TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

IPON

Миочиќ и Нгану на отворен тренинг пред борбата за титулата во тешка категорија (ВИДЕО)

IPON - пред: 9 часа

Се одржа отворениот тренинг за УФЦ 220 кој овој викенд ќе се одржи во Бостон. Во главната борба на вечерта Стипе Миочиќ ќе се обиде да го собори рекордот во тешка категорија на УФЦ и против Френсис Нгану по трет пат да ја одбрани шампионската титула.

4 поврзани вести »

Менаџерот на Ломаченко: Пакијао е стар, нема смисла да се бориме со него

IPON - пред: 9 часа

Егис Климас, менаџерот на шампионот Всили Ломаченко, ги демантира гласините дека се подготвува средба меѓу Мани Пакијао (59-7-1, 38KO) и двократниот олимписки златен медалист. Реално, Боб Арум од Топ ранк пред време зборуваше за таква средба, но ...

2 поврзани вести »

Поветкин за загревање на Џошуа – Паркер

IPON - пред: 19 часа

Руската боксерска ѕвезда Александар Покетин, најверојатно, ќе биде загревање на мечот за обединувачкиот на светските титули во тешка категорија меѓу Џозеф Паркер и Ентони Џошуа на 31 март во Кардиф, Велс.

2 поврзани вести »

Пакијао преговара за борба со Ломаченко

IPON - пред: 19 часа

Мани Пакијао е во потрега за следната голема борба. 39-годишната легенда од Филипините објави дека започнал разговори со претставниците на Васила Ломаченко. На крајот на годината стапи во контакт со претставниците на Конор Мек Грегор.

2 поврзани вести »

Џошуа за обвинувањата: Знам дека сум чист и затоа не наседнувам на провокации

IPON - пред: 20 часа

Ентони Џошуа одговори на обвинувањата на Паркер дека е на стероиди. При гостувањето во ток-шоуто на Греам Нортон водителот го нарече Паркер „Кралот на питите“ на што Новозеландецот одговори дека ако тој е „Кралот на питите“ Џошуа е „Кралот на ...

2 поврзани вести »

Нурмагомедов против Фергусон на УФЦ 223, Конор останува без појасот?

IPON - пред: 21 часа

Се чини дека Тони Фергусон (23-3, 13-1 УФЦ) и Хабиб Нурмагомедов (25-0, 9-0 УФЦ) ќе се борат на УФЦ 223. Настанот се одржува на 7 април во Њујорк, а информацијата ја соопшти Дана Вајт. Претседателот на УФЦ и по последниот настан во Сент Луис рече ...

Дарко Каевски се сретна хрватска делегација предводена од Јаница Костелиќ (ФОТО)

IPON - 17.01.2018

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, денеска во рамките на работната посета на Хрватска, оствари билатерална средба со хрватската владина делегација предводена од генералниот Државен секретар за спорт, Јаница Костелиќ.

5 поврзани вести »

Џудо сезоната почнува од Тунис – одлична најава со руско видео (ВИДЕО)

IPON - 17.01.2018

Џудо сезоната 2018 започнува во петок со „Џудо тунис 2018“ каде што олимписки и светски медалисти, како и нови џудисти ќе почнат ново поглавје за џудото. Еве еден одличен руски филм кој покажува како џудо спорт ги обликува животите на младите ...

Борците со големо мнозинство прогнозираат победа на Миочиќ (ВИДЕО)

IPON - 17.01.2018

Во анкетата спроведена на десетина борци на ММА девет од нив предвидуваат победа на Миочиќ против Нгану. Каел Сонен и борците на УФЦ Стефан Томсон, Колби Ковингтон, Кертис Блајдес кој во Загреб се бореше со Нгану, Шејн Бургос, Мет Фреол, Нил Мањи, ...

4 поврзани вести »

Џон Џонс го помина детекторот на лаги

IPON - 17.01.2018

Џон Џонс беше на полиграф минатиот месец надевајќи се дека ќе докаже дека намерно не земал допинг пред реваншот со Даниел Кормиер. Изворите на УФЦ објавија дека поранешниот шампион го поминал „детекторот на лаги“.

Илија Младеновски – потпретседател на РБЛ: Македонија и Кро тим ќе се сретнат во Штип!

IPON - 17.01.2018

На состанокот на Регионалната боксерска лига завчера во Загреб Илија Младеновски, претседателот на Пинк Пантер, по втор пат е избран за потпретседател на Управниот одбор на РБЛ. „На 29 јануари ќе се одржи нова седница на УО во Белград, Србија, на ...

Нгану: Прво ќе поминам преку Стипе, а потоа го сакам Ентони Џошуа!

IPON - 16.01.2018

Дана Вајт нема да биде пресреќен од најновата изјава на неговиот миленик Френсис Нагану. Не требаше долго да се ќека за Камерунецот да тргне по стапките на Конор Мек Грегор и да си посака боксерска кариера.

4 поврзани вести »

Марио Тошески и Давид Везенкоски положија за кафеави појаси во Шведска (ФОТО)

IPON - 16.01.2018

Марио Тошески и Давид Везенкоски од ЏК Сеишин во Шведска положија за кафеав појас 1 кју пред стручна комисија од Шведска. Да потсетиме дека еден месец Тошески учествуваше во тренажниот процес на ЏК Норкопинг-Норкопинг од Шведска, каде што тренира и ...

Ронда Русеј потпиша за ВВЕ

IPON - 16.01.2018

Поранешната шампионка на УФЦ, Ронда Русеј, кој последен пат се бореше во 2016 година, кога влезе во серија од две последователни порази. Се уште е нејасно дали има желба да се врати во октагонот.

КФМ еден чекор назад во финансирањето за настапите во Премиер лигата во однос на лани

IPON - 16.01.2018

Македонската карате федерација (МКФ), однонсно Извршниот одбор, донесе одлука на 23 декември минатата година да ги финансира учесниците Карате 1 – Премиер лигата, Серија А, во Париз-Франција од 26 до 28 јануари, но со различен степен на покриеност.

Нгану за борбата со Миочиќ ќе заработи половина милион долари

IPON - 16.01.2018

Френсис Нгану откри колку ќе заработи во борбата за титулата во тешка категорија викендов во Бостон против Стипе Миочиќ. За неговата седма борба во УФЦ, француско-камерунскиот борец ќе добие 500.000 долари.

4 поврзани вести »