TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gostivarpress.mk

Светиот крст во Гостивар во рацете на Душко Милошевски

Gostivarpress.mk - пред: 16 часа

Светиот крст на прославата на големиот христијански празник Водици во Гостивар заврши во рацете на Душко Милошевски. Тој годинава имаше најмногу среќа меѓу пријавените момчиња кои скокаа по крстот во водите на Вардар.

93 поврзани вести »

Несреќа на патот Гостивар-Кичево, сообраќајот по една лента

Gostivarpress.mk - 18.01.2018

Автомото Сојузот на Македонија соопшти дека поради случена сообраќајка во близина на селото Трапчин Дол, на патот Гостивар- Кичево, вечерва сообраќајот се одвива наизменично, односно се вози по една коловозна лента.

7 поврзани вести »

Трет прес од кампањата на Таравари „Вистината за ДУИ“ : Злоупотреби во ЈП „Паркинг и зеленило“

Gostivarpress.mk - 18.01.2018

Гостиварската локална власт и овој четврток продолжи со кампањата „Вистината за ДУИ“ чија цел е, како што велат, да ги изнесат во јавност злоупотребите од претходното општинско раководство.

7 поврзани вести »

Свикана седница на Совет – Гостивар ќе оди на времено финансирање

Gostivarpress.mk - 18.01.2018

Планирањето и трошењето на општинските пари во Гостивар ќе се одвива со времено финансирање до донесувањето на буџетот за 2018-та година. Претседателот на Советот, Насир Муслиу за Gostivarpress.mk потврди дека свикал седница за 24-ти јануари на која ...

14 поврзани вести »

Во сабота на гостиварскиот плоштад акција за помош на семејството Јосифоски

Gostivarpress.mk - 18.01.2018

Сторијата за семејството Јосифоски од гостиварската населба Циглана која ја објавивме пред два дена, ја поттикна хуманоста кај сограѓаните. Во сабота на градскиот плоштад во Гостивар, волонтери организираат хуманитарна акција за собирање на донации ...

2 поврзани вести »