TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

GSM.mk

Црната ајкула е новата гејмерска ѕверка од Xiaomi

GSM.mk - пред: 5 часа

Кинескиот производител на телефони Xiaomi подготвува прилично интересен уред. Додека корисниците се во исчекување на новиот Mi Mix 2s, се појавија информации дека се подготвува уште еден интересен телефон - Xiaomi Blackshark SKR-A0.

6 поврзани вести »

Апликацијата за работа на Стив Џобс од 1873 година продадена за 170 000 долари!

GSM.mk - пред: 10 часа

Пред само една недела, апликацијата за работа на Стив Џобс од 1973 година беше ставена за продажба од RR Auction, а само една недела подоцна беше продадена по интересна цена.. Во 1973 Стив Џобс пополнил апликација за работа за непозната позиција.

Проверете дали некој друг е приклучен со вашиот Facebook профил

GSM.mk - пред: 11 часа

Покрај сите предупредувања за опасностите што демнат на интернет и можноста за хакирање на вашите онлајн профили и крадење на личните податоци, многу луѓе не преземаат многу мерки за заштита.

7 поврзани вести »

Apple iPhone SE 2 спецификации и дизајн: Гласините стануваат реалност?

GSM.mk - пред: 12 часа

Доколку сте во потрага по моќен и компактен телефон, а сте фан на iPhone SE, тогаш најверојатно ќе бидете заинтересирани во неговиот следбеник, кој го очекуваме наскоро.. Иако Apple го нема официјално потврдено неговото постоење, гласините за ...

3 поврзани вести »

Видео: Отпакување на Sony Xperia XZ2

GSM.mk - пред: 15 часа

Време е да го отпакуваме Sony Xperia XZ2! Да погледнеме што се наоѓа во кутијата: Во кутијата: ...

2 поврзани вести »

EmbedSocial лансираат нова платформа за Instagram Stories

GSM.mk - 17.03.2018

Да расчистиме уште на почеток. Instagram почнува да владее во светот на друштвените мрежи. Како дел од Facebook, ни се чини дека водечката позиција наменски му е препуштена на Instagram каде брендовите сѐ повеќе се преселуваат со цел да го задржат ...

Galaxy S9 и S9 Plus: Како да креирате и да ги користите AR Emoji

GSM.mk - 17.03.2018

Со претставувањето на Galaxy S9 и S9 Plus, Samsung додаде интересна нова функција наречена AR Emoji, која ви дозволува да креирате аватар од себе. Еве како може да ја користите: 1. Отворете ја селфи камера 3.

7 поврзани вести »

Од денес официјално започнува продажбата на најновите Samsung Galaxy S9 и S9 Plus во Македонија

GSM.mk - 17.03.2018

Со новите Samsung Galaxy S9 и S9+ до подобра и супер забавна модерна комуникација со супер бавно “slow-mo” видео, најдобра камера за снимање при слаба осветленост, пиктографи за изменета реалност за поперсонализиран начин на изразување.

7 поврзани вести »

Тест: Дали Galaxy S9 навистина може да мери крвен притисок?

GSM.mk - 17.03.2018

Samsung има големи планови за своите идни смартфони, а новите Galaxy S9 и S9+ ги промовира како "уреди кои обезбедуваат богати и релевантни информации за здравјето на корисниците." Да погледнеме колку е точна изјавата на компанијата: Сензорот кој ги ...

7 поврзани вести »

Голем дел од корисниците ја бришат Snapchat апликацијата по скандалот со Ријана!

GSM.mk - 17.03.2018

Голем дел од Snapchat корисниците споделија дека планираат да ја избришат апликацијата, по контраверзната реклама која се појави со Ријана и Крис Браун.. Негативни коментари за рекламата се појавија низ сите социјални мрежи, а особено на Твитер, ...

4 поврзани вести »