенија, ќе заврши на првото место. Иако уште не се знаат нашите ривали за следната фаза, познати се термините на ...

90 поврзани вести »

Македонија ремизираше со големата Германија и како ПРВА патува за Вараждин!

Gol.mk - пред: 1 час

Во третиот меч на Европското првенство (ЕП) во Хрватска, Македонија ремизираше против Германија (25-25) и како прва ќе патува во главната фаза во Вараждин. Првиот гол го пост--игна нашиот противник, кој ја искористи играта без голман на Раул, кој ...

7 поврзани вести »

Чешка ја испрати Унгарија дома и доаѓа во Вараждин на мегдан на Македонија

Gol.mk - пред: 1 час

Репрезентацијата на Чешка е вториот сигурен патник во групната фаза во Вараждин, откако по победата над Данска во неделата, денес славеше и против Унгарија со 33-27 (15-11). Со овој пораз Унгарците заедно со Исланд и Австрија се враќаат дома по ...

90 поврзани вести »

Ништо ново за АВ Охрид во АБА-2

Gol.mk - пред: 1 час

Екипата на АВ Охрид продолжи да реди порази во регионалната АБА-2 лига и на гостувањето кај Вршац доживеа неуспех од 32 поени (111-79). Разликата на паркетот беше евидентна, а во првиот дел домаќините дадоа „гас“ и го решија македонскиот претставник.

3 поврзани вести »

Доминација на Маслинко, МЗТ ги совлада „соколите“ од Карпош

Gol.mk - пред: 2 часа

Актуелниот кошаркарски шампион на Македонија, МЗТ Скопје, забележа очекувана победа над Карпош Соколи во заостанатиот меч од претходното коло од Првата македонска кошаркарска лига (101-60).

4 поврзани вести »

Санчез се договори со Јунајтед, ќе ја добие и легендарната „седумка“

Gol.mk - пред: 2 часа

Првата ѕвезда на Арсенал, Алексис Санчез, дефинитивно ги напушта редовите на тимот „Емирати“, откако вечерва британските медиуми обелоденија дека Чилеанецот ги договорил личните услуги со екипата на Манчестер Јунајтед.

60 поврзани вести »