TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

iPortal

Се спрема шок во Вараждин: Кире Лазаров ќе биде следната „нуларица“

iPortal - пред: 20 часа

Позната е причината зошто по крајот на групната фаза во Загреб, Дејан Манасков и Филип Кузмановски се ишишаа на нула. Ноќеска на социјалните мрежи осамна фотографија со нов имиџ на Манасков и Кузмановски, двајцата ракометни репрезентативции се ...

45 поврзани вести »

Сител: Промената на името ќе биде во три фази. Еве во кои

iPortal - пред: 20 часа

Во предлогот од медијаторот Метју Нимиц во спорот за името со Грција се дефинирани три фази на употреба и имплементација на финалното решение кое би го постигнале Македонија и Грција. Според дипломатски ивори до кои дојде Сител, се вели дека ...

84 поврзани вести »

Доколку ја поседувате менувајте ја: Оваа банконота во евра ќе се повлекува од промет

iPortal - пред: 21 часа

Укинувањето на банкнотата од 500 евра – борба против криминалот или повлекување на кешот? Според неодамнешната одлука, Европската централна банка ја укинува банкнотата од 500 евра, а аналитичарите оваа одлука ја толкуваат на различни начини – од ...

7 поврзани вести »

Заев на средба со Американската стопанска комора AmCham од Албанија: Пронајдете го вашиот бизнис интерес за профит во ...

iPortal - пред: 21 часа

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев и министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, ...

21 поврзани вести »

Општина Куманово: Јавен повик за самохрани родители

iPortal - пред: 21 часа

Одделението за социјална заштита, заштита на децата и здравствена заштита при Општина Куманово врши мапирање на самохрани родители и тоа: -самохран родител на дете чиешто татковство не е признаено и -самохран родител на дете со еден починат родител.

3 поврзани вести »

(ВИДЕО) Столтенберг за Заев: Тој е мојот херој

iPortal - пред: 21 часа

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на крајот од заедничката прес конференција, на барање на новинарите да се ракуваат уште еднаш, го прегрна македонскиот премиер и рече-Добар пријател.

38 поврзани вести »

(ВИДЕО) Урнебесно: Стоилов објаснува како го тешеле: Ми доаѓа Пешевски и ми вика, абе брат…

iPortal - пред: 22 часа

Стојанче Стоилов кој промаши огромна шанса во последните секунди од натпреварот со Германија со навивачите сподели што се случувало во соблекувалната по мечот. Стоилов одигра одличен натпревар против Германија, можеше да биде и херој на мечот но не ...

35 поврзани вести »

Џиновски астероид се доближува кон Земјата, тврдат научниците

iPortal - пред: 22 часа

Џиновски астероид се движи кон нашата планета и не постои нешто што луѓето би можеле да го направат за да го спречат, предупреди научникот Јозеф Нут од НАСА за време на конвенцијата на Американскиот геофизички сојуз.

7 поврзани вести »

Ова се предложените додавки на името Македонија

iPortal - пред: 22 часа

Република Нова Македонија, Република Северна Македонија, Република Вардарска Македонија, Република Горна Македонија и Република Македонија (Скопје), сите со македонска транскрипција, напишани на латиница, односно Republika Nova Makedonija, Republika ...

13 поврзани вести »

Вујовиќ откри дали ќе биде нов тренер на Вардар

iPortal - пред: 22 часа

Веселин Вујовиќ имаше средба со македонската ракометна репрезентација при напуштањето на хотелот „Панорама“ во Загреб и селидбата во Вараждин. Словенија заедно со Македонија оди во наредната фаза, а во холот на хотелот, Вујо се сретна со „своите“ ...

45 поврзани вести »

Шпанија без неколку важни ракометари против Македонија

iPortal - пред: 22 часа

Шпанија вчера во дуелот со олимпискиот шампион Данска во рамките од третото коло во Д групата во Вараждин настапи без двајца многу важни ракометари. Хулен Агинагалде беше заменет со Јосу Гони, заради проблем со грбот.

187 поврзани вести »

Се огласи и германскиот џин- еве што мисли Фин Лемке за Столе Стоилов

iPortal - пред: 22 часа

Германскиот ракометар Фин Лемке требаше да биде дефанзивниот џокер на тренерот Прокоп во дуелот со македонската репрезентација. Во однос на искуството за дуелите на линијата од шест метри со Стојанче Стоилов Лемке вели: “Тој е силен дечко.

22 поврзани вести »

(ФОТО) СКАНДАЛ: Норвешките ракометари ја делат сликата од својата гола колешка!

iPortal - пред: 22 часа

Додека Хрватска претрпе пораз од Шведска додатно се искомплицира патот до полуфиналето, норвешкиот ракомет го треси скандал. На убавата норвешка ракометарка Нора Морк и е хакиран мобилниот и од него се извадени експлицитни фотографии кои почнале да ...

5 поврзани вести »

Нацев: Одлуката за ослободување од обвинение на Павле Богоевски, кој со месеци дивееше низ Скопје оштетувајќи државен ...

iPortal - пред: 22 часа

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Александар Нацев Почитувани, Македонија веќе не е правна држава. Јавното обвинителство има двојни стандарди. Едни за послушниците на Зоран Заев, а други за сите оние кои мислат поинаку.

53 поврзани вести »

Манојлоски: Анѓушев треба да престане да се крие зад партиските памфлети на СДСМ и час поскори да и даде информација на ...

iPortal - пред: 22 часа

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Горан Манојлоски Почитувани, Кочо Анѓушев не е само бизнисмен, туку истовремено е и бизнисмен и втор човек во Владата на Република Македонија.

33 поврзани вести »

Тунтев: Нашите намери се искрени и во интерес на Македонија, обезбедуваме едно општество за сите

iPortal - пред: 22 часа

Одговори на новинарски прашања, Томислав Тунтев, координатор на пратеничка група на СДСМ и коалицијата Скопје, 18.01.2018 Медиуми: Дали Столтенберг разговараше нешто околу преговорите за името? – Не, значи јас како координатор на најголемата ...

341 поврзани вести »

Тунтев: Пораките на Столтенберг се јасен сигнал дека Македонија е на вистинскиот пат

iPortal - пред: 22 часа

Прес конференција, Томислав Тунтев, координатор на пратеничка група на СДСМ и коалицијата Скопје, 18.01.2018 Почитувани, Обраќањето на Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и пораките што ги испрати од собраниската говорница се уште еден ...

341 поврзани вести »

Ременски: Со предлог измените на Законот за внатрешни работи ќе се врати довербата на граѓаните во полицијата

iPortal - пред: 22 часа

Видео од обраќањето на пратеничката и потпретседателка на СДСМ, Фросина Ременски на 30 седница на Собранието на Република ...

6 поврзани вести »

Средба на Специјалниот јавен обвинител, Катица Јанева со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг

iPortal - пред: 22 часа

Специјалниот јавен обвинител Катица Јанева денес оствари среба со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во рамки на неговата посета на Република Македонија. На средбата Специјалниот јавен обвинител Јанева го информираше Генералниот секретар ...

22 поврзани вести »

(ВИДЕО) ВО ЖИВО: Заедничка прес-конференција на Заев и Столтенберг

iPortal - пред: 23 часа

Проследете ја во живо заедничката прес-конференција на Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и Генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

38 поврзани вести »