TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

ОФИЦИЈАЛНО: Олимпијакос потпиша со Боби Браун од Хјустон

Gol.mk - пред: 7 часа

Американецот Боби Браун од денес е нов член на Олимпијакос, објави грчкиот клуб на својата официјална веб страница. Браун го раскина договорот со Хјустон, бидејќи тренерот Мајк Д’Антони нема доверба во неговите квалитети.

Египет му врачи отказ на селекторот Марван Рагаб

Gol.mk - пред: 14 часа

Египет го освои разочарувачкото второ место на африканскиот шампионат кој се одигра во Бахраин пред неколку месеци, што е голем чекор назад за разлика од титулата пред две години на домашен терен во Каиро.

Атлетико потврди: Фереира Караско заминува во Кина за 30 милиони!

Gol.mk - пред: 15 часа

Првиот човек на Атлетико Мадрид, Енрике Серезо, потврди дека белгискиот репрезенттаивец Јаник Фереира Караско ќе си замине од Шпанија за да потпише за кинескиот клуб Далиан Ифан. Договорот вреден 30 милиони евра, се очекува наскоро да биде потврден ...

13 поврзани вести »

Обрван налето заминува од Шамбери, веќе официјализиран и неговиот наследник

Gol.mk - пред: 15 часа

Поранешниот македонки селектор, хрватскиот стручњак, Ивица Обрван на крајот на сезоната ќе го напушти Шамбери , на истек на договорот, а веќе е познат и неговиот наследник. Ерик Мате, кој работи како помошник тренер во Монпелје, ќе го добие првиот ...

4 поврзани вести »

Премиер лигата го презема приматот - Англичаните непоразени сезонава од Шпанците!

Gol.mk - пред: 16 часа

Четири години по ред екипи од Примера ја освојуваат Лигата на шампионите, а во два наврати се играше и шпанско финале меѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. Во меѓувреме Севиља ја освои Лига Европа двапати во последните четири години.

4 поврзани вести »

ВИДЕО: Полицаец загина во хулиганските пресметки во Билбао!

Gol.mk - пред: 16 часа

Еден полицаец загина во хулиганската пресметка која се случи во Билбао пред натпреварот меѓу Атлетик и Спартак Москва , а уште многу други службени лица се повредени и се наоѓаат во болница.

34 поврзани вести »

Познати осминафиналистите на ЛЕ - три руски екипи и три поранешни европски прваци

Gol.mk - пред: 17 часа

Познати се осумте екипи кои утре од 13.00 часот ќе ја чекаат ждрепката за осминафиналето на Лигат Европа. Русија е единствена земја која има три претставници, следуваат Италија, Германија, Шпанија, Франција со по два.

45 поврзани вести »

ВИДЕО: Арсенал со шокантен пораз продолжува во ЛЕ, Салцбург кобен за Сосиедад

Gol.mk - пред: 17 часа

Екипата на Арсенал доживеа шокантен пораз пред својата публика на „Емирати“ од Ештерсунд (1-2), но и покрај тоа оди во наредната фаза во Лигата на Европа. „Топчиите“ важеа за апсолутни фаворити, но ѝ приредија уште еден шок на својата публика и тоа ...

ВИДЕО: „Златен“ гол на Шмелцер, Борусија во финишот jа елиминира Аталанта

Gol.mk - пред: 17 часа

Борусија Дортмунд , иако беше целосно надиграна и во голем дел од дуелот инфериорна, извлече реми во Италија , 1-1 (1-0) против Аталанта и остана во нокаут-фазата на Лига Европа, откако на првиот натпревар славеше со 3-2 на „Сигнал Идуна парк“.

ВИДЕО: Спанулис го израдува Олимпијакос, Макаби загуби кај Уникаха

Gol.mk - пред: 17 часа

Екипите на Уникаха и Олимпијакос ги продолжија доминациите на домашните екипи во денешните натпревари во Евролигата и пред својата публика дојдоа до сигурни победи. Олимпијакос во Пиреа со 80-70 (40-39) славеше над Валенсија и продолжи да го гони ...

