TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

iPortal

Груевски доби опомена дека ќе биде казнет ако уште еднаш ја попречи работата на судот

iPortal - 16.02.2018

Никола Груевски денеска на судењето за случајот Тенк беше опоменат дека ќе биде казнет ако уште еднаш ја попречи работата на судот. Реакцијата на судијката Добрила Кацарска следуваше откако Груевски по воведниот говор на обвинителот извика дека ова ...

22 поврзани вести »

Добрата опозиција е како добрата ракија – лута, јака и домашна!

iPortal - 16.02.2018

Лидерите на опозицијата и во Македонија и во Грција имаат речиси идентично презиме. Овдешниот е Мицкоски, а тамошниот е Мицотакис. Друго заедничко немаат практично ништо. Оти во Грција рејтингот на опозицијата расне и моментално, според сите анкети, ...

24 поврзани вести »

Чувари на плажите во зимскиот период

iPortal - 16.02.2018

Фала му на Бога, будното око на македонската критичка (а не хистерична!) демократска јавност конечно ја регистрира и ја раскринка бандата на оние двајца превеани културно организирани криминалци Звездан Георгиевски-Ѕвеки и Сашо Кокаланов-Шеки ...

Совети за како да преговарате за повисока плата

iPortal - 16.02.2018

Без разлика дали барате работа, па допрва треба да преговарате за висината на вашите месечни примања или пак веќе долго време работите и сметате дека заслужувате покачување на платата, на ваквите ситуации не треба да им се плашите, туку треба да ...

8 поврзани вести »

Колкави се платите на најпознатите светски лидери?

iPortal - 16.02.2018

Платите на луѓето често се менуваат. Дури и пријателите и колегите не брзаат да ја споделат сумата што ја добиваат. Но, платите на претседателите и премиерите се далеку од тајна. Ако сте љубопитни, погледнете колкави се платите на некои од ...

8 поврзани вести »

ИТАЛИЈА ВО ШОК: Мигранти распарчиле девојка и ги изеле нејзиното срце и гениталии

iPortal - 16.02.2018

18-годишна Италијанка е убиена, а нејзиното тело било искасапено од страна на мигранти од Нигерија, кои во Италија живееле со истечена виза. Според истражувањата на професорот по криминологија Алесандро Мелучи мигрантите најверојатно планирале да и ...

5 поврзани вести »

(ВИДЕО) Можеби најдобриот и најчуден гол од пенал во историјата на фудбалот

iPortal - 16.02.2018

Погледнете го можеби најдобриот и најчуден гол од пенал во историјата на фудбалот, кога топката од пречката се одби до пеналтикот и се врати назад во голот. Видеото погледнете го ...

(ВИДЕО+18) Тинејџери снимале двајца вработени додека имаат сексуални односи за време на работното време

iPortal - 16.02.2018

Скандалозно видео на кое двајца вработени кои имаат сексуални односи за време на работно време направи вистински земјотрес во странските медиуми. Вработените се сокриле во задните канцеларии, мислејќи дека никој не ги гледа и се дале во акција.

Абортирало 13-годишно девојче од домот „25 Мај“ кое повеќепати било силувано

iPortal - 16.02.2018

Тринаесетгодишна девојка вчера морала да абортира откако забременила по сексуално злоставување на коешто била изложена како штитеничка на државната институција за згрижување деца „25 Мај“ во Скопје.

42 поврзани вести »

(ВИДЕО) Се отвори дупка во Рим, проголта седум автомобили

iPortal - 16.02.2018

Над 20 семејства се евакуирани вчеравечер во населбата Балдуина на северозападот на Рим, откако нешто пред 18 часот се отворила голема дупка во која пропаднале седум автомобили. За среќа нема повредени, наведува Мета.

Џенифер Анистон се разведува од Џастин Теру

iPortal - 16.02.2018

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон (49) и нејзиниот сопруг Џастин Теру (46) открија вчера дека се разведуваат по помалку од три години брак, односно по седум години врска. Џенифер и Џастин се венчаа во август 2015 година.

49 поврзани вести »

САД со нова закана кон Русија, овој пат со меѓународни последици

iPortal - 16.02.2018

Белата куќа и се закани на Русија со „меѓународни последици“ поради извршениот кибер напад „НотПетја“ (NotPetya), кој го окарактеризира како „најразорен и најскап во историјата“. Тој кибер напад, извршен во јуни 2017 година од страна на руската ...

30 поврзани вести »

Лиле Поповска обзнани зошто ја напушти ВМРО – ДПМНЕ и како Груевски се заканувал

iPortal - 16.02.2018

Во дел од интервју за порталот мактел Лиле Поповска тврди дека кога решила да излеземе од владината коалиција во 2015-та, Груевски ја уценувал со девет годишна казна затвор на нејзиниот зет за сестра! Мактел: Зошто тогаш чекавте толку долго да ...

36 поврзани вести »

Му се заканувал на вработен во обложувалница и фрлал со пенкала по него

iPortal - 16.02.2018

Вработен во обложувалница бил нападнат бидејќи на добитникот на спортска му побара лична карта, за да му ги исплати парите, информираа од МВР. Според полицијата, синоќа во 01,00 часот во СВР-Скопје, Г.М.

11 поврзани вести »

(ВИДЕО) Фрчкоски: Меѓународен договор би бил силна гаранција за решение на спорот за името

iPortal - 16.02.2018

Доколку се склучи меѓународен договор меѓу Македонија и Грција тој ќе биде силна гаранција за сигурноста на решението за спорот за името, смета универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски во изјава за Телма .

За два месеца во Македонија инвестираа осум нови компании, во најава уште 30

iPortal - 16.02.2018

Со нула потрошени пари, во Македонија за два месеца има осум нови инвестиции со над 75 милиони евра, апро потрошените 225 милиони евра со само 23 инвестиции за седум години на претходната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Почина Абдулаќим Адеми, поранешен министер за образование

iPortal - 16.02.2018

По тешко боледување синоќа почина Абдилаќим Адеми, генерален секретар на ДУИ и поранешен вицепремиер. Тој беше еден од основачите на ДУИ, но исто така извршуваше високи државни функции. Адеми беше потпретседател на Владата на Република Македонија, ...

84 поврзани вести »

ФОКУС: Напаѓачот не пукал во Заев зашто немал чиста мета!

iPortal - 15.02.2018

Во новиот број на неделникот „Фокус“’ ќе читате: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ Заев мисли дека неговата благоречивост, простодушност, добронамерност и подадената рака се заразни и дека поради тоа што тој е не е националист, и спремен е на компромис, ...

10 поврзани вести »