TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

ФОТО: Работнички во ново руво ќе ја започне пролетта во ПМФЛ

Gol.mk - 18.01.2018

Екипата на Работнички донесе четири нови засилувања непосредно пред стартот на подготовките за пролетниот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), но и ги промовира новите дресови.

6 поврзани вести »

ВИДЕО: „Шраубата“ на Стоилов нај-гол во прва фаза, меѓу најдобрите има место и за Талески

Gol.mk - 18.01.2018

Европската куќа на ракометот (ЕХФ) го прогласи погодокот на Стојанче Стоилов против Германија за најдобар во првата фаза од групите „Ц“ и „Д“ од Европското првенство (ЕП) кое се игра во Хрватска.

78 поврзани вести »

Вујо: Македонската јавност не го сакаше Червар, а сега верува во Раул

Gol.mk - 18.01.2018

Селекцијата на Словенија со вчерашната победа над Црна Гора го фати последниот воз за втората групна фаза на Европското првенство во Хрватска. Словенците предводени од Веселин Вујовиќ ќе бидат дел од втората група, а пред заминувањето за Вараждин, ...

43 поврзани вести »

Манасков: Ако дојдеме до полуфинале, ќе ги потстрижиме Лазаров и Јоновски!

Gol.mk - 18.01.2018

Дејан Манасков од денес има нова фризура. Причина е загубениот облог и првото место во групата, пред Германија, Словенија и Црна Гора. Крилото заедно со Кузмановски ставиле облог дека ако завршат први, ќе се потстрижат на „кец“, што синоќа го ...

45 поврзани вести »

Симоновски по одличната сезона во Лахти направи трансфер во Романија

Gol.mk - 18.01.2018

Македонскиот интернационалец, Марко Симоновски, својата кариера ќе ја продолжи во Романија, откако вчера постигна договор со тимот на Сепси. Голгетерот во редовите на романскиот прволигаш премина од фински Лахти, каде во ланската сезона беше еден од ...

2 поврзани вести »

Анализа на Ѓоргоноски: Освоивме или загубивме бод, но добивме тим за највисоки дострели!

Gol.mk - 18.01.2018

Дефинитивно оваа генерација македонски ракометари на чело со селекторот Гонзалез има тим за највисоки дострели. Тоа го покажаа на синоќешниот трилер натпревар, во кој Македонија против европскиот првак Германија одигра нерешено и освои голем бод за ...

2 поврзани вести »

Фудбалот и во 2018 оди во нагорна линија: Македонија со скок од три места на ФИФА листата

Gol.mk - 18.01.2018

Во моментите кога цела Македонија се радува на успесите на нашите ракометари на Европското првенство во Хрватска, пристигнува и охрабрувачка вест од светот на фудбалот. Имено, македонската фудбалска репрезентација 2018 година ја започна со позитивна ...

15 поврзани вести »

ФОТО: Вардарци со полна пареа ги започнаа подготовките во Анталија

Gol.mk - 18.01.2018

Македонскиот фудбалски шампион Вардар вчера го комплетираше првиот ден од подготовките во Анталија со два тренинга. Момците на Чедомир Јаневски работеа и на подобрување на физичката подготвеност на утринскиот тренинг, како и на воигрување на ...

6 поврзани вести »

Одредени термините за мечевите во Вараждин: Со Шпанија ќе се судриме од 20.30 часот!

Gol.mk - 18.01.2018

Македонската ракометна репрезентација за првпат во својата историја со три бода ќе отпатува во втората групна фаза на едно Европско првенство. Нашите момци настапите во Загреб ги завршија со две победи и едно реми, па во Вараждин патуваме како ...

130 поврзани вести »

ВИДЕО: Блескав настап на Теодосиќ, Клиперси по пресврт го добија Денвер

Gol.mk - 18.01.2018

Екипата на Лос Анџелес Клиперс продолжува да реди победи оваа година, откако ноќва го запиша својот шести триумф во низа. Во „Стејпс Центарот“ падна жилавиот Денвер Нагетс, кој на крај преку пресврт беше совладан со минимални 109-104.

Ѓоковиќ ја мина првата сериозна пречка на АО, рутински совладан Монфилс

Gol.mk - 18.01.2018

Некогашниот најдобар тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, продолжува со одличните настапи на првиот овосезонски Грен слем, Австралија Опен. Србинот во второто коло успеа да ја мина првата посериозна пречка, откако во четири сета славеше победа над ...

54 поврзани вести »

Фил Невил ќе биде новиот англиски селектор, но на женската репрезентација

Gol.mk - 18.01.2018

Фил Невил деновиве ќе биде назначен за нов англиски селектор, но на женската репрезентација. Поранешниот репрезентативец ќе го наследи Марк Семпсон, кој доби отказ во септември минатата година.