TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хитпортал

Новите производи на MAC со сигурност ќе ве освојат!

Хитпортал - пред: 10 часа

Една од тајните на успешно нанесената шминка е правилното контурирање на лицето, но еднакво важно е правилното користење на хајлатер, со кој ќе истакнете одредени делови на лицето. Благодарение на способноста да ја одбива светлината, овој козметички ...

3 поврзани вести »

Поучна приказна – сестринска љубов

Хитпортал - пред: 11 часа

Еден златар си седеше во својот дуќан и низ излогот ги гледаше минувачите. Во еден момент едно девојче се доближи до излогот и застана пред него. Прекрасните сини очи добијаа радосен сјај гледајќи во еден од изложените предмети.

Без драма и лудување: Ријана го прослави 30-от роденден

Хитпортал - пред: 12 часа

Ријана синоќа во Њујорк го прослави својот 30-ти роденден. Пејачката за разлика од минатите години кога правеше луди забави, оваа се одлучи за интимна прослава во кругот на семејството. Но, ова не ја спречи Рири да биде ѕвезда на вечерта, па се ...

5 поврзани вести »

Сте пратиле погрешна порака и сега се каете? Еве како да ја избришете!

Хитпортал - пред: 13 часа

Апликацијата за допишување под името “Strings”, ќе им овозможи на корисниците да избришат порака која веќе ја пратиле, дури иако примателот веќе ја прочитал. Оваа апликација има бројни опции, но ова е дефинитивно тоа што се чекаше.

5 поврзани вести »

Џенифер Лоренс во црн костим прошета низ Лондон

Хитпортал - пред: 13 часа

Џенифер Лоренс го продолжува своето модно дефиле во Лондон, откако изминатите неколку дена на БАФТА наградите се појави во неколку одлични тоалети. Но, за актерката очигледно доста беше од фустани, па овој пат се појави во костим.

37 поврзани вести »

Љубовта за Џастин Бибер и Селена Гомез „цвета“ на Јамајка

Хитпортал - пред: 13 часа

Џастин Бибер и Селена Гомез престојуваат на Јамајка по повод свадбената церемонија на таткото на Џастин, Џереми Бибер. Но, парот очигледно не може да ги скрие страстите. Џастин и Селена секој слободен миг го минуваат во прегратки и бакнежи.

7 поврзани вести »

Генијален совет: Како да ги соберете сите парчиња од скршеното стакло на подот

Хитпортал - пред: 13 часа

Кога следниот пат ќе скршите чаша или друг стаклен предмет, не посегнувајте веднаш по правосмукалката. Подобар начин е да се послужите со парче леб. Најдобро ќе ви послужи оној купечкиот, за тост, исечен на тенки парчиња.

Задолжително пијте вода пред секое патување! Еве зошто!

Хитпортал - пред: 13 часа

Повеќето од нас кои тргнуваат на подолг пат избегнуваат пиење на течности за да се избегне застанување по пат, но ова е катастрофален потег кој не смеете да го правите. Научниците велат дека ова е екстремно опасно и може да доведе до сериозни ...

Никогаш послаба: Кортни Кардашијан тежи само…

Хитпортал - пред: 13 часа

Кортни Кардашијан, најстарата сестра од кланот Кардашијан-Џенер, ја изненади јавноста откривајќи колку килограми има. Реалити ѕвездата е на посебен режин на исхрана кој вклучува само органска храна, напорно вежба, но очигледно претерала со ваквиот ...

5 поврзани вести »

На која дама и стојат подобро: Лила и Бијонсе со исти очила за сонце

Хитпортал - 20.02.2018

Лила Филиповска важи за една од најстилизираните јавни личности во македонија, а високата мода е нејзин заштитен знак. Водителката на Инстаграм објави фотографија на која носи исти очила како светски познатата Бијонсе.

7 поврзани вести »

Ако почитувате две правила, оваа банка секој ден ќе ви уплаќа по 86.400 евра!

Хитпортал - 20.02.2018

Оваа банка ќе ви уплаќа по 86.400 евра секој ден, ако почитувате две едноставни правила! Еве кои се правилата на оваа банка: Првото правило гласи: Се` што не сте успеале да потрошите во текот на денот, ви се одзема навечер! Не смеете да лажете, ниту ...

Џенифер Лоренс во совршен фустан на Диор

Хитпортал - 20.02.2018

Џенифер Лоренс ги собра сите погледи синоќа во рамки на фестивалот БАФТА, каде се оджа европската премиера на филмот „Red Sparrow“. Актерката буквално блесна во златна тоалета на црвениот килим, креација на „Диор“.

37 поврзани вести »

Овој отвор на капачето од пенкалата спасува животи – еве како

Хитпортал - 20.02.2018

Токму тој отвор што се наоѓа на врвот од капачињата на пенкалата, години наназад, го спасил животот на стотици деца и возрасни. Прв производител на хемиски пенкала кој што го вовел овој мал детал е BIC во 1991 година, но многумина не го имаат ...

Тоа што прво го гледате на сликата открива колку сте добри или злобни

Хитпортал - 20.02.2018

Доколку на сликата првично забележите човек вие сте топла и грижлива личност. Сакате да присуствувате на социјални собири и да запознавате нови луѓе, но исто така сте и многу емпатични. Вашата разиграност е шармантна, но никогаш не ја преминувате ...

Оваа холивудска актерка е причината за разводот на Џенифер Анистон и Џастин Теро

Хитпортал - 20.02.2018

Џенифер Анистон и Џастин Теро минатата недела објавија дека се разведуваат по две и пол години брак. Само неколку дена подоцна како бомба одекна информацијата дека за разводот е виновна Наоми Вотс.

37 поврзани вести »

Силвестер Сталоне со интересно видео докажа дека е жив

Хитпортал - 20.02.2018

Вчера во светот се појави веста дека наводно актерот Силвестер Сталоне починал. Откако беше објавено дека тој е жив и станува збор за лажна вест, тој им докажа на фановите дека се е во ред. Тој на Инстаграм објави видео во друштво на неговите ќерки.

15 поврзани вести »

Емина Јаховиќ тука пронајде утеха по разводот (фото)

Хитпортал - 20.02.2018

По 10-години брак, Емина Јаховиќ пред неколку дена објави дека се разведува од аопругот Мустафа Сандал. Пејачката одлучи да продолжи да живее во Истанбул за нејзините синови да не го прекинуваат школувањето, иако моментално се наоѓа во Србија.

7 поврзани вести »