TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gotvi.mk

Домашен освежувач за воздух готов за минута – Сите ќе прашуваат која е тајната

Gotvi.mk - 18.02.2018

Многу елементи во нашиот дом, мебелот и останати предмети, можат да имаат непријатен или силен мирис, колку и да чистите и проветрувате дома. Сепак, иако во вакви случаи повеќето од нас би купиле освежувач, сепак постои поевтин и поефикасен начин да ...

Пудинг бомбици – меки топчиња со кокос кои лесно се прават

Gotvi.mk - 18.02.2018

Ако ви се јаде нешто благо, а немате многу време, ви нудиме брз десерт од пудинг. Направете вкусни пудинг бомбици. Состојки: 5 дл. вода 3-4 лажици шеќер 1 кесе пудинг од ванила 1 лажиче екстракт од ванила 200 гр.

26 поврзани вести »

Ќе ја правите наместо Руска: Крем салата со тстенини, салама и кашкавал

Gotvi.mk - 18.02.2018

Вкусна, кремава и лесна салата со јогурт која веднаш ќе сакате да ја вкусите. Ова е рецептот за новото вкусно уживање: Состојки: 500 гр. макарони 150 гр. кашкавал 200 гр. шунка 2-3 варени моркови 15 кисели краставички 1 црвена пиперка 1,5 литри ...

6 поврзани вести »

Десерт кој ќе биде на маса за 20 минути: Чоколаден колач со мерки во шолји

Gotvi.mk - 18.02.2018

Направете вкусен чоколаден колач со мерки во шолји, готов за 20 минути. Навистина е лесен и вкусен, а се прави вака: Состојки: 2 шолји брашно 2 лажици шеќер ¼ лажички сол ¾ шолји масло 1 жолчка 2 лажици вода 1 шолја слатка павлака 1 ½ шолји рендано ...

26 поврзани вести »

Вкусни и топли кифлички – Од едно тесто излегуваат многу и полни се фил

Gotvi.mk - 18.02.2018

Направете кифлички кои од сега ќе ги правите често, ова е рецептот: Состојки за тесто: 1 кг. брашно 1 лажиче сол 2 јајца 2 дл. масло 0,5 л. млеко 50 гр. квасец 2 лажички шеќер Фил: 3-4 лажици кечап 350 гр. пилешка шунка 100 гр.

26 поврзани вести »