TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

GSM.mk

Twitter ги шпионира корисниците ширум светот

GSM.mk - пред: 13 часа

Новинарската истражувачка група Project Veritas, објави снимка на YouTube каналот во кој вработените во компанијата Twitter откриваат детали за својата работа. Како што наведуваат, тие се дури и платени да пристапат и да анализираат приватни ...

Moto X5: Четири камери и дизајн без рамки

GSM.mk - пред: 18 часа

Веќе се појавија спецификациите на Moto E5, новиот нискобуџетен смартфон на Motorola кој ќе биде претставен во првата половина од годината. Да погледнеме уште еден ненајавен уред на компанија, кој се очекува да биде најавен наскоро - Moto X5 ...

13 поврзани вести »

Apple: Со новиот update следниот месец пристигнува важна промена

GSM.mk - пред: 19 часа

Извршниот директор на компанијата на Apple Тим Кук изјави дека следниот update iOS11 ќе им дозволи на корисниците сами да одлучат дали системот „намерно“ да ја забавува работата на телефонот, бидејќи тоа ќе биде од корист за батеријата или не.

6 поврзани вести »

Xiaomi Mi Max 3: Огромен 7 инчен дисплеј и моќна батерија!

GSM.mk - пред: 20 часа

Минатиот месец се појавија дел од спецификациите на Xiaomi Mi Max 3, а сега се појавија и фотографии од неговиот изглед и дизајн Фотографиите покажуваат дуален систем камери на задната страна и скенер за отпечатоци веднаш под нив.

Официјално: Ова е Alcatel 3C

GSM.mk - пред: 23 часа

Минатиот месец, TCL потврди дека ќе претстави нови смартфони за време на MWC. Кинеската компанија зборуваше за три смартфони: Alcatel 5, Alcatel 3 и Alcatel 1. По нив, беше најавен уште еден Alcatel уред..

13 поврзани вести »