4 поврзани вести »

Продолжија повредите и проблемите во Јувентус, Алегри остана и без еден дефанзивец

Gol.mk - пред: 18 часа

По дербито со Торино, екипата на Јувентус остана без Гонзало Игуаин и Федерико Бернадески, кои ќе мора да направат подолга пауза поради повреди. Италијанските медиуми пишуваат дека проблемите за Масимилиано Алегри се продлабочија со новата повреда, ...

ВИДЕО: Шок во Лондон, Арсенал прими два гола за две минути од Остершундс!

Gol.mk - пред: 18 часа

Екипата на Арсенал важеше за голем фаворит во дуелот против Оштерсундс во Лондон, но сепак, стартот не е во полза на „топчиите“, кои примија два гола за две минути. Швеѓаните направија шоу во Лондон и ја замолкнаа домашната публика. Во 22.

ВИДЕО: ЦСКА го доби дербито со Басконија, Фенер му се „истури“ на Милано

Gol.mk - пред: 18 часа

ЦСКА Москва , фаворитот за круната во кошаркарската Евролига , забележа нова победа во најквалитетното европско кошаркарско натпреварување и како домаќин со 93-86 славеше над шпанска Басконија .

4 поврзани вести »

ВИДЕО: Партизан падна во Плзен, Лион, Зенит и Спортинг чекираа осминафинале

Gol.mk - пред: 19 часа

Екипата на Партизан не успеа да направи подвиг и да се пласира во наредната фаза од Лигата на Европа. Белграѓани по ремито на својот „ЈНА“ против Плзен (1-1), загубија на гостински терен со 0-2 и доживеаја елиминација уште во 1/16-финалето од ...

ВИДЕО: Лацио моќен како во најдобрите денови, залудна победа на Наполи во Лајпциг

Gol.mk - пред: 19 часа

Кризата е минато за римски Лацио и по три порази по ред во Серија и поразот од 1-0 во Букурешт од ФЦСВ (поранешна Стеауа), избраниците на Симоне Инзаги го декласираа најславниот романски тим на сите времиња со 5-1 (3-0) на „Олимпико“ во Рим.

16 поврзани вести »

Локомотива наместо со Борец, на „генералка“ со Велазерими

Gol.mk - пред: 19 часа

Македонскиот второлигаш Локомотива во последен момент мораше да менува и наместо со велешки Борец ќе тестира за стартот на пролетниот дел од Втората лига - Запад со друг тим. Тимот од Карпош ќе игра пријателски меч со екипата на Велазерими и истиот ...

Ферари го претстави новиот „SF-71H“ со кој ќе ја прекинува паузата од 11 години без титула

Gol.mk - пред: 20 часа

Новиот болид на Ферари, познат како „SF-71H“, денес беше претставен од страна на двата пилоти на италијанската екипа, Себастијан Фетел и Кими Раиконен. #SF71H - Discover it now! https://t.co/9poR1oYkLE pic.twitter.com/LHMpKZx0be — Scuderia Ferrari ...

42 поврзани вести »

Кондогбија: Ќе дадам пари од свој џеб, само да не се вратам во борделот Интер

Gol.mk - пред: 20 часа

Џефри Кондогбија игра во Валенсија како позајмен играч од редовите на Интер, а по крајот на сезоната не размислува да се врати меѓу „нераѕурите“ и очајно посакува трансфер надвор од Милано.

6 поврзани вести »

Вангеловска ќе ги води младите девојки, Дервишевиќ селектор на М15

Gol.mk - пред: 20 часа

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) на седницата на Управниот одбор разговараше за пет точки, меѓу кои беше и избор на селектори за младинските кошаркраски селекции. На состанокот на челните луѓе на мак-баскетот, за селектори назначени се ...

5 поврзани вести »

ВИДЕО: Балотели двапати погоди пречка, Локомотив Москва осминафиналист во ЛЕ

Gol.mk - пред: 21 часа

Екипата на Локомотив Москва е вториот осминафиналист во фудбалската Лига на Европа откако на домашен терен со минимални 1-0 (1-0) ја совлада француска Ница и со вкупен резултат од 4-2, поради победата и во Франција , патува во наредната фаза во ...

6 поврзани вести »